Osztatlan közös tulajdon


MajorDomus # 2014.06.22. 09:41

Ez igaz is.
De gondolom az Ügyvédje megnézi a tulalajdoni lapot.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.20. 17:50

Attól tartok, a kérdező elfelejti megemlíteni azt az apróságot, hogy csak az eladó állítja, hogy a másik kert is az övé, de bejegyezve a tulajdonjoga nincs.

Ne vegyél ingatlant nem bejegyzett tulajdonostól! (Van kivétel - de ez nem az.)

MajorDomus # 2014.06.20. 17:07

Lassan világosodik.

Miért kellene bírósági eljárás?
Ha osztatlan közös tulajdon úgy tudod megvenni, ha a többi tulaj lemond az elővásárlási jogáról. Ezt az eladónak kell beszerezni.

Csak akkor tudod felajánlani, ha előbb meg tudod venni.

Mazsolapitti # 2014.06.20. 09:28

A kérdés lemaradt sajna, mert nem olvastam át újra, mielőtt elküldtem volna... Bocsánatot kérek.
Szóval van a ház a saját kicsi kertjével,és a másik kert külön HRSZ-n szerepel, de ez is részét képezi az eladásnak, tehát mindenképpen a házzal együtt akarja eladni a tulaj.
A kérdésem az lenne, hogy mindenképpen bírósági eljárás útján lehet csak eladni az osztatlanban lévő területet? Vagy mondjuk felajánlhatom annak megvételre, aki most használja?
Köszönöm szépen.

MajorDomus # 2014.06.18. 21:02

Külön helyrajzi számon van a kert?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 15:06

Ilyenkor szerda van és délután. Enyhe szél.

Van érdemi kérdésed is?

Mazsolapitti # 2014.06.17. 20:41

Jó napot Mindenkinek!
Házvásárlás előtt állok és szembesültem pár furcsasággal. A ház tulajdoni lapján az szerepel, hogy kivett lakóház, udvar. Ezzel nincs is gond, de a jelenlegi tulaj tájékoztatása szerint megvették anno a másik ház kertjét valahogy aranykoronában vagy hogy a manóban, és ez osztatlan közös tulajdon. Valakinek ki van adva használatra. Ilyenkor mi van?
Köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2014.05.30. 22:44

Szabadulj meg a háztól

Keti_77 # 2014.05.29. 15:12

Ha odamegyek háborogni , akkor lesznek szívesek, elérhetöségeim tudják mégse szólnak semmit.

MajorDomus # 2014.05.28. 21:34

Csak adnak neked is kulcsot nem?

Keti_77 # 2014.05.27. 20:25

Rajta vagyok az eladáson, bár úgy érzem keresztbe tesznek ahol tudnak pl. a zárcsere.

MajorDomus # 2014.05.27. 18:58

Van

magyarázd el neki mi a különbség a tulajdonos és a bérlő között,ha valami nem tetszik béreljen máshol.

aztán minél előbb add el a részed

Keti_77 # 2014.05.27. 11:47

Üdvözlet Mindenkinek!

Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy osztatlan közös tulajdonom. Az én hazreszem nem lakott, nem tartózkodom ott, és igen ritkán járok arra, jelenleg árulom a részem így ha érdeklődő jön ott vagyok. A telek másik tulajdonosa kiadta a saját részét így ott most bérlők laknak. Nekik nem tetszik, hogy odajàrok többször az érdeklődők előtt kezdett veszekedni, hogy miért nem szólok, hogy megyek, elvárja, hogy bejelentkezzem, mert ő úgy vette ki a házat, hogy azt mondták neki én úgyse megyek oda sose. És kvázi mit keresek a saját tulajdonomban???? Egyáltalán minek árulom és fotóztam le a saját! tároló részem.... Mert neki jogai vannak... Fenyegető hangnemben. A másik tulajdonossal nem vagyunk jó viszonyban, pl. Ismét zaratcserelt a kapun. Tőlük tudom viszont, hogy a bérlők naturistak ezért kell nekem bejelentkezzem ha odamegyek.

Van valakinek tanácsa ötlete erre az egész cirkuszra?

MajorDomus # 2014.05.26. 19:47

Ezek szerint

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.26. 11:15

Az én válaszom nem látszott?

nanemaaa # 2014.05.26. 10:34

Szepy11
Véleményem szerint már a vásárláskor is minden közös volt, az épület is. Az más kérdés, hogy a megállapodás szerint a ház használati jogát nyilvánvalóan nem szerezted meg.
Ha a tulajdoni, használati kérdéseket egyértelműen tisztázni szeretnéd, ahhoz szerintem legalább használati megosztási szerződést kellene kötnöd a társtulajdonossal.

Szepy11 # 2014.05.24. 14:51

nanemaaa!
Azt tudom,hogy osztatlan közös maradt,hiszen nem osztottuk meg..,de a minden közös lett? Mivel a telekönyvön így van feltüntetve: Lakóház,udvar,gazd. ép.1/2 és 1/2.Ez szerint minden feles lett? Ház is??
Állítólag van valami föld,ill.telek törvény,hogy ami a telken van,az közös,ha a másik tulajdonos nem csinált megosztási papírt akkor,amikor megvettem a telekrészt..Nem tudom most akkor mi a helyzet.

MajorDomus # 2014.05.24. 09:13

Bocsánat 3.200 Ft.

MajorDomus # 2014.05.24. 09:13

Ja 200 Ft,egy hónap

babussa # 2014.05.23. 16:09

Üdvözletem,
Testvéremmel van egy osztatlan tulajdonú kertes házunk, 50-50%-os részesedéssel. Az ingatlan egy kertes ház, két szintes, a két szinten két önálló, külön bejáratú lakással. Nővérem lakja a felső szinten lévő lakást, én az alsó szintet birtoklom szóbeli megegyezés szerint. Ez a kétlakásos ház egy helyrajzi számmal rendelkezik.

Kérdésem az lenne, hogy

  1. amennyiben én az engem illető .alsó szinten található lakást el szeretném adni, ahhoz a nővérem hozzájárulása szükséges-e. Amennyiben igen, és ezt esetleg nem akarná megadni, milyen módon tudom, jogi úton, érvényesíteni eladási szándékomat?
  2. Az eladáshoz szükséges-e, javasolt-e az önálló helyrajzi szám igénylése a két lakáshoz? A kertet lehet-e ilyen esetben osztatni? Rontja az ingatlan értékét, ha nincs önálló helyrajzi száma? Hogyan kell elindítani egy ilyen helyrajzi szám kérést/telekmegosztást jogi úton, amennyiben a nővérem nem járul ezekhez változásokhoz?

A választ előre is hálásan köszönöm,
Babussa

OlléLászló # 2014.05.23. 15:10

Az illeték mértékéről tudsz valamit?

ObudaFan # 2014.05.23. 14:44

Igen, illetékköteles. A jegyző előtti eljárás elvileg viszonylag gyors.

OlléLászló # 2014.05.23. 14:43

Illetékköteles egy birtokvédelmi eljárás? Eljárás lehetséges időtartama?

Köszönettel!

OlléLászló # 2014.05.23. 11:56

Hozzáteszem, zártkerti ingatlanról beszélek.

Pankamanka # 2014.05.23. 11:48

Csak arra gondoltam , hogy ez a két szerv ellenőrzi a tulajdonosi hozzájárulásokat és egyik heyen sem szúrt szemet. Persze lehet, hogy csak darab számra kell ellenőrizniük tartalmilag nem.