Ügyvédi iroda megbízást ad un. követelés kezelőnek


Dr.Attika # 2014.02.21. 18:11

Ma hívtak, hogy írásos levelet várnak. Kérik az ügyvédi meghatalmazást. Kérdeztem, hogy ők miért nem küldtek ügyvédi meghatalmazást, azt válaszolták, hogy "Akkor küldünk, ha az ügyfél azt szigorúan kéri" Kérdeztem, hogy ,mit jelent a "szigorúan kérés". Azt felelték, hogy határozottan, írásban.

Dr.Attika # 2014.02.20. 20:03

Annyit még hozzátennék, hogy "Apa-Fia" ügyvédi irodáról van szó. Az apa velem egyidős lehet, a fia cca. 30 valamennyi. Délelőtt felhívtam őket telefonon. Bemutatkoztam. Közöltem, hogy ügyvéd vagyok és mondtam, hogy annyit szeretnék tisztázni, hogy tényleg adtak-e meghatalmazást, ilyen tartalommal egy "követelésbehajtó" gazdasági társaságnak. A titkárnő -utána nézve- közölte, hogy igen. Kértem, hogy szeretnék beszélni valamelyik ügyvéd úrral. Kis eszmecsere után közölte a titkárnő, hogy küldjek elektronikus levelet az ügyvéd úrnak, mert telefonon nem beszél senkivel.

Dr.Attika # 2014.02.20. 19:41

Béla! Köszönöm megerősítésedet az álláspontom vonatkozásában.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.20. 19:27

Az nem csak etikátlan, hanem jogellenes is. Szerintem.

Dr.Attika # 2014.02.20. 19:07

Arra, hogy kössön meg egy szerződés módosítására vonatkozó szerződést az ügyvédi iroda nevében és képviseletében. Az ügyvédi iroda kapott erre megbízást és meghatalmazást a banktól.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.20. 19:00

Ez a tilalom ilyen kategorikusan nincs benne az etikai szabályzatban. Feltételezem, a 6/3-at értelmezed így, de szerintem ez túl szigorú interpretáció. Konkrétan milyen feladatra vette igénybe a kolléga azt a teljesítési segédet?

Dr.Attika # 2014.02.20. 18:31

Úgy értem, hogy megkeresett egy ügyfél. Bemutatott egy levelet, amelyben az szerepel, hogy a hitelező bank kötött egy szerződést egy budapesti ügyvédi irodával a kölcsön szerződés módosítására. Ezen szerződés vonatkozásában az ügyvédi iroda meghatalmazott egy gazdasági társaságot, hogy járjon el, mint az ügyvédi iroda meghatalmazottja. A gazdasági társaság meghatalmazást nem csatolt a leveléhez. Viszont az Ügyvédi Etikai Kódex kimondja, hogy ügyvéd csak ügyvédet bízhat meg ügyvédi megbízási szerződési ügyében, mint teljesítési megbízott. Tehát szerintetek az ügyvéd kolléga eljárása szabályos?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.20. 17:21

Ezt hogy érted?

Dr.Attika # 2014.02.20. 17:15

Tisztelt Ügyvéd Kollégák!
Érdeklődöm, hogy van-e praxisotokban olyan, hogy ügyvédi megbízási szerződés keretében egy külsős gazdasági társaságnak adtok meghatalmazást szerződés kötésre?