joggyakorlati idő számítása


Nazca88 (törölt felhasználó) # 2011.08.27. 20:17

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, ha külföldön szeretnék dolgozni, tiszteletbeli konzulátuson,és a munkakör betöltésének feltétele jogi egyetemi végzettség, az ott eltöltött időt beszámítják a szakvizsgához szükséges 3 évbe?
Köszönöm szépen a segítséget előre is!

sunny11 # 2011.08.16. 11:31

Sziasztok!

Fadora78, ha meg esetleg megfordulsz ezen a forumon, privatban tudnank esetleg beszelni? En most januarban vegeztem a Pazmanyon, jelenleg Nemetorszagban elek. Hasonlo problemam van, mint Neked. A maganelet Nemetorszagba, a karrier meg hazahuz...

Erdekelne, hogy te mikent boldogultal magyar jogi diplomaval Nemetorszagban.

Az e-mail cimem: szirmaizita@gmail.com

Köszi elöre is.

Kacsa1111 # 2011.05.26. 13:26

Kedves fadora78,

a jogi gyakorlat szakvizsga előtt című topikban már válaszoltam neked.


Kacsa11

fadora78 # 2011.05.26. 13:11

Sziasztok,

csak egy rövid kérdes: ha a phd-t egy évnek beszámítják a gyakorlatba, ehhez kötnek valamilyen feltételt?
Ha már van két év gyakorlatom és elkezdeném most a phd-t, akkor egy év után vizsgázhatnék? Vagy a a már befejezett phd-t számítják csak be, tehát ha már megvan a címed/okleveled?

Köszönöm!


afa

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.09. 10:14

Nem, ezt a Mester saját szájúlag követte el. Amúgy "kemény szerszámmal". Klasszikusokat csak szó szerint.

Katalin könyvet szerkesztett az elnök úrról A nagy szerszám címmel. (Mert hogy azt is mondta az elnök úr, hogy "a kisgazdapárt Torgyán József nélkül olyan, mint a vőlegény szerszám nélkül. Analógiásan vannak ötleteim, hogy dr. Liebmann alelnökként milye lehetett akkor a pártnak.)

Dr.Attika # 2010.06.09. 09:59

Meg ha jól emlékszem ő kommunikálta- kisgazda szóvivőként- Torgyán doktor azon mondását, hogy "Szép asszonyt nagy farokkal, ügyvédet perrel fenyegetni felesleges."

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.09. 09:52

Egyébként a két változat között nincs feloldhatatlan ellentmondás. Az időpontokba belefér, hogy Déri monda ezt Katikának.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.09. 09:43

Ahogy mondod. Közig2.-ből bent ültem, amikor vizsgázott.

Dr.Attika # 2010.06.09. 09:41

Lehet Béla. Nekem ezt Déri barátja mesélte, aki ott volt vele ezen a fogadáson. Egyébként jó, hogy "doktoráltad" Katalint, mert az. Oda járt Pécsre. Szerintem veled egy évfolyamon. Már végzős voltam, mikor találkoztam vele a folyosón.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.09. 09:26

Az általam ismert verzióban ezt a kérdést Liebmann Katikához (bocsánat, dr. Liebmann Katalinhoz) intézték, amikor első alkalommal hozzászólt a Magyar Televízió vezetői értekezletén.

Akárhogy is, jó mondás.

Dr.Attika # 2010.06.09. 08:07

Megboldogult Déri János (riporter) egy fogadáson az ott sertepertélő bögyös üdvöskéhez odament és bemutatkozott.

  • Déri János vagyok. És önben kinek a faszát tisztelhetem?
Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.09. 06:55

Lehet, hogy nem lány, de a bő mellénye megvan hozzá, no és a "mekkora a gyakorlati tudasa"!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.09. 06:49

Ez nem jogász, lehet, nem is lány.
Nem lennék meglepve, ha megint tamáska boldogítana minket. Volt ő már háromdiplomás jogi doktor korábban is.

Kacsa1111 # 2010.06.08. 22:17

nem Hollandiában voltam...rühellem a bringásokat:)


Kacsa11

Cynthia K. # 2010.06.08. 21:35

Te mennyit eltel kint?

Hollandiaban voltal te is? Merre?

Kulonben mar eleg regota itt vagyok, de ilyen extrem merteku fikadobalast sehol sem tapasztaltam, mint ami otthon megy.
A szakmara koncentralnak, szemelyeskedes nelkul.
Mindazonaltal az ironiat en is tudom ertekelni. :)

Udv,
Cyn

Kacsa1111 # 2010.06.08. 21:19
  • d

Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.06.08. 21:18

Kedves Cynthia K.

úgy látom még nem éltél eleget külföldön ahhoz, hogy rájöjj, ez nem csak a "magyar vér" sajátja...:)

a "magyar vér" ilyedtén való szapulásán az első pár kint töltött hónap után túlesik az ember...


Kacsa11

Cynthia K. # 2010.06.08. 21:10

Frakk: Neked is koszonom :)

Cynthia K. # 2010.06.08. 21:09

Kacsa,

az affektalas meg a hangszinemtol is tavol all, mellesleg nem ertem, miert mondod.

En is sok mindentol - teged idezve - "viszketek" de ha mar idejovok, nem kezdek el szemelyeskedni.

De tenyleg, miert csinalod?

Hollandiaban dolgozom es elek.

Miert mondja mindenki hogy hulye aki hazamegy, nem akarom egyszeruen elhinni hogy otthon ennyire nehez boldogulni.

Mellesleg, ha nem lenne minden vitanak szemelyes szinezete, egyaltalan, ha a magyar vernek tudnanak egyesek parancsolni es nem mindig a masik megnyilvanulasaban, szakdolgaiban keresnek a hibat, mar elobbre jarna az orszag.

Mindenesetre koszonom az infokat.

Kacsa1111 # 2010.06.08. 17:56

Kedves Cynthia K.

élőben is ennyire affektálsz? baromi viszketek tőle...:)

ha jól sejtem germán területen dolgozol...

a szakvizsga idődbe ez nem számít be, de ettől még a gyakorlati tudásod számítani fog a leendő munkáltatódnak, ha olyan hülye leszel, hogy hazajösz:)

egyéni mérlegelésre a jogszabály nem ad lehetőséget.

viszont, ha kint ügyvédi tevékenységre vagy jogosult, akkor kishazánkban európai közösségi jogászként nyilvántartásba vetetheted magad a kamaránál.


Kacsa11

hunfrakk # 2010.06.08. 17:24

a szabályozás oka:
a magyar vagy a közösségi jog 3 éven át történő alkalmazása az elvárás
*
egyéni mérlegelésre, döntésre biztos van lehetőség,
de bizonytalan a kimenetele...

Cynthia K. # 2010.06.08. 17:16

De gaaaz.

Akkor most ha hazamennek, kezdhetnem elrrol a hrom evet? Nem szamit hogy mekkora a gyakorlati tudasom?

Nem szamit hogy a jogalkalmazasnak mennyi teruletet ismertem meg a gyakorlatban?

Hm, ilyesmi hogy egyeni elbiralas esetleg?

Tudod miert mondom, tokgaz, hogy esetleg valami kis falucskaban dolgozo jeloltke esetleg elobb lesz szakvizsgazott mint en, csak mert otthon van - ez most elsore hulyen hangzik, de szerintem erted miert haborgok.

A gyakorlat az gyakorlat, akkora kulonbseg azert nincsen am a jogalkalmazasban, az anyagi jogi tudast pedig igy is ugy is at kell ismetelni vizsga elott, akar otthon vagy akar nem.

Mit gondolsz, mit gondoltok?

Udv,
Cyn

hunfrakk # 2010.06.08. 16:59

csak akkor számítják be, ha olyan szervezetnél dolgozol, melnyek tagja a Magyar Köztársaság

pl. EU, NATO, ENSZ, IMF stb.

Cynthia K. # 2010.06.08. 16:51

Koszonom :) sokat segitettetek, ezt azert jo tudni.

De nem EU-s intezmenyben dolgozom, ezt foldrajzilag ertettem.
Dolgoztam itteni cegnel, voltam jegyzosegen, birosagon, es most ugyvedi irodanal vagyok.

De ezek mind ertelemszeruen jogi munkak.

Es igy?

Meg kell mondjam, kicsit vakon vagyok a temaban, eljottem diploma utan es nem allt szandekomban szakvizsgazni, most viszont, erettebb fejjel ugy ertekelem, hogy azert csak kene.

Udv,
Cyn

Kacsa1111 # 2010.06.08. 16:49

melyik szervnél vagy?


Kacsa11