álláslehetőség mérlegelése


mancs # 2006.09.26. 08:49

A jogszabályok fellelhetőségét nem hiszem, hogy ismerned kellene, de az ügyfeleket tudni kell "hova tenni" és az iratokat is biztosan kell tudni kezelni, pl. a beérkezőt csatolni az előzményekhez, nyilvántartani az aktákat, a határidőket. Nem valószínű, hogy ez problémát okozna.

aanyus # 2006.09.26. 08:34

Köszönöm hogy kaptam választ.
A titoktartási kötelezettség a jelenlegi munkahelyemen is egy fontos tényező.
Sőt szerintem ma már minden munkahelyen létezik egy ilyen nyilatkozat melyet aká kell írni a munkába állás előtt.
Kell e tudni a jogszabályok meglelhetőségét, kell e rálátni az ügyekre?
Ezeket megkérdem és döntök:) én mint "nagy lány":)

Dr.Attika # 2006.09.16. 13:28

Ne a titkárnőktől féltsétek az ügyvédi titok megtartását. Sétáljatok végig pl. a Fővárosi Bíróság folyosóin, töltsetek el egy kis időt a dohányzóba. Ügyfél név, cím ,perszám , kereset..olyan titkokat tudtok meg, hogy ellenkérelmet lehet rá alapozni.

mancs # 2006.09.16. 13:21

Persze, tételezzük fel. De ez messze nem evidens a kivülállók számára, szerintem.

Cola # 2006.09.16. 10:46

tételezzük fel, ho "nagy kislány" és képes lesz rá... főleg ha az ügyvéd ennek fontosságára felhívja a figyelmét :-)

mancs # 2006.09.16. 09:28

Cola javaslatán túl azt is mérlegeld, képes leszel-e NEM mesélni a családodnak, a barátaidnak, a fodrásznak stb. azokról a dolgokról, amikről majd az ügyvédi irodában tudomást szerzel Természetesen nem a függöny színére gondolok, hanem az ügyekre, az ügyfelekre.

Cola # 2006.09.16. 09:17

nem lehet általánosságban megfogalmazni azt, hogy mit kell tudni egy titkárnőnek egy ügyvédi irodában, lehet, h egész nap csak telefonokat kapkodod fel és kávét főzöl, de lehet, hogy sokkal érdemibb feladatokat is rád fog bízni...
Ezért aztán legcélszerűbb, ha megkérdezed tételesen, hogy mi lenne a feladatod, azaz elkéred a leendő munkaköri leírásodat. Abból látni fogod, hogy mit kell(ene) csinálnod, azt pedig neked kell eldöntened, hogy képes/hajlandó vagy-e rá az ügyvéd által kínált egy feltételek (munkahely, fizetés, kollégák, stb) mellett...

aanyus # 2006.09.16. 07:56

Tudom nem nagy gond. Sőr jelenleg is dolgozom de talán ez közelebb lenne a lakhelyemhez. De nem tudom hogy érdemes lenne e leváltani a jelenlegi munkahelyet illetve egyáltalán alkalmas vagyok e rá??

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.15. 13:22

Irigylem a gondjaidat...

aanyus # 2006.09.15. 12:25

sziasztok
első alkalommal vagyok itt.

Kérdésem lenne a szakmában dolgozóktól.

Felajánlottak egy esetleges állást mint titkárnő egy ügyvéd mellett.

Mi az amit egy titkárnőnek tudni kell?
Mit kellene tudni ahhoz hogy eltudjam dönteni elvállalhatom- e vagy sem az állásajánlatot?

Köszönöm előre is a véleményeket, segítségeket és tájékoztatásaitokat.