elvett jogosítvány


zoli- # 2008.04.17. 08:45

Köszönöm!

Traffic # 2008.04.15. 16:57

T. zoli-!

Nem!

zoli- # 2008.04.15. 12:01

Üdv! Sikerült sajnos belépnem az elvett jogsisok klubjába. Nagyjából képben vagyok már mi a teendő ilyenkor az utánképzést illetően, viszont tudna-e nekem valaki abban segíteni, hogy nekem B, C kategóriámat is elvették, ilyenkor mindkét kategóriából külön vizsga van?

tibike123 # 2008.04.12. 15:16

köszönöm a gyors válaszod.
akkor marad a séta

Traffic # 2008.04.12. 13:47

T. tibike123!

Nem!

tibike123 # 2008.04.12. 11:58

üdv mindenkinek.szeptemberben ittas vezetés miatt bevonták a jogsimat 1év tíz hónapra.minden kategóriát.b+c+e-t.eltiltottak a vezetéstöl mellékbüntetés képpen.a fiopkomban megteláltam a régi segédmotoros kerékpárvezetésére szóló"járművezetői igazolványomat"kérdem én:vezethetek én ezzel a jogsival most smkp-t?

Traffic # 2008.04.04. 17:22

Minden óradíj a normál képzés díjának ötszöröse. Hatszámjegyű összegben kell gondolkodni.

monalisa1 # 2008.04.02. 20:25

Nagy általánosságban 100 ezer forint fölötti költséggel lehet számolni - tulajdonképpen ez egy külön büntetés...

A jogsi elvétel lejárta előtt 2-3 hónappal érdemes belefogni a tanfolyamba, mert mire az letelik addigra a szankció is.

zsilles # 2008.04.02. 19:44

Abban van esetleg valakinek tapasztalata, hogy az utánképzés milyen összegű lehet?

Köszönöm

Traffic # 2008.03.31. 18:55

Ismételten tiltakozom! :)

Más kérdés ha súlyosabb cselekményt hajtottunk végre és a Bírósági ítéletben az eltíltás minden kategóriára kihathatna.

Nem kell súlyosabb bűncselekményt elkövetni ahhoz, hogy a Bíróság a járművezetéstől eltiltson. Alapvetően ugyanis a járművezetéstől eltiltás mellékbüntetés létezik, amely a vezetői engedélyhez kötött összes jármű vezetéstől való eltiltást jelenti.
Más kérdés, ha a Bíróság vagy a szabs. hatóság él azzal a lehetőséggel, hogy a csekélyebb joghátrányt, azaz a kategóriától, járműfajtától eltiltást alkalmazza.

Főlökött # 2008.03.29. 07:21

Tisztelettel

Nem is értem, miért is van igazam ?????

"megnéztem és ezt írja:2 év 2 hónap „A“ kategóriás gépjárművezetéstől eltiltást szab ki."

Tehát, ha más kategóriánk is van, azzal vezethetünk, csak szeszelés nélkül.

Más kérdés ha súlyosabb cselekményt hajtottunk végre és a Bírósági ítéletben az eltíltás minden kategóriára kihathatna.

----------------
  • Lökött
crazyrider # 2008.03.18. 18:09

Ja és többe fog fájni mint egy B-s jogosítvány ára.

crazyrider # 2008.03.18. 18:06

Akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra eltiltott, illetve akit a bíróság közlekedési bűncselekmény miatt a járművezetéstől eltiltott, utánképzésen köteles részt venni. Utánképzést a megyei/fővárosi közlekedési felügyeletek szerveznek, ott kell jelentkeznie az utánképzés okát tartalmazó értesítéssel. Az utánképzés fő témája az ittasság és a gépjárművezetés szétválasztása. A felügyeletnek a képzést úgy kell megszerveznie, hogy Ön a jelentkezéstől számított 60 napon belül azt befejezhesse. Önnél talán a közepesen ittas vagy a súlyosan ittas vezetők foglalkoztatása elnevezésű programok jöhetnek számításba, előbbi esetén 3 foglalkozáson 15 órán, utóbbi esetén 5 foglalkozáson 25 órán kell részt vennie, és vizsgát tennie. Sikertelen vizsga esetén pótvizsgát tehet, és az utánképzésért díjat köteles fizetni. Az utánképzés sikeres elvégzéséről igazolást kap, a vezetői engedélyét akkor kapja vissza, ha ezzel igazolja, hogy az utánképzésen részt vett.

fules # 2008.03.14. 07:41

Sziasztok.
Én az iránt érdeklődnék hogy tavaly augusztus 14.én bevonták a jogosítványomat ittas vezetésért 1 évre. Az ügy lefolyása alatt nem esett szó arról hogy újra kéne vizsgáznom. Milyen időtartam után kell letenni újra a jogsit vagy ez bírósági döntés?

monalisa1 # 2008.03.12. 20:26

És voltál olyan balek, hogy 15 m-re a motortól is megfújtad a szondát - valamit igazán kitalálhattál volna nagy hirtelen...

crazyrider # 2008.03.12. 16:33

megnéztem és ezt írja:2 év 2 hónap "A" kategóriás gépjárművezetéstől eltiltást szab ki.

crazyrider # 2008.03.08. 10:38

Köszönöm a segítséget!
Ja és amikor ellenőrzés elá vontak nem is ültem a motoron hanem 15 méter távolságra tőle és jöttek a rendőrök és kérdezték hogy kié a motor végül is egyből kiszúrtak motoros kabátban voltam mindenki más pólóban.

Hupert # 2008.03.04. 21:11

T. mindenki!

Előre bocsájtanám, hogy akinek nem inge ne vegye magára ! Végigolvasva a hozzászólásokat, elborzadva veszem tudomásul, hogy egyes emberek még a kemény intézkedések ellenére is beülnek a volán mögé ittasan, majd miután lebuknak egy ellenőrzés során, azt próbálják bizonygatni, hogy ők ugyan csak egy kortyot ittak és ők a jogosítvánnyal keresik a mindennapi betevőre valót.

A következőket tudnám mondani:

  1. Senki nem született Istennek, hogy más ember életével játszon, akár gyorshajtás, akár ittas vezetés miatt. Gondoljunk bele, mikor a barátnőnknek vagánykodunk, hogy milyen jól, bátran vezetünk ittasan, vagy csak a szabályokat be nem tartva munka után egy sörrel a gyomrunkba ülünk autóba (szintén Istent játszva), hány életet teszünk kockára felelőtlen módon.
  2. Személy szerint nem egy évre venném el a jogosítványát annak aki egy korty alkohol után a volán mögé ül, hanem örök életére és minimum 1 illetve 2 év LETÖLTENDŐ börtönbüntetést szabnék ki neki.
  3. Ha valakinek a jogosítványa a megélhetése és ennek ellenére volán mögé ül ittasan, annak valószínűleg sem esze, sem pedig felelősségérzete nincs embertársai iránt, ergo nem való a kezébe mások életének kiontására alkalmas eszköz, és valószínűleg a társadalmi alkalmazkodásra is képtelen.

Sajnos világszerte egy igen összetett problémáról van szó, amin megoszlik az emberek véleménye, így hát ezzel a pár sorral nem gondolok világot megváltani, de érdemes lenne az embereknek elgondolkodni.

Traffic # 2008.03.04. 19:56

"Mindig azon kategóriát vonják be, mellyel a cselekményt elkövettük."
Cáfolom! :)
Alapvetően járművezetéstől eltiltás mellékbüntetés létezik, amely az engedélyhez kötött járművek vezetésétől történő eltiltást jelenti.

T. crazyrider!

Jól meg kéne nézni azt a határozatot. Ha az az olvasat benne, hogy "az A1 járműkategóriába tartozó járművek vezetésétől x időtartamra eltiltom" vagy valami ilyesmi, akkor nincs gond, a B kategória megszerezhető.
Amenniyben csak A1 kategória van és a közúti járművek vezetésétől tiltottak el, úgy a B nem szerezhető meg az eltiltás időtartama alatt.

Főlökött # 2008.03.02. 17:18

Tisztelettel

Mindig azon kategóriát vonják be, mellyel a cselekményt elkövettük. Ha az mondjuk B kategória, s van C-re is engedélyünk, akkor azt használhatjuk, az nem kerül bevonásra.

A közeg nem mondott valótlant.

Nem kell szeszelni, s akkor nincs gond. A szeméyleskedést pedig véleményem szerint más forumra kell tartogatni.
Ez a forum másról szól.......

---------------
  • Lökedelem
crazyrider # 2008.03.01. 15:49

Te ezt honnan gondolod? ismersz? nem is tudod a jogsim elvesztésének körülményeit.

monalisa1 # 2008.03.01. 12:39

Valót mondott. Azonban ha már a motornál is ittál, nem fog téged az autó sem visszatartan a piálástól - legfeljebb egy újabb rendőr majd!

crazyrider # 2008.03.01. 11:48

Helló nekem az lenne a kérdésem hogy nekem bevonták ittas vezetésért a jogosítványom a1 kategórát, és az lenne a kérdésem hogy autóra le e rakhatom a jogosítványt? Mert egy rendőrrel dumáltam és ő úgy tudja hogy csak a kategóriától tiltottak el és nyugodtan mehetek lerakni a B-t.Ez tényleg így van?

joto # 2008.02.24. 12:50

T. Traffic!

Köszönöm segítséged:)...
üdv!

Traffic # 2008.02.18. 18:04

T. joto!

100.000 forintig terjedő pénzbírságra, eltilthatnak a járművezetéstől 1-12 hónapra, a vezetői engedélyed "kezdő" minősítése 2 évvel meghosszabbodik.