autó vásárlás,átírás


wers # 2019.10.13. 10:31

ha szobadísznek vesz igen.

Atswarlord # 2019.10.14. 07:48

Kedves Segítők!

Alábbi érdekes autóátírási szituációban találtam magam:
Forgalmiban, törzskönyvben Pál van, én Istvántól vettem adásvételivel, a kocsi ki van tiltva a forgalomból(díjnemfizetés).
Pál leadta a közte és István között kötött szerződést, ezért elvileg István a tulaj, viszont az adásvételi láncolatot nem tudja biztosítani, mert elvesztek a példányok. Pál nehéz eset. István viszont együttműködő a köztünk létrejött szerződés végső állapotát illetően.
Kérdés: Névre tudom-e venni csak István szerződésével a kocsit, ha már a Pál-István szerződés úgyis benn van a rendszerben? Ha nem akkor újraírt Pál-István szerződést befogad-e a kormányablak?

Köszönöm a válaszokat!
Üdv.:Ats

wers # 2019.10.14. 10:01

Istvánnak is van fizetni valója, neki is mennie kell a kormányablakba. Köztes vevő.
Neked szerintem nem lesz gondod.

monzo89 # 2019.10.14. 18:55

Sziasztok! Kinéztem egy autót, nagyon tetszik. Első autóm lenne. Egy magánszemély hirdeti, ő adná el nekem.

Közölte, hogy az autó egyik ismerősének a cége tulajdonában áll, ő kérte meg rá, hogy adja el. A forgalmi engedélyben is ez a cég szerepel. A hirdető szerint törzskönyv nincs, passziválva van, egy másolatot mutatott róla.

Olyan adásvételi szerződéssel akarja nekem eladni, ami előre le van pecsételve, és alá van írva - elvileg a cég képviselője által.

Más papír nincs hozzá, csak az adásvételi, forgalmi, törzskönyv másolata. Az autó árát a hirdető magánszemélynek kéne kifizetnem, aki ráadásként tanúként szerepelne a papíron.

A tulajdonos cég képviselőjével nem kerültem kapcsolatba, nem ismerem, az adásvételnél nem lenne jelen. A cég nem olyan régen lett bejegyezve.

Ez átverés lenne? Hogyan lehetne biztonságosan megvenni az autót?

wers # 2019.10.15. 04:13

keress másik autót

drbjozsef # 2019.10.15. 05:11

monzo89,

Mondd az eladónak, hogy ez szabálytalan, de szívesen elmész a cég telep/székhelyére, hogy elintézd a jogosulttal az aláírást. Persze, nézz utána a cégnek is előtte.
Ha belemegy, akkor esetleg, ha nem, akkor nyilván felejtős.

De inkább, ahogy wers írta, keress másik autót.
Lehet átverés.

Például : https://totalcar.hu/…et_az_enyem/

wers # 2019.10.15. 05:48

A hirdető szerint törzskönyv nincs, passziválva van,

ilyen nincs (kb, mint az anyakönyvet passziválni)

monzo89 # 2019.10.15. 09:08

Nagyon köszönöm a segítséget, másik kocsit fogok keresni.
Nekem az ugrott be először, hogy ez olyan helyzet lehet, mintha kölcsönöznék egy autót, és azt akarnám eladni…

Az autót tulajdonló cégnek nincs telephelye, székhelye pedig egy székhelyszolgáltató cégnél van.

A hirdető pedig elhatárolódott attól, hogy a tulajdonos cég képviselője jelenlétében vegyem meg az autót ("nincs rá ideje").

Felajánlottam, hogy ha mutat egy megbízási szerződést, hogy eladhatja a cég kocsiját, akkor megveszem. Természetesen ebbe se ment bele ("ne aggódjak, nem vernek át, barátok").

A végén még én voltam a szélhámos, hogy feltartom őt, csak kötekedek, nem is akarok autót venni...

wers # 2019.10.15. 09:57

Én is szívesen eladnám a szomszéd kocsját... házát, asszonyát. Lehetni lehet csak épp nem szabad.

NJ0309 # 2019.10.24. 21:59

Sziasztok.

Elnézést, ha rossz helyre teszem fel a kérdéseim.

Adott egy 13 éves személyautó, melynek értéke 1.2-1.5 m Ft között mozog.
Szeretnénk megvenni, viszont kiskorú a tulajdonos, apa az üzembentartó. Mi a teendő ilyen esetben?
Olvastam, hogy mindenképp kell hozzá a gyámhatóság hozzájárulása. Gondolom ez nem 1-2 nap. Ilyen esetben a törvényes képviselők(a gyermek szülei) beleegyezése után használatba vehetnénk e az autót egy kölcsönadási, vagy üzembentartói szerződéssel, a gyámhatósági hozzájárulás megérkezéséig? Továbbá milyen kötelezettségei lennének még a törvényes képviselőknek az ügylet miatt a gyámhatóság felé?
Köszönöm előre is a válaszokat

wers # 2019.10.25. 04:36

törvényes képviselők(a gyermek szülei) beleegyezése után használatba vehetnénk e az autót egy kölcsönadási, vagy üzembentartói szerződéssel, a gyámhatósági hozzájárulás megérkezéséig?

Semmi képen nem javaslom. Azon kívül, hogy rizikós, miért is akarnád két költségen kétszer átíratni. Harmadik pedig, neked jobb lenne kereskedőtől kocsit venni a jótállás miatt.

Továbbá milyen kötelezettségei lennének még a törvényes képviselőknek az ügylet miatt a gyámhatóság felé?

Nem "lennének még", hanem lettek volna, mielőtt eladásra hirdeti. Ha most nincs hozzájárulás a gyámügytől, lehet, nem is lesz.

asdf33 # 2019.12.16. 16:40

Lehet 2 tulajdonosa egy autónak ? És az egyik tulaj az üzembentartó .

asdf33 # 2019.12.16. 17:10

Úgyértem hogy veszünk egy autót és felesben lennénk tulajok. Egyikünk pedig lenne az üzembentartó. Lehet így ?

wers # 2019.12.16. 17:46

Igen.

asdf33 # 2019.12.16. 20:55

Köszi wers. Azért kérdem mert barátnőm kapott egy autót anno a pasijától és a pasi meghalt és a gyerekei jöttek hogy elvegyék a verdát.
Én ezt nem szeretném ne adj Isten ne legyen ilyen,szóval ilyen esetben elég az 50% tulajdon jog , vagy fele akkor is a gyereké lenne ?

wers # 2019.12.17. 05:10

Azért kérdem mert barátnőm kapott egy autót anno a pasijától és a pasi meghalt és a gyerekei jöttek hogy elvegyék a verdát.

Akkor rosszul tetted fel a kérdést, de inkább rossz kérdést tettél fel.

Mit jelent az, hogy "kapott egy autót"? Használatra? Ajándékba? Jelenleg a nyilvántartás szerint (törzskönyv) ki a tulajdonos?

Bármi is a tényállás, a te esetleges tulajdonjogod nem számítana. Vagy a volt "pasi" a tulajdonos, vagyis öröklik a gyerekei. Ez esetben nem is lehetsz tulajdonos, mert a barátnőd nem ruházhat át rád olyan tulajdonjogot, amivel nem is rendelkezik.
Vagy a barátnőd a tulajdonos, és kész, akkor az övé. Esetleg ezt a gyerekek hosszú pereskedéssel megtámadhatják.

wers # 2019.12.17. 05:11

Én ezt nem szeretném

Sajnos az a legkevésbé sem számít, te mit szeretnél.

asdf33 # 2019.12.18. 06:37

Köszönöm wers.
A barátnőm anno megtarthatta az autót mert a pasi a hölgy nevére vette anno ,mint kiderült.
(Lehet rosszúl fogalmaztam előzőleg )
Az én jelenlegi "autóm "kb.1M Ft os. úgy néz ki hogy a tulajdonos én vagyok ,tehát az adásvételin én szerepelek, a forgalmiba mint üzembentartó pedig a párom neve van. Így akkor nem vehetik el ,ugye ?
Szeretne egy komolyabbat venni "nekem " de azt már tuti nem engedi a nevemre. Esetleg megkérdem lehetünk e 50-50%ban tulajdonosok.
Ez lehetséges ?

drbjozsef # 2019.12.18. 07:46

asdf33,

A barátnőm anno megtarthatta az autót mert a pasi a hölgy nevére vette anno ,mint kiderült.
Ez sem egy biztos fogalmazás : az sejlik ki belőle, hogy a pasi vette, a saját pénzéből, csak nem a saját nevére. Ha ez igaz, és bizonyítható, akkor lehet keresnivalója az örökösöknek. De ennek csekély az esélye.

a tulajdonos én vagyok ,tehát az adásvételin én szerepelek, a forgalmiba mint üzembentartó pedig a párom neve van. Így akkor nem vehetik el ,ugye ?
Nem. Mármint az expasi örököseinek ehhez semmi köze.

Szeretne egy komolyabbat venni "nekem " de azt már tuti nem engedi a nevemre. Esetleg megkérdem lehetünk e 50-50%ban tulajdonosok.Ez lehetséges ?

Neked? Idézőjelben? Amúgy lehetséges. Bármilyen tulajdoni elosztás lehetséges, bejegyzik a forgalmiba.

wers # 2019.12.19. 05:26

Bármilyen tulajdoni elosztás lehetséges, bejegyzik a forgalmiba.

Ejj ejj, drbjozsef, a forgalmiba az üzembentartót jegyzik be. A tulajdonost csak akkor, ha ő az üzembentartó.

A tulajdonosok a törzskönyvben szerepelnek. Tulajdoni elosztás nélkül.

Kis javítás, több tulaj esetén a tulajoknak meg kell egyezniük, ki szerepeljen a forgalmiban mint üzemben tartó.

drbjozsef # 2019.12.19. 06:25

wers,

Asszem pontatlan voltam, de javíts ki megint ha tévedek : a többes tulajdonlás TÉNYÉT bejegyezik a forgalmi megjegyzés rovatába.

Nekem ilyen volt, de hát tudjuk, ügyintézője válogatja...

wers # 2019.12.19. 07:21

Nekem meg van ilyen. Csak én szereplek mint üzemben tartó. Tulajdonosról egy nyikk sincs.

De persze az sem mindegy talán, mikori, mert időről-időre változhat.
Bár a forgalmin egyáltalán hely se nagyon van a tulajdonos(ok) felsorolására. Tulajdoni arányokra meg még a törzskönyvben sem.

Ez nálatok hogyan volt? Több tulajdonos bízott mellet egy nem tulajdonos üzembentartó? Vagy egyik tulaj mint üzembentartó?
Vagy kettőnél több volt a tulajdonos? (mármint két tulaj, egyik az üzembentartó, még nem láttam, hogy a forgalmiban bármi megjegyzés lenne, de hát, amit nem láttam, még létezhet)

drbjozsef # 2019.12.19. 11:02

Örököltünk ketten egy autót, bementünk az okmányirodába, a végzéssel a nevünkre vettük úgy, hogy egyből kértük a forgalomból ideiglenes kivonást. Na ekkor nem kaptunk új forgalmit, de az egyik oldalára, ahol megjegyzéseknek van hely, felírták, hogy az autónak több tulajdonosa van.

wers # 2019.12.19. 17:39

Ja úgy! Kicsikacsóban a golyóstoll szabadabban ír.
Olyan, mint a kereskedőknél. A kivételes kategória.

Katimama22 # 2019.12.23. 16:05

Tisztelt Fórumozók.
Magánszemélytől vettünk egy autót, amit ő nem íratott a nevére és így adta tovább.Sajnos nem lehet átíratni mivel az autó tulajdonosa nem ő volt, hanem egy alapítvány,Elkövettük mi is azt a hibát hogy a papírokat nem nagyon néztük meg sanos. amikor közölték velünk hogy nem tudják a nevünkre írni, azonall szóltunk annak akitől vettük, de elzárkózik az üzlet vissza csinálásától, Mit tehetünk ebben az esetben, a 15 napos határidőből nem sokára kicsúszunk,