Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés


groszfater@gmail.com # 2014.08.21. 19:36

Jaj ne má, fizesd ki a büntetést oszt jól van...

groszfater@gmail.com # 2014.08.21. 23:18

Milyen széles a járda és abból mennyit foglaltál el?

Szerinted van itt járda ?

gerbera317 # 2014.08.22. 07:31

Az eredeti kérdésben felvázolt tényállás szerint jogosnak tűnik a bírság. A járdán nem forgalmi okból történő megállás és várakozás tilos, ez alól a saját kapubejáró, és a "csak 5 percre ugrottam be" sem mentesít.

imike1v # 2014.08.24. 11:47

Tisztelt bermuda!

Válaszok a járda kb. 2 méter széles 1 métert foglaltam el. Parkolni lehet az úttal párhuzamosan de én ugye azzal merőlegesen álltam meg mivel felálltam a behajtóra.
Ha felállok a járdára és felét foglalom el a kocsi nem lóg ki esetleg 10-20 centit mivel előtte és mögötte is parkoló autók vannak hosszirányban.Az út egyirányú.

imike1v # 2014.08.24. 11:48

Zöld sáv nincs!

imike1v # 2014.08.24. 11:56

Bermuda!

"Megoldható-e, hogy úgy állsz meg hogy a kocsi kilóg az útra és nem foglal a járdából?"

Megoldható de de úgy meg a 40.§ 1. bekezdést szegem meg:

"Járművel megállni-ha a közút jelzéséből más nem következik-csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. "

Mindenki egy sorban párhuzamosan áll én meg merőlegesen a járda irányában.

gerbera317 # 2014.08.24. 14:22

Az eredeti kérdés szerint még más miatt vágtak meg. Bermuda tévelyeg, amikor az elfoglalt terület arányairól kérdezget: a jogszabály szerint - megengedő tábla híján - tilos a járdán megállni, függetlenül az elfoglalt meg a szabadon hagyott hely nagyságától.

imike1v # 2014.08.24. 15:44

Járdára kaptam a bírságot-40.§.8 bek.- a kapubeálló előtt!
Ez azért nem etikus szerintem...

gerbera317 # 2014.08.24. 17:50

Ez azért nem etikus szerintem...

De miért volna az? A járdán tilos megállni, te ráadásul el is hagytad a járművet jó öt percre. Aki megbírságolt, miből kellett volna tudnia, hogy csak "beugrottál" a házba? Mellesleg, 5 perc alatt nem lehet felcímkézni egy szabálytalanul várakozó autót.

kea4 # 2014.08.24. 23:27

Kedves Tanult Fórumtársak!

Mi a szabályos eljárás abban az esetben, ha az utca elején megállni tilos tábla van, ellenben az udvarba való beálláshoz kézzel kell kinyitni a kaput?

Üdv:
KEA.

gerbera317 # 2014.08.25. 07:00

A "megállni tilos" hatálya a forgalmi vagy műszaki okból szükséges megállásra nem terjed ki. Az útmenti ingatlan lezárt kapuja forgalmi oknak minősül, ezért az akadály elhárításának idejére meg lehet (sőt, meg kell) állni, ld. KRESZ 15. § (1) a) pont. Lehet, hogy a közterület-felügyelő vagy a rendőr ezzel vitába fog szállni, de olyankor nem kell velük vitatkozni: tegyék csak a dolgukat, és majd a másodfok, vagy legkésőbb a bíróság helyére teszi a dolgokat. Ugyanis ebből a kontextusból nem egyértelmű, hogy az útmenti ingatlan megközelíthetősége forgalmi tényező-e, de a KRESZ más helyei szerint - és szerintem is - igen: a 41. § (1) c) kristálytisztán körvonalazza, hogy az útmenti ingatlan megközelíthetőségére igenis kiterjed a KRESZ hatálya, és némileg homályosabban, de a 37. § (3) a) pont is kifejezi, hogy az útmenti ingatlan bizony forgalmi tényező. De ismétlem: Ha a hivatalos közeg másként látja, ott a helyszínen nem vitatkozunk vele!

kea4 # 2014.08.25. 13:52

Gerbera317, köszi!

KEA.

imike1v # 2014.08.27. 12:39

Tisztelt Fórumozók!

Időkorláttal jelzett rakodási terület szaggatott sárga vonallal jelölve. Kérdésem ha az időkorlát megszűnése után felállok a járdára a rakodóban és megbírságolnak jogos-e a büntetés. A rakodási terület előtt illetve után is a járdán folyamatos fehér vonal jelzi hogy meg lehet állni a járdán de a táblához érve nincs lezárva az úttal merőleges csíkkal.

imike1v # 2014.08.27. 12:55

A bírság járdára szól(40.§.8 bekezdés a pont)

zsuov # 2014.10.07. 05:58

Üdv Mindenkinek!

lenne egy esetem,

3 beidézés
50ccm motorral elkapott a rendőr , ketten ültünk a motoron, mindkettőnkön bukó volt, azért állított meg mert ketten voltunk a motoron.

Azt mondta hogy pénzbünti lesz belőle és 3 szabálysértés miatt beidéztet engem.

nincs jogosítványom
biztosítás
és ketten ültünk a motoron

Az lenne a kérdésem, hogy miket érdemes elmondanom majd a kihallgatáson, hogy esetleg enyhébb legyen a büntetés mértéke?

köszönöm...

gerbera317 # 2014.10.07. 07:00

nincs jogosítványom, biztosítás

Ezért eleve helyszíni főbelövetés jár, ehhez képest a 3 idézés komoly enyhítésnek számít.

Ami a motoros (nem 50 köbcentis) megállítását illeti:
rendőr:
- Aztán tuggya-e, miért állítottam meg?
motoros:
- Mert megengedtem, vazze!

kea4 # 2014.11.03. 20:17

Kedves Tanult Fórumtársak!

Hol van benne a KRESZ-ben az, hogy a táblával jelzett tilalmakat az útkereszteződés feloldja (és milyen fajta kereszteződések)?

Üdv és köszönet:
KEA.

gerbera317 # 2014.11.03. 21:27

14. § (6) az (1) c)-g) alatti táblákat.
15. § (2) az (1) a)-b) alatti táblákat.

és milyen fajta kereszteződések?” - Hú, de rossz kérdés! A kereszteződés feloldó ereje abban rejlik, hogy aki a másik irányból érkezik a szabályozott útra, nem tudhatja, milyen szabályozás van azon hatályban. Ezért a szabályozást vele is közölni kell, tehát újra ki kell táblázni a szabályozást. Ha ez elmarad, akkor az egyet jelent az addigi szabályozás megszűnésével, mert olyan nem létezik, hogy például neked harminccal kell menned, míg a másik útról érkező mehet ötvennel is, mert neki nem volt ilyen táblája. Érted?

kea4 # 2014.11.05. 14:31

Kedves Gerbera317!

Eddig világos (még a számomra is). A "milyen fajta kereszteződés" alatt olyasmikre gondolok, hogy akkor is feloldó hatályú-e, ha abból az irányból nem jöhetnék (egyirányú utca vagy autópálya LEhajtó stb.).

Üdv:
KEA.

gerilege # 2014.11.05. 15:12

Véleményem szerint ezek is útkereszteződések. Az egyirányú utca biztosan, függetlenül attól, hogy merről egyirányú. A lehajtónak pedig elágazásnak kell minősülnie, ha a felhajtó egymásba torkollásnak minősül.

pety2105 # 2014.12.15. 14:26

Jo napot kivánok. Kb két hete volt egy ütközésem, egy álló parkoló autóba tolattam bele, és eléggé megrondálódott a hátsó ajtója. Sajnos egyirányu utcából tolattam ki. Kiszálltam megnéztem nincs e sérült (hél istennek nem ültek benne) és elhajtottam. Tudom nagyon szemét dolog volt tölem, de nagyon megijedtem sose volt még ilyen gondom, söt még birságom se pedig 7éve van jogsim. Szerencsére egy öreg kis maruti volt az áldozatom. Szemtanuk gondolom voltak és kb 5perc után mögöttem rendörök és tudták mi történt...visszaküldtek a helyszinre és nem sokára jött a helyszinelö autó is. A tulaj rendöri intézkedést kért, ami sokáig huzodott majd vallomást tettem amit leirtak stb. Ma jött egy levél miszerint : Értesités szabálysértési ügyben. Értesitem hogy a fenti számú ügyben keletkezett iratokat xy rendörkapitányság igazgatásrendészeti alosztály szabálysértési hatóságnak küldöm meg, további eljárás végett. milyen büntetésre számithatok? Azt tudom hogy a biztositásom megemelkedik.

Véleményem # 2014.12.15. 16:37

pety2105

pénz büntetést

pety2105 # 2014.12.15. 20:41

Véleményem
Köszönöm szépen a választ. Büntetö pontot kaphatok?

Véleményem # 2014.12.18. 16:35

Attól függ, hogy a szabálysértési hatóság milyen szabálysértést vagy jogsértést fog megállapítani. Lehet jár pont, lehet nem...

Banbee # 2018.04.14. 19:28

Üdvözlöm. Egy kis tanácsra lenne szükségem. A mai napon autóval közlekedtem és megálltam egy varakozni tilos táblánál mert úgy volt, hogy gyorsan kiszálnak az autóból és megyek tovább. A mögöttem lévő autó sofőrje ràmdudàlt mire kinyitottam az ajtót és megkerdeztem mi a gond. Majd láttam, hogy ideges így tovább haladtam és beálltam egy parkolóba. Utánam jött.....majd kiszált és lobogtatta az igazolványát, hogy ő egy rendőr és én mit képzelek magamról. Megkerdeztem, hogy mi a gond.Erre érdemben elfogadható választ nem kaptam. Majd közölte hogy nem mehetek sehova, hív egy jàrőrt. Telefonált de járőr nem jött pedig szívesen megvàrtam volna. Legalább kiderűl mi a gond. Ezután Oda jött és otromba módon beszélt velem és a párommal is majd közölte, hogy mostmàr eltakarodhatok a parkolóból és, hogy fel vagyok jelentve. Megkerdeztem miért és, hogy ezt hogy teheti meg.Azt mondta anyàdért és, hogy ő rendőr és mindent megtehet.Civilben volt.Semmit nem tudok hogy ki ő még a nevét sem.Csak az autója rendszàmàt írtam fel. Mit tudok tenni?
Köszönöm a választ.