Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés


Kuxeva # 2007.03.07. 20:58

Hello

Érdekldönék hogy nem tudom van e itt msikolci de nekem oan problémám lenne hogy van egy ismim és moskolctol a CORÁIG ingynes az autopálya de ö továbbment 3 km-t és kikuldtek neki egy csekket 12500ft-rol mit lehet tenni?? be kell fizetni vagy lehet valamit tenni??

Kuxeva # 2007.02.28. 22:14

KÖSZIKE ZOLIKA
és szota !!

és sorry ezért a bonyodalomért:)

udv :KUXEVA

csak egy állampolgár # 2007.02.28. 09:41

Én is az előttem szólókhoz csatlakozok, természetesen bennem se merül fel az, hogy ne engedjek el egy mentőt, és amiről pedig folyt itt a vita, hogy használja vagy nem használja álló helyzetben, arról is az a véleményem, hogy egy normális emberben meg se fogalmazódik a kérdés, és nem tolerálásról van szó, hanem teljesen egyértelmű, hogy várok, ha mondjuk egy mentő elzárta az utat, és nem dudálgatok, mert nmyilvánvaló, hogy nyomós oka van annak, amiért a mentő ott áll ... kékfénnyel vagy kékfény nélkül, akkor is nyomós oka van ...

Na halljátok itt már olyan felkapott lett eza téma, hogy megérne egy topicot nyitni neki, ahol jogi megközelítésből adhatunk választ, konkrét KRESZ §-ra hivatkozva, hogy akkor mi hogyan is van ...
Balesetmentes vezetést !

Pjotr # 2007.02.28. 09:40

Az általam leírt esetben ott kezdődött a fickó alapvető tévedése, hogy mégis mit keresett a belső sávban városon kívűl?
De ennyire nem ismerte a kreszt csak azt tudta, hogy neki igaza van...

ViktorBp # 2007.02.28. 09:31

N akkor vagyunk azért egy páran Zolikaaa mellett, ennek én is örülök, mert egyszerű autósként, én se értem az olyan autóstársaimat, akik meg sem moccannak ha jön a szirénázó mentő, és csak ott állnak ugyanúgy, mert ugyan már miért is menne arrébb ... Én igyekszem felmászni a járdára, mindenhova ahova csak lehet, és valóban ilyenkro nem számít ha esetleg ennek érdekében szabálytalan dolgokat is teszek, de vannak olyanok, amikor meg látom, hogy beáll két autó mögé a mentő, ott szirénázik szerencsétlen 2 percig, és az istennek se hajlandó egyik se lehúzódni ......
Én is csak a KRESZ áttanulmányozását javaslom az ilyeneknek, ha már a hozzáállásukon úgysem tudjukl megváltoztatni sajnos.

Ugye írtuk már itt páran: milyen ember az akiben felmerül, hogy a mentő szirénázva szabálytalankodik ??? NO COMMENT

Zolikaaa # 2007.02.28. 09:16

hozzászólás törölve

Pjotr # 2007.02.28. 08:15

Egy nem jogi megjegyzést hozzátennék, engem még az sem zavarna, ha várnom kell mert a mentősök bent beszélgetnek egy házban és a kocsi útban van.
Szerintem nem lehet nekik eléggé megköszönni azt a munkát amit ennyi pénzért, ilyen körülmények között és ilyen stressz mellet csinálnak értünk nap mint nap.
Talán azt nem lenne szabad elfelejteni, hogy amilyen életet élünk -sajnos- egyszer mindenkinek szüksége lesz majd rájuk.

Egy történet: a helyi újságban egy felháborodott fickó írt be, mert városon kívűl töbsávos úton, ahol egyébként itt-ott van kint 60-as tábla, a belső sávban levillogta a mentő, de ő büszke volt magára mert nem engedte el, mert szerinte neki is tartani kell a 60-at.....

ksstomi # 2007.02.27. 23:04

hozzászólás törölve

Zolikaaa # 2007.02.27. 22:36

hozzászólás törölve

ViktorBp # 2007.02.27. 22:24

Én is csatlakozom ismételten Zolikaaa "táborához".
Kedves Szota !

Ne is haragudj, de elég borzalmas ez a hozzáállásod, hogy

"Ne haragudj, de ez nem jogi szempont és nem lehet -sajnos- elkerülni a felelőségre vonást, ha valaki bejelentést tesz ellened a rendőrségen vagy a 104-en.
(mint ahogy Te is ajánlod rendőrök ellen)
Ha Te megállhatsz a tilosban kék jelzés nélkül és ezt tolerálni kell, akkor a rendőr is megállhat tiltott helyan traffipaxozni."

Na ne hasonlítsuk már a rohammentőt és ilyen hülyeségeket beszélsz, hogy bejelnteni a mentőt a 104-re ha nem használja, de csak nyugodtan, elhiszed, hogy nem fognak foglalkozni vele ?
A rendőr traffipaxozni viszont ne haragudj, igen is tartsa csak be az előírt szabályokat, neki példát kell mutatni a jogalkalmazást illetően, és igen is a rendőrt jelentsük csak be, ha szabálytalankodik, mert valljuk meg, a rohammentő jön életet menteni, ezek meg legtöbbször azért állnak fel a járdára szabálytalanul, hogy egy rohadt 30-as táblánál az emberekkel szórakozzanak, úgyhogy igenis jelentgessük csak be őket, igaza van Zolikának, ne haragudj, te is tudod, hogy a szabálytalanul megszerzett bizonyítékot nem lehet felhasználni, na akkor ehhez tartsák magukat. Tudod, nálunk a rendőrök vaklamiért nem tudják az istennek se az emberek tiszteletét kivívni, és vajon miért ??

Na meg akkor a másik dolog, a mentő nem hiszem, hogy szórakozna veletek, ellenben a rendőr azt nézi, hol mibe tud belekötni, és ha egyszer már megállít, akkor valamit úgyis talál .. szóval ennyit a kettőjük közti különbségről. Semmi közük egymáshoz, azért mert mindkettő kékfényes, én hallom, hogy úgy nagy általánosságban még utálják is egymást, igazán akik összefognak a mentős ismerősöm szerint, azok a mentők és a tűzoltók, na tűzoltót is hallottam már úgy beszélni rendőrről, hogy azt hittem, nem hiszek a fülemnek :D úgyhogy ők összetartanak, de a rendőr ebből a körből kimarad valamiért ahogy hallom, bizonyára oka van ennek

Hallottam olyan morbid történetet is, hogy a rohamkocsit letraffizták, és jó nagy botrány lett belőle, mert az egyik legkiemeltebb rohamkocsi volt amelyiknek úgy nevezik, hogy alanyi jogon jár a kék fény használata folyamatosan, indoklás nélkül, tehát nem kell elszámolnia vele (aki nem tudná, ilyen is van, a kiemeltnek számító rohamok mind alanyi jogon azonnal használhatják mindenféle megkötés nélkül, nem tartoznak elszámolással senki felé, az adott szolgálatban levő mentőszemélyzet döntésén múlik csak, ha indokoltnak látja a kocsi személyzetében a rangidős, akkor neki alanyi jogon mehet, nem kell se bejelenteni se magyarázkodni, maximálisan az ő hatáskörük, ezt én se rég tudtam meg, de ilyen is van !). Na kiküldték a szokásos felszólítást, akkor még fotót ha jól tudom a mentőállomásra, és egyértelmű, hogy visszaigazoltuk, hogy jogosan ment akkor 110-el na de nyilván szirénával, kékfénnyel, na és nem fogjátok elhinni mi jött válszként: "a képen nem lehet megállapítani, hogy a mentő használta-e a megkülönböztető hangjezését"- na ezen úgy egy hónapig az egész mentőállomás röhögött, szóval a rend őrei ezek szerint a fülükhöz tették a fényképet és az meg mivel nem szirénázott, ezért megtették a feljelentést :D Meghalok ... Na nyilván aztán az lett a vége, hogy jól lecsezserintették őket egyáltalán már azért hogy azonnal a helyszínen nem törölték az egészet a traffiból (akkor még ezt is lehetett, most már ugye nem tud belenyúlni a lézerbe a rendőr), mert mivel a kiemelt rohamról volt szó, amiből egész budapesten van összesen kb 15 darab, természetesen az állomásvezető ráugrott a témára, mert ez azért őt is kiakasztotta, hogy játsszon már mással, és nyilván az lett a vége, hogy aztán csak töröltek mindent, és nem lett belőle semmi, de ezt csak arra mondom, hogy a rendőr és a mentő nem annyira vannak ám olyan nagy haverságban ahogy tudom, és azt is tudom, hogy a rendőröknekkülön engedélyt kell kérni a kékfény használatára a központtól, a mentőnek meg ilyen kötelezettsége nincs (a rohamkocsiknak), és ezért kicsit (vagyis nagyon) irigykednek, aztán néha megpróbálnak valmit tenni ellenük ...Mindegy

Na azóta én i s utánanéztema KRESZ előírásainak, és valóban úgy van, hogy iszonyatosan le van szabályozva minden nagyon aprólékosan, és emiatt nem lehetséges az olyan megoldás amelyeket itt valaki ajánlott
66. § (2): A megkülönböztető lámpa fényének nappal, a reáeső napfényben legalább 150 méterről, sötétben, tiszta időben pedig -a jármű távolsági fényszórójának bekapcsolt állapotában is- legalább 300 méterről határozottan felismerhetőnek kell lennie.
ugyanezen § (5): A megkülönböztető lámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e lámpa a vezetőülésből minden más világító berendezéstől -és a járművön lévő összes megkülönböztető lámpa csakl együtt- legyen bekapcsolható. SÕT, eddig erről nem is volt szó, de szintén ugyanezen § szerint a megkül.fényjelzést elvileg a tompított világítással együtt kötelező bekapcsolni, ezut eddig nem is említette a mentős srác sem, na akkor még toldjuk meg az áramfelvételt mondjuk 12 Amperrel, és valószínűleg akkor a megsaccolt 20 perc könnyen lehet, hogy ha minden szabályt betartanak, csak 10 perc a végén, azaz minden egyes esetben ez megtörténne velük. na jó, remélem aki akadékoskodik itt az csak tényleg valami egyéni sérelem miatt csinálja és a többség ahogy látom azért úgy véljük, hogy mentőt márpedig tiszteljük és nem jut eszünkbe azt kifogásolni hogy miért áll a tilosban ...

És őszintén szólva nekem már az a kis megjegyzés is nagyon szúrja a szemem, hogy "ha látom, hogy villog, akkor nem megyek be az utcába", de lehet hogy nem pontosan idéztem, de a lényeg ez volt, na most ez engem azért idegesít , mert ez megint csak azt árulja el, hogy magasról teszel arra, hogy éppen életet mentenek, és márpedig a te időd kurva sokba kerül, és mindegy, csináljanak amit akarnak, csak téged hagyjanak elmenni... Mondogathatnám, de nem mondom, hogy nekem is mennyibe tud kerülni egy óra csúszás, de egyúttal ember is vagyok és még lelkem is van, mindösze ennyi, és tudjátok amikor arra gondolok, hogy valakiért küzdenek esetleg éppen, akkor egyszerűen nem merül fel bennem a gondolat, hogy "a qurva anyját a mentőnek amiért elfoglalta az egész utat és áll a forgalom" pedig szitkozódhatnék, de nem teszem!

Na szerintem gondolkodjon el mindenki egy kicsit ezen a dolgon, aztán persze ezek után is lesznek dudálgatós BMW-s és Volvos üzletemberek, akiknek "vazz nekem egy óra 300 ezer forint és mit képtelnek ezek itt", de hát ez ellen meg nem tudunk mit tenni ...
Üdv mindenkinek !
Viktor

Na hát én kikerestem, úgyhogy a KRESZ-t kéne módosítani, nema mentőket szidni, amiért az aksi csak 20 percig bírná ha ott hagyják villogva .... Tehát akkor láthatjuk, hogy az oka megvan annak amit sokan szabálytalankodáésnak tartanak, de valljuk meg azért egy kékfényes autónak eleve alaphelyzetben is illene megadni az elsőbbséget, most szabálytól függetlenül, mentőnek, tűzoltónak ez szerintem kijár, a rendőr meg csak araszolgasson a dugókban, ne haragudjon a világ, a sok ingyenélőt mi tartjuk el, velünk szórakoznak sokkal inkább mint segítenek, az említett két másik szervnél viszont ilyen nem jön szóba, úgyhogy nekik alaphelyzetben is kijár a tisztelet a munkájuk miatt, még ha alaphelyzetben ugyanolyan járműként kell közlekednie mint minden más, megkül. jelzés nélküli autónak. Ennek ellenére én nem vagyok se mentős se tűzoltó, mégis miért gondolom úgy hogy természetesen kékfény nélkül is elsőbbséget adok a mentőnek, tűzoltónak ?? Szerintem minden jóérzésű és épeszű embernek ez természetes, és nem keresi a jogszabályokat, hogy miért és hogyan szabálytalankodnak .... ezt az energiát fordítsátok a rendőrök szabálytalanságaira. Szerintem jó páran gondoljuk ezt így, a rendőr szórakozásait mi fizetjük, belőlünk élnek és mégis tartunk tőlük, mert tudjuk, hogy tartani kell ..sajnos ez is egy rossz beidegződés, de korántsem alaptalan. A mentők, tűzoltók ellenben nem a hülye záróvonalak miatt szórakoznak az emberrel a mi pénzünkből, hanem nevetséges fizetésért de mégis értünk dolgoznak fokozott veszélyhelyzetben, fokozott stresszhelyzetben...stb...

Na hát én pontos jogszabályi hiovatkozással is aléátámasztottam amit mondtam, úgyhogy tényleg nem tudnak mit tenni, mert ha a te javaslatodnak megfelelően csinálnák, akkor egy az egyben ugyanolyan szabálytalanságot követnek el ..akkor mégis nem mindegy ? Ugyanott tartunk, hogy csak "szabálytalankodva" tudnak dolgozni, de aki ezen fennakad, az majd csak egyszer tapasztalja meg azt, hogy várja lent az ajtóban a szirénahangot mert fent az egyik családtagja éppen nem lehet tudni éppen mitől meg mennyire van rosszul, netán még kritikusabb helyzet eset adódott, nem hiszem, hogy azok után ő 8akárcsak az itt beíró) majd először megvárja amíg a rohamkocsi szépen leparkol valahol, persze hely nem lesz, tehát tesz pár kört ott, közben meg fent lehet, hogy haldoklik valaki, hát tudjátok, én egyszerűen nem is értem az egészet, hogy néhány ember fejében miért tud ilyen agyrém megfogalmazódni, hogy a mentők szabálytalankodnak ....

csak egy állampolgár # 2007.02.27. 12:23

Na nekem nincs ennyi időm írni, de elolvastam, és továbbra is azt az álláspontot képviselem,amit Zolika mond, hogy nehogy már a nagy fehér rohammentőt ne vegye észre bárki is kékfény nélkül is.
Az pedig a másik, hogy a mentővel csak úgy alapból se kéne szórakozni, mert jöhetünk elő a jogszabályokkal, bár látod, megcáfolásra kerültek amiket felhoztál, de engem miért nem zavar ha kell 20 percet állno mert előttem beállt egy rohammentő ?? Úgyhogy maradok annál, hogy csakis hozzáállás kérdése, és a mentőnek kijárna az a tisztelet, hogy ne szarakodjunk vele, hanem ehlyett inkább ahol tudjuk segítsük !
Egyszer volt részem olyanban, hogy egy emelkedőn Budán (valahol a Hüvösvölgyi út fölött volt ez9) egy rohamkocsi villogott, szirénázott, de hó volt, és az istennek se tudott felmenni, na szerencsére ott a környéken normális hozzáállású emberek voltak, és legalább 10-en ott hagyták a kocsijukat és segítettek feltolni a mentőt az emelkedőn. Na ez a hozzáállás már inkább illene szerintem a mentőkkel kapcsolatban ..

Úgyhogy emberek, én nem értem a kukacoskodásokat, hogy most hol áll tilosban meg hol nem és hol használja meg hol nem a kékfényt, a rohammentő nyilván nem véletlenül áll ott ahol áll és ahogy hallotttuk a kékfényt se véletlenül nem használja amikor nem használja, ennyi.
Szerintem elsődleges szempont a mentés eredményessége, és az ilyen csűrés-csavarásokat meg hagyjuk már abba, és vegyük észre, hogy értünk teszik amit tesznek, és ha éppen szabálytalanul parkolnak a tilosban, akkor is a mi érdekünkben teszik azt, nem pedig azért mert elmentek egyet sétálni. Komolyan mondom, nem értem sokszor az emberek gondolkodásmódját, de érdekes, tudjátok én az olaszoknál voltam sokat, érdekes módon ott olyan tisztelete van a mentőnek, hogy ott nincs olyan, hogy elakad meg dugó meg nem engedik el meg stb ..., ha kell az egész utca népe megy és segít neki, és tesznek rá magasról, hogy villog vagy nem villog vagy mi van, hát tudják jól, hogy a mentő az ment (!), és ennek megfelelően én csakis segaítőkész hozzáállást láttam, én ott éppen olyannak voltam szemtanúja, hogy a szirénázó mentő bementz az egyirányú utcába szemből, de természetesen mindenki húzódott le a fűre mega járdára és ahova csak tudott, de a mentőt elengedték...na hát mentalitás és kultúra ismét, semmi más ... ja és hozzáteszem, hogy utána felálltak a járdára, és mindent lekapcsolatk ők is, szóval vsak úgy ott állt ajárdán villogó nélkül, de nem volt olyan ember aki ebbe bele akart volna kötni, mert a mentő az szent számukra, sőt korűábbi emlékem olyan is van, hogy egy piacterületére rontott be szirénázva a mentő, na azt láttátok volna, hogy két másodperc alatt szétszedték az éttermek aszatalit ami ki volt pakolva, eltolták gyorsan a piaci pultokat, érdekes módon, mindenki csakis segített, nem azzal szórakoztak, hogy most jogosan jön itt vagy nem jogosan, hanem segítettek...
na jó, részemről téma lezárva, de azért zolikának adok igazat, ezt még egyszer elmondom

Zolikaaa # 2007.02.27. 11:56

hozzászólás törölve

szota # 2007.02.27. 10:54

csak egy állampolgár ,

ha látod a szűk utca elején, hogy a közepén kékfény villog (mert ez jól látszik messziről is) behajtasz? Nem.
Nincs dugó, nincs dudálád, stressz..stb.

Ha nem látod, hogy mitől van sor akkor bemész? Igen mert gondolhatod, hogy valaki (pizzás, áruszállító, csak beszáll nagyi..stb ismeri mindenki a pesti helyzetet) csak megállt 3 percre és hamarosan mehetsz tovább.

Tovább gondolom (pillangó-effektus):
ha a szük utcában egy mentő(rendőr, tűzoltó, bkv, gázművek, villamosművek..stb) szabálytalanul áll meg és a kialakuló dugó miatt egy másik helyen elakad a dugóban egy másik mentő akkor mi van?

Mindez elkerülhető, ha a mentő(rendőr, tűzoltó, bkv, gázművek, villamosművek..stb) ha sürgős ügyben jár el megkülönböztető jelzését használja álló helyzetben is.


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

szota # 2007.02.27. 10:39

Zolikaa,

NEM HARAGSZOM A MENTÕSÖKRE, ÍGY RÁD SEM. Én arra haragszom aki visszaél a lehetőségeivel ilyen-olyan mondvacsinált vagy valós indokkal.
Én ezt az akkumlátoros "trükköt" már hallottam rendőröktől, amikor a zebrán parkoltak a Gellért téren és cseverésztek egymással miközben nem lehetett menni a dugóban (és részben miattuk).

Ne haragudj, de ez nem jogi szempont és nem lehet -sajnos- elkerülni a felelőségre vonást, ha valaki bejelentést tesz ellened a rendőrségen vagy a 104-en.
(mint ahogy Te is ajánlod rendőrök ellen)
Ha Te megállhatsz a tilosban kék jelzés nélkül és ezt tolerálni kell, akkor a rendőr is megállhat tiltott helyan traffipaxozni.
Ö is azért állt meg ott,mert a munkáját végzi és mert megszakítás nélkül így lehet csak szembe mérni -mint megtudtam egy rendőr ftzls-tól.
És a traffipaxozás is végsősoron azért van, hogy lassabban menjenek az autósok és NE HALJANAK MEG egy balesetben, így közvetve éppen életet mentenek.

Attól még, hogy egy jogszabály idétlen még be kell tartani. Ez a jogkövető magatartás. Ha nem kapcsolod be a kékfényt ugyanolyan szabálysértő vagy mint aki nem ad elsőbséget a kékfényt használónak!

És a szabály ezt mondja ki (nem neked írom, Te ezt tudod, a többieknek)
KRESZ49§(4) A megkülönböztető fényjelzést - ha a jármű olyan helyen áll meg, ahol a megállás egyébként tilos - működtetni kell.

Értitek? KELL. Nem "jólenne ha" vagy "ha van akksi" vagy "hamár ott van" hanem KELL. És nem véletlenül szól erről a szabály!
Mert csak ez jelzi azt, hogy életet mentesz és nem pl. elromlott a mentő (rendőr, tűzoltó, bkv, gázművek, villamosművek és isten tudja ki használ még megkülönböztető-jelzést. )

Javaslatom:

  • ha az elakadás jelzőtől nem merül le az aksi akkor egy másik elakadásjelzőt szereljetek fel kék búrával -
  • csak 1 lámpa legyen direktben kötve a többi csak a gyújtáskapcsolóval menjen

NYOMATÉKOSAN JELZEM: Nem Téged hibáztatlak, hanem azokat akik nem veszik figyelembe a KRESZT és olyan fényhidakat, kékfényeket vesznek amiket nem bírnak el az aksik!

Téged csak akkor hibáztatlak, ha nem tudsz különbséget tenni a munka és a magánéleted között és a munkaidő után még mindíg úgy vezeted a saját autódat, mintha rohamoznál. Erre utalt KBS is!


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

csak egy állampolgár # 2007.02.27. 09:54

Hadd kanyarodjak vissza az előző témához egy pillanatra, én is pont iklyen példával találkoztam csak én eg yszűk budai utcában, ugyanígy mindkét oldalon parkoltak, a mentő nem tudott félreállni sehova, egyszerűen leáált és ott hagyták a kocsit, bementek a házba. Én természetesen nem háborogtam (valamiért én is azok táborába tartozom, akiket ez nem tud idegesíteni, mert fel tudom fogni, hogy gond van), de ott szintén egy 20-25 percet állt az egész forgalom, szerintem a környező utcákból is felgyülemlett szépen a sor, végig kis egyirányú szűk utcák voltak, szóval megfordulni se nagyon volt értelme, én leállítottam a kocsit, és vártam türelmesen, és ott se ment a kékfény (!!!), de ne is haragudjatok nem kell ahhoz kékfény, hogy képes legyek belátni azt, hogy ha a rohammentő áll az út közepén és csak úgy ott hagyták, akkor bizonyára ennek nyomós oka volt ...
Na de a csattanót akarom elmondani, merthogy ilyen is volt :D
Volt pár barom, akinek persze"én vagyok a menő üzletember BMW-vel, és márpedig nekem minden perc egy millió forintot ér" típusú ember, aki meg elkezdett össze-vissza dudálni, na és ezt figyeljétek ! Volt a sorban egy rendőrautó is, és a dudálókat sorra feljelentette, mert ugye a KRESZ szerint csak veszélyhelyzet esetén szabad használni a dudát, úgyhogy kékfény ide-kékfény oda, a rendőr is tudott várni a sorban 25 percet, na meg kellett is neki annyi, hogy aki dudálgatott és káromkodott, azoknak ott felirogassa az adatait és feljelentse őket :DÉs még ők voltak a legjobban felháborodva, hogy "dehát mert az a rohadt fehér kocsi elöl elfoglalja az egész úttestet" ... Ilyen gondolkodású embertől mit lehet várni ?? Úgyhogy én szintén tök türelmesen vártam (az idő nekem is pénz, ezt hozzáteszem), de persze itt is volt olyan aki csak nem bírta ki, hogy ne hozza elő a jó kis mentalitását, de ezúttal megjárta az említett sorban álló rendőrautó miatt. Én meg csak elnevetgéltem magamban, és én is szívesen megkérdezném az ilyen esetekben dudálgató hülyéktől, hogy szerinte a mentősök elmentek hóvirágot szedni, és ott hagyták az autót vagy mi van ? Nem gondol arra, hogy miközben ő kint dudálgat, bent meg esetleg valakinek az életéért küzdenek ??

szota # 2007.02.27. 09:51

Kuxeva
Attól még, hogy vitatod a rendőrautó helyzetét Te gyorsan hajtottál a törvény által meghatározott OMH hitelesített mérőeszközzel megmértek és megfogtak. Emiatt (van rá egy 10ezresem) nem fognak eltekinteni a büntetéstől, lásd lentebb a sebességmérő oldalon az ügyvéd véleményét.

VISZONT- a szab.sértési eljárás teljes ideje alatt (kezdve attól, hogy a rendőr megfogott) jogodban áll az ellened felhozott bizonyíték megismerésére, megtekintésére másolat kérésére.
MENJ BE a rendőrségreés

  • nézd meg a fotót, videót, mert lehet, hogy nem is látszódik rajta semmi terhelő, esetleg nem is sikerült a felvétel, így kérheted, hogy bizonyíték hiányában zárják le az eljárást.

Ha nem zárják le akkor vidd el a bíróságig aki csak a bizonyítékokra támaszkodva fog ítéletet hírdetni.

  • kérd ki a mérőműszer kalibrálási bizonyítványának másolatát, mert ha az adott napon ez érvénytelen volt akkor nyertél.
  • tegyél panaszt a KRESZre hivatkozva, hogy a rendőrautó szabálytalanul parkolt ezáltal pl.veszélyeztette vagy akadályozta a forgalom rendjét..stb. ám ez a Te elbírálásodat nem fogja enyhíteni!

Ennyit tudsz tenni! Csak abban bízhatsz, hogy a rendőrök hibáztak. SAJÁT TAPASZTALATBÓ IS BESZÉLEK!!


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

Zolikaaa # 2007.02.27. 09:25

hozzászólás törölve

Zolikaaa # 2007.02.27. 09:16

hozzászólás törölve

ViktorBp # 2007.02.27. 09:09

ja még annyi, hogy próbáljátok megcsinálni a rohamjogsit és utána évekig a dugókban, szembesávban, stb... balesetmentesen szirénázni egész nap, és utána lehet véleményetek a dologról, addig viszont bízzuk ezt rájuk ! Csak mert ismerem a PÁV-I-es jogosítvány megsezrési arányát, és mondhatom, hogy igen nehéz átmenni már azon is, na de utána balesetmentesen évekig szirénázgatni pedig még nehezebb, na úgyhogy tőlem csak elismerést kapnak a mentősök, és valamiért én nem háborodok fel, ha szembejön velem, na meg olyan is volt már, hogy én álltam kb 20 percet egy szűk egyirányú utcában, mert a riohamkocsi csak ott tudott leállni az út közepén, és úgy szaladtak fel, nem tudtak félreállni sehova, hely sehol (ugye ismerős ez pestieknek), na és ezzel viszont úgy 20 percre az egész forgalom megállt, mert nem fért már el mellette másik autó, és nem használta a kék fényt, mégse háborogtam, mert egy épeszű ember gondolhatja, hogy valami gáz van, és nem csak úgy szórakozásból állt le ott az út közepén a mentő. iszálltam, sétálgattam, én is kicsit furcsáltam, hogy nem villog, de akkor most már értem az okát, és én is siettem volna elvileg, de azért más egy üzleti megbeszélsére sietni és megint más amikor életet menteni sietnek vagy ilyen célból kell 20 percet várnom, többen is kiszálltunk, ott sétálgattunk az utcán (Dohány u. volt ez), van aki káromkodott persze meg visszatolatgatott de nem igazán mentek vele semmire, én türelmesen vártam, pedig tényleg siettem volna ....
Úgyhogy ennyit akkor a moralról, hogy hogyan is álljunk hozzá, ha látunk egy látszólag szabálytalankodó mentőt az úton ...
Zolikaaa ! én vagyok az aki mindig elenged titeket, még akkor is ha nincs elsőbbségetek, és mégsem szidkozódom ... hozzáállás kérdése, semmi több.
Viktor

ViktorBp # 2007.02.27. 08:59

Én is egy szavazatot adok Zolika javára, és természetesen eszembe nem szokott jutni kurvaanyázni ahogy fogalmaztatok azért, mert látok egy mentőt szabálytalanul parkolni, hiszen ilyet egy nap 10x látok, fent a járdán... sorolhatnám, kék fény nélkül, ez már úgy nekem is szemet szúrt, na de én is abból indulok ki, hogy nem véletlenül áll az a mentő ott .....
Nehogy már ebből is az legyen, hogy az a hibás aki segíteni akar !!!!!!!! Engem miért nem zavar a dolog ? Szerintem csak azért mert másképp állok hozzá, és nem nagyon nézegetem én, hogy használja-e vagy sem a megkülönböztető jelzését, ha nem használja, akkor is el szoktam engedni, még hanem neki van elsőbbsége akkor is ! Szerintem a mentő ennyi tiszteletet úgy alapjában is megérdemel !!
Jó autókázást mindenkinek, és nem szidni a mentőket ha tilosban állnak !!! :D
Viktor

Kuxeva # 2007.02.27. 08:27

Hát ez gáz :) mert megállitotak sajna a helyszinen volt 12 intézkedö rendör !!! 12!!!
és felvették az adataimat.. szal ha kijön a papir a felebezésbe beirjam hogy a járdán ált a police vagy ne??

KÖSZIKE MÉG 1x !

UDV:Kuxeva

balageboy # 2007.02.27. 08:17

BIZONY-BIZONY !!
Én Zolikaaa mellett állok ki, mert van mentős ismerősöm, és mesélte ugyanezeket a storykat, meg a sok agyalágyult szabályt is ami köti is őket na meg ami nem köti.
Hallottam én is a kékfényesek weboldaláról, de Zolika áruld már el mi a címe, megnézném szívesen ! És nekem is mesélt olyan esetet a mentős srác, hogy így jött a bejelnetés, hogy "leállt a légzése, feltehetőleg már ténlyeg nem lélegzik a gyerekei elmondása szerint"-na azt mondja egy nagyon "barom", nagyon jó csapattal voltak aznap egy nagyon rutinos sofőrrel, és szerencsére a cím se volt messze az állomástól, na kb. 3 percre a bejelentéstől már ott is teremtek, mert a sofőr ugye külsős szemmel barom és őrült módjára, az én szememben pedig csak nagyon lelkiismeretesen végigtépett egy darabon (de persze nem kell itt megfeledkezni, hogy a rohamsofőrök tényleg iszonyatosan gyakorlottak, az hogy mi külsősök mit látunk, az egy dolog, de az meg 50 éves létére, 30 éve rohamkocsin van, egyetlen baleset nélkül, el tudjátok képzelni, hogy ami egy átlagautósnak esetleg őrültségnek tűnik, ő azokat a helyzeteket nagy rutinnal kezeli. Na mindegy, a példához akarok kilyukadni: kimentek egy az egyben ugyanígy ahogy "Szota" leírta, szartak mindenre, örültek, hogy az út közepén a szembesávban egyáltalán le tudtak állni, nyilván a tilosban, de nem érdkelt senki, hiszen tudták, hogy fent meg van egy ember aki meg már nem lélegzik ... Na ledobták ott a rohamkocsit, még csak elakadásjelzőt se tettek ki, és kimondottan forgalmi akadályt képeztek úgy bevágódva a szembesávba és ott álltak egy fél órát, mert próbálták újraéleszteni az illetőt, de sajnos nem sikerült ! Látod, ennyin múlik, ebben az esetben nem sikerült, pedig 3 perc alatt kint voltak, és egy nagyon összeszokott jó banda ment ki, és látod mindent megtettek, mégsem sikerült. Szerinted Szota kedves szerinted egy barom állat a rohamsofőr, hogy csak oda bevágódozz a szembesávba és percekig meg is állt a forgalom, mert nem tudtak elmenni két irányba, de fent meg nem tudom én hányadszorra kísérleteztek az újraélesztéssel ?? Na és akkor apoén, ezt azért mesélem: ők sem használtak kék fényt ugyanebből az okból kifolyólag, mert valóban nekem is a haverom olyan 20 percet mondott, amit bírna az aksi aztán vége, járó motorral meg nem lehet ott hagyni nyilván, mert aztán még elviszik, halljátok a mai magyar színvonalon ez sem kizárt, na közúti baleseteknél azt mondja, amikor ott az út közepén keresztbeálllva becsukják az ajtókat és dolgoznak valaki életéért akkor meg nem állítják le a motort, de akkor is számtalanszor van az, hogy csak úgy keresztbeállva áll a rohamkocsi az úton, és a sok autós meg háborog, hogy "csak ott áll" ...ja hát persze csak ott áll, de az meg mellékes ugye, hogy csesszétek meg azért áll cak úgy, mert a szabályok szerint addig nem indulhat el a rohamkocsi a helyszínről, amíg nem stabilizálták az illető állapotát, ha olyan az eset akkor gépre teszik már a rohamban, na mindegy lényeg, hogy mire leértek, egy barom (na őt már inkább baromnak nevezném) közterületfelügyelő az ő sok eszével kicetlizte a rohamkocsit, hogy szabálytalanul parkolt... Na ne tudjátok meg mit kapott a sofőrtől, mert mikor ezt meglátta, és amúgy is ugye egy sikertelen újraélesztésből jöttek, úgy felhúzta magát, hogy at mondta, ha most megtalálja, itt azonnal széttépi ezta hülyét. Na aztán úgy lett megoldva az ügy, hogy beszóltak a központba, hogy álljon már meg a menet, ekkor kiküldtek egy rendőrt aki igazolta, hogy természetesen jogszerűen, indokkal borította fel a rohamkocsi a szabályokat, és a cetlit meg kidobták a francba. Na ennyit erről.
Úgyhogy Zolikaaa én tudom miről van szó, és érdekes módon én soha nem háborgok, ha látok egy rohammentőt tök szabálytalanul akárhol is, mert nyilván oka van annak, amiért ott van és ahogyan ott van. Ha most jelen esetben elkezd még parkolóhelyet is keresni, meg netát ugye menjünk el addig a vicces helyzetig, hogy még azautomatából parkolójegyet is vesz :D Ugye Szota szerinted ez lenne a megoldás, cak arra nem gondolsz, hogy mindezt értünk teszik, és lehet, hogy ma nekem, holnap meg neked lesz szükséged arra, hogy azonnal pár percen belüli segítséget kapj, teljesen természetes, hogy magasról tesznek minden szabályra, és ott állnak le ahol tudnak, és rohannak majd hozzád is. De ha te ezt nem így látod megfelelőnek, akkor szólj majd nyugopdtan nekik, amikor felhívod őket, elhiszed, hogy örülni fognak neki, ha nem kell rohamban menniük és csak szépen 3 óra alatt kiérnek valahova ?? Nekik könnyebb lenne ...
Na és van egy másik esetem, ami kicsit jobban végződött: ugynez a banda (a entőtiszt a haverom, tőle hallottam) riasztást kapott, hogy egy tizenéves srác összeesett csak úgy ....mindegy hol, nem akarom leírni, nehogy sértsem valakinek a személyiségi jogait, és egy mentőtiszt számára tudod az ilyen bejelentéseknek súlya van, mert tudja, mi állhat mögötte, n azt mondta itt is egy kurva jó sofőrjük volt aznap, szintén riasztás követő 3-4-dik percben már ott is voltak, és egyszerűen nem volt idő a szarakodással, hogy hol állnak meg meg hol nem, egyszerűen keresztbeálltak a villamossíneken, és a srácot ott élesztették újra. És ebben az esetben sikeresen, úgyhogy nem mentek hiába, mint kiderült egyszerűen a kissrácnak volt egy spontán szívmegállása, van ilyen, és szerencsére másodszorra sikerült újraéleszteni, na de megint a külsős mit látott ebből az egészből ? Csak at, hogy a rohamkocsi áll a villamossínen, bent persze foly a munka, de kint meg kurvaanyáztak, mert egyik irányból sem tudott a villamos elmenni, és teljesen megállt a forgalom. Na és akkor ? Milyen érzése ember az akinek ez bántja a szemét ? Istenem, állt a forgalom, de egy tizenéves srác életéért küzdöttek bent, a sofőr meg kint maradt, és a sok "kurvaanyázóssal" kellett veszekednie, de nem érdekelte nagyon, mert hozzászokott már ehhez, úgyhogy simán visszakurvaanyázott, és mondta, hogy nagyon sajnálja, de márpedig még egy darabig nem fog elállni a kocsival (és a kékfény az említett ok miatt itt se működött szándékosan !).

Na hát összegezve, külsős szemmel lehet őket szidni, csak én nem tudom, itt egyesek miért nem értik meg, hogy a PÁV-I-es rohamjogosítványt se hiába találták ki, és a rohammentő se csak úgy ok nélkül áll mondjuk a szembesávban a tilosban .. Na és ?? Könyörgöm, életet mentenek, és értünk teszik, szerintem ez egy kicsit is jóérzésű emberben nem merül fel, hogy egyáltalán megkérdőjelezze, hogy a rohamkocsi hol és hogyan áll ....
Találkoztak már olyan parkolóőrrel is (és azért a többség ilyen szerencsére), hogy a sofőr előre közölte, hogy márpedig itt fog megállni a tilosban és csináljon amit akar, nem érdekli őt, na erre azt mondta a parkolóőr, hogy "ne vicceljenek, természetesen eszébe sem jutna soha, hogy egyáltalán mentőautót megbüntessen,akárhova is áll, és szerintem ez a normális hozzáállás.
Gondolkozzunk csak el egy kicsit, úgyhogy Zolikaaa én értelek titeket és tudom hogy miért parkol szabálytalanul a mentő itt-ott, mégsem háborgok, hakell akkor várok, vagy próbálok valamit ügyeskedni, hogy kikerüljem, de semmiképpen sem háborgok !!!!

Zolikaaa # 2007.02.26. 23:22

hozzászólás törölve

szota # 2007.02.26. 22:54

javaslom, hogy a topik témáihoz olvasson mindenki hozz itt: http://sebessegmeres.info/lawcentral.php?…


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

szota # 2007.02.26. 22:50

a sebességmérés oldalán a következő szerepel erről a GYIK rovatban:

"Felhasználható az olyan traffipax fotó, amit szabálytalankodó autóból készítenek?

A törvény kimondja: "A szabálysértési eljárásban szabadon felhasználható minden olyan bizonyítási eszköz, amely a tényállás megállapítására alkalmas lehet." (Sztv. 52.§ (3))

A fénykép vagy videofelvétel tehát akkor alkalmas bizonyíték, ha azt OMH hitelesített sebességmérő műszer segítségével készítik el. Tehát ha szabálytalanul parkoló rendőrautóból készítik a fotót, akkor az felhasználható.

Azonban nem minden bizonyíték használható fel. Így ha pl. a traffipax kamerát hordó kocsi úgy követi az elkövetőt, hogy azt "tolja", úgy az már jogsértő eljárás, mivel közrehat a szabálysértés elkövetésében.

Nem használható fel bizonyítékként az a fénykép vagy videófelvétel sem, amit lejárt OMH hitelesítésű sebességmérő műszer segítségével készítettek."

Sajna Zolikaa téved.


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.