Csiszolt motorszám


gylab # 2022.08.01. 09:08

Hacsak nem változott a jogszabály idén, a motorszám hatósági jelzés, amit fel kell tüntetni a forgalmiban is. Ha a motoron nincsen szám, akkor nem kell, csak a kód kerül bele. Azonban a szám megváltoztatása, kicsiszolása hatósági jelzés megváltoztatása, ami bcs. Én is megkaptam miatta a feljelentést, azt az eredetvizsgáló megtette. majdnem egy évig húzodott az ügy, mire lezárták, szakértői vizsgálat, roncsolásos stb. Az eredmény az lett, hogy nem történt megváltoztatás a szakértő szerint sem, így nem bcs, de az új NKH szám beütését (mivel roncsolta a régit a szakértő), új forgalmi, vizsga, stb. nekem kellett fizetnem. Még egy menekülő út lehet, de az elég necces, alu blokknál cirka kizárt, hogy ha természetes kopás miatt olvashatatlanná válik, akkor ki lehet vezetni a forgalmiból. De a csiszolás akkor is bcs, nem természetes kopás. Úgyhogy járj el körültekintően, ha feljelentenek miatta, akkor hosszú idő, sok pénz. Inkább add vissza az eladónak azzal, hogy megússza a feljelentést, ha visszaveszi.

Atis77 # 2022.07.31. 07:16

Ha a kód szerepel az adatlapon azt el kell fogadják.

Majordomus # 2022.07.30. 13:46

Nem valószinű. De egy próbát megér.

Recoil77 # 2022.07.30. 02:05

Sziasztok olyan kérdésem lenne vásárolta megy autót amiben kivolt csiszolva a motor szám de visszont motor kodot kapot ami felvan tüntetve a műszaki vizsga lapon és ha ügyfélkapun le kérdezük akkor ott már motor kodós ként szerepel, de eredet vizsgán nem ment át ilyenkor mi lehet a tehendő? Eredet vizsgáztatható esetleg ha elviszem más hova?

Sierra # 2016.05.03. 10:20

Szerencsére megoldódott a probléma, igaz 5 hónapot kellett várnom, de sikerült átírni az autót a nevemre.
Lefoglalni nem foglalták le az autót, egy szakértő ránézett, annyit mondott, hogy ez kb rutineljárás, az eredeti motorszámot nem lehet megállapítani. Ezután a rendrőség -bizonyítékok hiányában- felfüggesztette a nyomozást, meg is kaptam a határozatot. El kellett vinnem NKH-hoz szemlére, majd újra eredetvizsgálatra, ezután tudtam átíratni a kocsit, végül a motorkód került bele a forgalmiba.

Szóval aki hasonlóan járt, mint én, szerintem nincs oka az aggodalomra, igaz, hogy nagyon türelmesnek kell lennie az illetőnek, de nagyon nincs más választása, ha már az eladó nem adja vissza a pénzt.

üdv.

Sierra # 2016.01.12. 13:26

Kértem tájékoztatást, elvileg csak 1400 forint körüli illeték kell fizetni ilyen esetben.
A rendőrséget egyébként nagyon nehéz elérni, még mindig nem kaptam semmilyen tájékoztatást.

Egyébként ilyenkor lehet használni az autót addig, amíg nem mondanak semmit?

Atis77 # 2016.01.01. 08:56

Az nkh felé kell majd kérelmet beadni hogy a motort kódozzák le ennek régen volt egy 10e ft os illetéke, manapság nem tudom hogy megy.

Sierra # 2015.12.28. 09:58

Most már kicsit megnyugodtam, sikerült beszélni az előadóval is, váró üzemmód bekapcsolva... :)
Milyen illetékre gondolsz? Mert azt tudom, hogy az átíratási költségek még hátravannak (az eredetvizsgán kívül), de mire számítsak még? Egyébként elvileg típus azonos a motor, szóval nem kell majd átalakítási engedély.

Atis77 # 2015.12.27. 12:46

Szerintem túlparázod. Annó nekünk is sikerült olyan kocsit venni, amiben át volt ütve a szám. Nem történt semmi csak fizetni kellett nem keveset illetékekre kérelmekre, majd kapott af-es motorszámot. Most meg kódot fog kapni. Átfutási idő kb 1 hónap volt.

Sierra # 2015.12.19. 12:25

De ha esetleg lefoglalják, akkor kihez tudnék fordulni?
Egyébként azt is olvastam, hogy a motorkód lesz beírva a forgalmiba. Illetve inkább akkor foglalják le az autót, ha maga a kocsit lopott, nem? Motorprobléma esetén "csak" szemlére viszik (legalábbis pár helyen olvastam ilyet).

ius latratus # 2015.12.19. 11:56

pohicop

Bocs, most olvastam el az egészet, már látom, hogy te is azt írtad, hogy tanú lehet majd a kérdező.

ius latratus # 2015.12.19. 11:51

"Elővenni" nem, de tanúként azért meghallgathatnak. Én nem is annyira a motorszám miatt (egészen pontosan: annak megváltoztatása miatt) aggódnék, hanem ezért:

Az autót meg remélem megtarthatom, mert fasza kis gép.

Keress egy ügyvédet!

Sierra # 2015.12.19. 08:58

Nem szeretnék. :D Csak megijedtem kicsit, de mindenki azt mondja a környezetemben is, hogy ne aggódjak, engem nem fognak elővenni, hát nagyon remélem, hogy így lesz.

Az autót meg remélem megtarthatom, mert fasza kis gép.

pohicop # 2015.12.18. 20:57

A végén elő ne adj egy összeesküvés elméletet :D
Ha nem te voltál semmi bajod nem lesz, mármint ha visszakapod az autót. Ha meglesz az elkövető akkor meg gondolom polgári peren perelheted a téged ért sérelmek miatt. Abban meg majd segítenek az ügyvédek :D

Sierra # 2015.12.18. 20:43

Új motorszám nem lett beütve, egyszerűen csak eltüntették a régit. Az ideje meg azért lenne lényeges, mert bár 4 nappal az vásárlás utána vittem az eredetvizsgára, azóta eltelt 3 hét, és ki tudja mikor fogja bármilyen szakértő megnézni az autót. És most attól kezdtem el félni, hogy mi van akkor, ha direkt pár nappal előtte csiszolták le, hogy majd engem vádoljanak meg vele. Múltkor megnéztük, eléggé rozsdás a felület, de olyat is olvastam, hogy kémiai úton elő lehet segíteni a fém rozsdásodását.. Ezért kezdtem el aggódni.

pohicop # 2015.12.18. 18:22

Fene tudja. Ha nem látszik a motorszám akkor talán a beütés miatti anyag szerkezet változás miatt még valamilyen speciális eljárással meg tudják állapítani a "kitörölt" motorszámot. Azt, hogy mikor és ki csiszolta le....hát ....nem tudom...szerintem elég nehéz lehet. Bár lehet meg tudják állapítani, hogy friss 2-4 hetes csiszolás vagy öreg 2-3 éves esetleg...

Sierra # 2015.12.18. 15:39

Egyébként azt a szakértő megtudja állapítani, hogy mikor csiszolták le a motorszámot?

Sierra # 2015.12.17. 19:50

Valaki esetleg, aki jártas a témában (ügyvéd, jogász)?

Sierra # 2015.12.17. 19:47

Értem, köszi. Dehogy babráltam, én csak szerettem volna megvenni az első autómat... Eszembe nem jutna ilyet csinálni, sőt nem is tudtam erről, sajnos ezért is csak az eredetvizsgán bukott ki a dolog, mert amikor megnéztem az autót nem néztem össze, sőt egyáltalán meg sem néztem, mert gondoltam naivan, hogy biztos minden oké.

pohicop # 2015.12.17. 10:29

Amennyiben nem te "változtattad" meg a motorszámot, hanem más akkor nincs félnivalód. Az eljárás során ezt kell tisztázni. A motor típus azonos cseréje nem minősül engedély nélküli átalakításnak. Nem is értem miért kellett azt a motorszámot "piszkálni" bárkinek is. A legtöbb új járműben már motorkód van, nem is szám. Leginkább már csak az alvázszámnak van jelentősége napjainkban, mely könnyen megtalálható és ellenőrizhető bármely jármű esetén, ellentétben a motorszámmal, vagy kóddal, ami rendszerint nehezen található meg a burkolt, mocskos esetleg sáros motortérben és ellenőrizhetősége e miatt nehéz.

Ha te babráltad meg akkor gyanúsított leszel, ha nem te babráltad meg akkor tanú, a későbbi eljárás során......idővel kialakul.

http://buntetojog.info/…-visszaeles/

Persze csak szerintem.....én nem vagyok jogász.

Sierra # 2015.12.16. 21:15

Senki? :(

Sierra # 2015.12.15. 15:35

És hol? mert én nem látom sehol, hogy válaszoltak volna rá.

groszfater@gmail.com # 2015.12.15. 15:25

A többi topikban sajnos nem kaptam választ, hátha itt segíteni tud valaki.

A november 27.-i felvetésed óta rengeteg érdemi választ kaptál a veretes kérdésedre.

Sierra # 2015.12.15. 14:26

Ha nem tudsz érdemben válaszolni, akkor minek koptatod a billenytűzetedet?

groszfater@gmail.com # 2015.12.15. 14:06

Mondd azt, hogy Te tulajdonképpen kecskét szándékoztál vásárolni.
De mivel nem legelt elvitted eredetiség vizsgálatra és ott derült csak ki nem is kecske, hanem autó amit vásároltál.