Gépjármű eladás külföldre


wers # 2018.08.01. 11:33

Annyira bonyolult ám ezt megoldani. Egy egész két soros jegyzőkönyvet kell felvenni, meg ki kell választani a rendszerben az erre alkalmas kódot. Mert van rá megfelelő eljáráskód.

Pedig gondolom nem a takarítónőt kérdezték. Hihetetlen, hogy ha nem a futószalag üggyel találkozik, lebénul.

Petyax # 2018.08.05. 15:18

Udvozlet
Angliaban elek regota magyar allampolgar vagyok. Szeretnek venni Magyarorszagon egy muszakis autot amitt treleren kiszeretnek juttatni magamhoz. Az angliai reszet ertem hogy tudom lepapirozztatni itt, de a Magyarorszagon a vetelnel mire kell odafigyelnem vagyis mot kell csinalnom. Atiratni nem szeretnem feleslegesnek tartom kidobni a sok penzt ra, adasveteli szerzodesnel megadom az adataimat az itteni lakcimmel utana kinel mi marad forgalmi , rendszam , torzskonyv.
Szeretnem legalisan elintezzni hogy utana ne legyen bajom a vetelbol
Valaszukat elore is koszonom
Peter

nonolet # 2018.08.06. 00:35

Magyar címes lakcím kártyával Magyarországon veszed meg?

Petyax # 2018.08.06. 06:41

Angol cimet adnam meg mert itt leszeretnem papirozztatni de van magyar lakcim kartyam de 8eve nem elek ott.

wers # 2018.08.06. 07:09

Törzskönyv, forgalmi, rendszám az eladónál marad, vagyis ő leadja az adás-vételivel együtt. Menjetek be együtt.
Azt én nem tudom, mi kell az angliai regisztrációhoz. Ha kell a forgalmi, bejegyzik kézzel az eladást, és te megkephatod. Esetleg erről felvesznek egy jegyzőkönyvet.

nonolet # 2018.08.06. 10:35

Semmit nem kell másként csinálni,
mintha magyarországi használatra venné meg!
illetve adná el ez eladó.

Hisz 2004 óta EU tagok vagyunk és anglia is EU tag.
Azaz az áru szabadon mozoghat ...

Egy EU-s állampolgár vehet és
használhat élő magyar rendszámos autót
az EU-ban is.

Aztán kiviheti magyar rendszámostól egy másik EU országba is, ha itt vette éppenséggel.

pl. most még a brexit előtt angliába is viheti :-)

Aztán ott angliában regisztrálja az angol rendszámért.

Az angol hatóság meg vissza küldi a magyar hatóságnak amit kell...

nonolet # 2018.08.06. 10:40

Az eladónak CSAK az dolga és nem több,
hogy
bejelenti az eladás tényét a szerződéssel.

A vevő pedig kiviszi az autót angliába.
A szerződéssel, a magyar papírokkal+rendszámmal.
Aztán ott átregisztrálja...

A két hatóság meg lemeccseli egymással amit kell.

Hisz EU-tag minkét ország!

Az nincs nincs vám eljárás, nem kell kivonás, rendszám leadás előre.

wers # 2018.08.06. 11:29

Hisz 2004 óta EU tagok vagyunk és anglia is EU tag.
Azaz az áru szabadon mozoghat ...

A gépjármű nem egy ruhásszekrény.

Petyax # 2018.08.06. 11:32

Koszonom a valaszokat
Akkor nem kell atiratnom, eredetisegi, torzskonyvet intezznem az autohoz hanem csak adasveteli szerzodes az en adataimmal es az angliai lakcimemmel. Kihozzatal utan intezzni a regisztraciot a gepjarmure es kesz.

wers # 2018.08.06. 11:51

Ha tréleren viszed itthon nem kell, de külföldi lakcímmel nem is tudnád átiratni.

De az biztos, az eladódnak le kell adnia a rendszámot, forgalmit, addig nem tudják a magyarországi forgalomból kivenni. Az pedig nem nagyöröm.

nonolet # 2018.08.06. 20:36

"az eladódnak le kell adnia a rendszámot, forgalmit"

Lószert kell, nem kell leadnia SEMMIT!

"addig nem tudják a magyarországi forgalomból kivenni."

Ébresztő! EU tagok vagyunk már 15. éve :-)

Szóval: kitudják bizony...
MAJD!!! amikor eljön az ideje.
Azaz az angol regisztrálás után!!!!!!!!!

Addig magyar regisztrációval forgalomban van/marad.
Használható tovább angliában vagy BÁRHOL.

Mégis mi a jó francnak kéne kivonni itthon előre?!
Ami csak fölösleges idő+pénz pazarlás.

-

Az angol hatóság majd értesíti a magyart, hogy már angol forgalomban van az autó.
Amikor ott regisztrálja a tulajdonosa.

Az angol hatóság visszaküldi majd a magyarnak a rendszámot is, amit levesz angliában a regisztráláskor.

Ennyi!

nonolet # 2018.08.06. 20:41

"de külföldi lakcímmel nem is tudnád átiratni."

Van magyar címe is... így akár át is írathatná.

wers # 2018.08.07. 04:45

Minek, ha itt nem akarja használni? Plussz költség.

wers # 2018.08.07. 04:53

nonolet, a googli a barátod, én meg nem

most sincs kedvem itt vacakolni veled. Adj el te úgy egy autót, hogy majd akkor kerül le a nevedről, ha a külföldi hatóság visszaküldte rendszámot és a forgalmit. Addig meg a közigazgatás szerint te vagy tulajdonos minden szép emlékével együtt.

Ez a visszaküldés akár hosszú hónapokba is kerülhet. Én tuti nem adnék el így el autót, de kalandvágyóbb és persze tökösebb is vagy mint én.
Na meg te úgy is tudod mindig a tutit.

Fölösleges nekem bármit visszaírnod, tudod, megmondtad, én a csökött agyammal úgysem érteném meg a te zsenidet.

nonolet # 2018.08.07. 08:37

"Addig meg a közigazgatás szerint te vagy tulajdonos minden szép emlékével együtt."

Attól, hogy leadja a rendszámot mi változik a tulajdonossága ügyében?
Ja semmi!

Mert a rendszám leadása az CSAK a magyar forgalomból való átmeneti kivonásról szól és nem a tulajdonosságról.

Tulajdonos addig marad, amíg az adásvételi szerint az.

A közigazgatás pedig regisztrálja az adásvételt, hisz be KELL jelentenem záros időn belül.
Innentől pedig az ÚJ tulajdonos gondja a fizetni valók ügye...

Az eladót már semmilyen fizetni való nem érinti többé!

- -

Az persze, hogy a közigazgatás lassú balfasz szervezet nem újdonság :-(

Ezért a vevőnek talán valóban ésszerűbb a forgalomból ideiglenesen kivont autót regisztráltatnia a másik országban.

Mert a lassú ügyintézés miatt megesik, hogy a hazai bürokrácia még követelni akarja tőle a hazai biztosítást, miközben már hónapok óta angol színekben fut az autó...

Bár a külföldi forgalomba helyezés során a külföldi hatóság természetesen értesíti a magyar szervet a magyarországi forgalomból történő kivonás szükségességéről.
De a hivatalos értesítés átfutási ideje több hónap is lehet (2018-ban vazze!!!).

Addig a magyar szabályok szerint továbbra is fizetni kell a gépjármű után fizetendő díjakat.

Atis77 # 2018.08.09. 05:48

Megírjátok az adásvételit, rendszám forgalmi és törzskönyv a vevőnél marad mert addig itthon nem TUDJÁK KIVONNI A FORGALOMBÓL és angliában nem tudod forgalomba helyezni. Kint meg intézed amit kell. Lényeg hogy ki legyen itthon vonva a forgalomból.

wers # 2018.08.09. 08:44

rendszám forgalmi és törzskönyv a vevőnél marad mert addig itthon nem TUDJÁK KIVONNI A FORGALOMBÓL

Apró eltérés, az eladónál marad, mert ő igazolja hitelt érdemlően, hogy külföldre értékesítette.
Rendszámot megsemmisítésre elküldik, törzskönyvet, forgalmit érvénytelenítve visszaadják (most mintha ez lenne, de volt, mikor nem adták vissza, a hivatal semmisítette meg)

Többnyire eladó és vevő együtt szokták intézni, vagy az autókereskedő ügyintézője. Vevő egyedül..... ??? Főként, ha külföldi, javarészt magyarul sem tudnak. Ok, itt a kérdező tud, de nem ez a jellemző.

fakukac1 # 2019.12.23. 16:00

Sziasztok.

SOS segítségre lenne szükségem!
Tegnap eladtam egy törött autót, egy Hollandiában élő Magyar állampolgárnak. Adásvételit megcsináltuk.
Rendszám, forgalmi, törzskönyv, adásvételi 2 példánya nálam. Az autót kifizették, és el is vitték.
Ma netünk az okmányirodába leadni mindent, és ott azt mondták, hogy ezt így nem fogadják el, mert hiába él életvitelszerűen kint a vevő, már évek óta (kint fizet tb-t, stb...) , mivel Magyar állampolgár így én mint az eladó nem adhatom le a forgalmit, törzskönyvet, rendszámot, mert a vevőnek mindenképp át kell íratni itthon az autót, hiába viszi ki külföldre...
Ez tényleg így van?
Mit tudok én tenni?
Előre is köszönöm a választ!

drbjozsef # 2019.12.23. 16:54

fakukac1,

A kérdés jó, a törvény így fogalmaz :

1999. évi LXXXIV. törvény 109. § (1) Az ügyfél okirattal igazolt kérelmére a közlekedési igazgatási hatóság a járműnyilvántartásba való bejegyzéssel intézkedik a jármű átmeneti időszakra történő forgalomból kivonására:

  1. annak 2016. január 1-jét megelőző vagy külföldön történt eltulajdonítása,
  2. külföldre történő letelepedés, tartós külföldi tartózkodás,
  3. annak külföldre történő értékesítése,
  4. annak muzeális előminősítése,
  5. versenyjárművé történő átalakítása, vagy
  6. a külföldi fegyveres erő állományának tagja magyarországi szolgálati helye megszűnése

esetén.

Úgy tűnik, a "külföldre történő értékesítés" definíciója a kormányhivatalnál az, hogy külföldi állampolgárságú vevőnek adod el, nem pedig az, hogy külföldi lakcímmel rendelkező magyar állampolgárnak.

fakukac1 # 2019.12.23. 17:00

A vevőnek van Magyarországi bejelentett lakcíme is (mivel amikor haza jön, valahol laknia kell...)
és az autót bontásra vásárolta, tehát kint nem lesz fogalomba helyezve!
Most én mit tudok tenni?
2 okmányirodában voltunk ma, és egyiknél sem fogadták el....
Viszont nekem meg ugye ketyeg az időm...

drbjozsef # 2019.12.23. 20:30

Viszont nekem meg ugye ketyeg az időm...

Neked? Hol érint ez téged?

Jelentsd be az eladást. Ennyi. A többi a vevő dolga. Adja le ő, vonassa ki ő. Miért Te csinálod?

wers # 2019.12.24. 03:34

Igaza van az okmányirodának. Nem az állampolgárság számít, hanem hogy hol él életvitelszerűen, és ezt be is jelentse. A vevőnek s.o.s be kel jelemtenie, hogy ő külföldön élő magyar állampolgár. Ezt csak személyesen tudja intézni, meghatalmazást nem fogadnak el, viszont az ország bármely kormányablakánál.

Atis77 # 2019.12.27. 07:40

Nem kell okmányirodába rohangálni. Ha van ügyfélkapud ott lejelented azt kész. Haver is így csinálta. Romániába adta el a kocsit de a redszámot és a papírokat odaadta a kocsihoz. Tőle ezért nem fogatdák el az adásvételit. Ügyfélkapun lejelentette azt visz lát.

wers # 2019.12.27. 09:04

Atis77 olvads újra kérlek! Nem külföldre adta el, csak azt hitte. Magyar állampolgár magyar lakóhellyel. Ez így nem lehet külföldre értékesírés.

Arekati # 2020.01.29. 13:48

Autómat eladnám Lengyel állampolgárságú és ott élő rokonomnak, aki Magyarországról kivinné az autót. Milyen eljárás van érvényben? Kérem, valaki irja meg, hogy

  • milyen okmányok szükségesek,
  • hova kell az okmányokat beadni,
  • milyen adózási szabályok érvényesek,
  • kinél marad a törzskönyv, a forgalmi és a rendszám?

Ez összefoglalóan nem derül ki a sok fórum bejegyzésből.
Előre is köszönöm!