Fórum autók, motorok újabb elöl     új hozzászólás

Gépjármű eladás külföldre

Atis77 # e-mail 2020.01.30. 17:54

Kétnyelvű adásvételit írtok a rendszmokat és a papírokat elkéred és leadod az okmányirodában. Ha lábon akarja kivinni akkor Z rendszámot igényel a vevő.

drbjozsef #   2020.01.31. 07:17

Arekati,

Pusztán a te szempontodból, mint eladó, nincs eltérés az eljárásban :

https://totalcar.hu/…asz/ki70120/

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

wers # e-mail 2020.01.31. 08:12

a rendszmokat és a papírokat elkéred és leadod az okmányirodában. Ha lábon akarja kivinni akkor Z rendszámot igényel a vevő.

Szerintem a vevő adja le mikor a Z-t igényli.

Arekati # e-mail 2020.02.01. 16:54

Atis77 és wers: Köszönöm a segitséget. A Z renszám különösen hasznos info volt

SeniorBazsi # e-mail 2020.09.30. 23:38

Bocsánat, de én még mindig nem értem. Jönne vevő járművért és megvenné. Szlovák állampolgár, ott él, oda vinné a járművet. A járművet lábon vinné el. Egy nap alatt akar bonyolítani.
Nekem, mint vevőnek mi a dolgom?
Lesz szerződés és pénz a kezemben.
Jármű rendszámmal átmegy Szlovákiába. Nem akarom én kivonni, legyen az vevő dolga (ő így veszi meg). Nem akarunk z rendszámot, mert, ő egy nap alatt le akarja zavarni. És Unión belül simán átmegy a párkányi hídon és majd intéz rá egy szlovák rendszámot ...
Szóval, nekem mint eladónak, mi a minimum kötelező teendőm?
(Már-már ott tartok, hogy nem adom el külföldinek! De hát korrektül kifizetné az árat.)

wers # e-mail 2020.10.01. 05:51

Nem akarunk z rendszámot

Többesszámba ne is gondolkodj. Te ha akarnál sem igényelhetnél, azt a külföldi vevőd teheti.

És Unión belül simán átmegy a párkányi hídon és majd intéz rá egy szlovák rendszámot ...

Ha igen. Nemrég volt olaszországi eset, ott nagy kavarodás volt, az olasz hatóság nézte, hogy ki van-e vonatva Magyarországon a forgalomból. Addig nem helyezte Olaszországban forgalomba.

Szóval, nekem mint eladónak, mi a minimum kötelező teendőm?

Az adás-vételi megküldésével bejelented az eladást - mivel külföldi a vevőd a hatóság fogja átmenetileg kivonni a forgalomból. Neked más teendőd nincs.

A vevőd meg úgy vacakol vele, ahogy akar. Te, mint eladó nem tudhatod, mi a további szándéka.

Atis77 # e-mail 2020.10.01. 10:00

Rendszám forgalmi és törzsköny nélül nem fogadják be az adásvételit.

wers # e-mail 2020.10.01. 10:11

Az eladó bejelentéséhez nem kell leadni. A vevő dolga, mit tesz vele. Lehet, hogy 15 napon belül újra eladja, vagy közben lesz magyar lakcíme és Magyarországon hozza forgalomba stb. Vagy kér Z rendszámot, akkor adja le.

Vagy tényleg kint helyezi forgalomba és a szlovák hatóság küldi vissza. (Szlovákok eljárásár nem ismerem)