Fórum autók, motorok régebbi elöl     új hozzászólás

Gépjármű eladás külföldre

wers # e-mail 2020.10.01. 10:11

Az eladó bejelentéséhez nem kell leadni. A vevő dolga, mit tesz vele. Lehet, hogy 15 napon belül újra eladja, vagy közben lesz magyar lakcíme és Magyarországon hozza forgalomba stb. Vagy kér Z rendszámot, akkor adja le.

Vagy tényleg kint helyezi forgalomba és a szlovák hatóság küldi vissza. (Szlovákok eljárásár nem ismerem)

Atis77 # e-mail 2020.10.01. 10:00

Rendszám forgalmi és törzsköny nélül nem fogadják be az adásvételit.

wers # e-mail 2020.10.01. 05:51

Nem akarunk z rendszámot

Többesszámba ne is gondolkodj. Te ha akarnál sem igényelhetnél, azt a külföldi vevőd teheti.

És Unión belül simán átmegy a párkányi hídon és majd intéz rá egy szlovák rendszámot ...

Ha igen. Nemrég volt olaszországi eset, ott nagy kavarodás volt, az olasz hatóság nézte, hogy ki van-e vonatva Magyarországon a forgalomból. Addig nem helyezte Olaszországban forgalomba.

Szóval, nekem mint eladónak, mi a minimum kötelező teendőm?

Az adás-vételi megküldésével bejelented az eladást - mivel külföldi a vevőd a hatóság fogja átmenetileg kivonni a forgalomból. Neked más teendőd nincs.

A vevőd meg úgy vacakol vele, ahogy akar. Te, mint eladó nem tudhatod, mi a további szándéka.

SeniorBazsi # e-mail 2020.09.30. 23:38

Bocsánat, de én még mindig nem értem. Jönne vevő járművért és megvenné. Szlovák állampolgár, ott él, oda vinné a járművet. A járművet lábon vinné el. Egy nap alatt akar bonyolítani.
Nekem, mint vevőnek mi a dolgom?
Lesz szerződés és pénz a kezemben.
Jármű rendszámmal átmegy Szlovákiába. Nem akarom én kivonni, legyen az vevő dolga (ő így veszi meg). Nem akarunk z rendszámot, mert, ő egy nap alatt le akarja zavarni. És Unión belül simán átmegy a párkányi hídon és majd intéz rá egy szlovák rendszámot ...
Szóval, nekem mint eladónak, mi a minimum kötelező teendőm?
(Már-már ott tartok, hogy nem adom el külföldinek! De hát korrektül kifizetné az árat.)

Arekati # e-mail 2020.02.01. 16:54

Atis77 és wers: Köszönöm a segitséget. A Z renszám különösen hasznos info volt

wers # e-mail 2020.01.31. 08:12

a rendszmokat és a papírokat elkéred és leadod az okmányirodában. Ha lábon akarja kivinni akkor Z rendszámot igényel a vevő.

Szerintem a vevő adja le mikor a Z-t igényli.

drbjozsef #   2020.01.31. 07:17

Arekati,

Pusztán a te szempontodból, mint eladó, nincs eltérés az eljárásban :

https://totalcar.hu/…asz/ki70120/

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Atis77 # e-mail 2020.01.30. 17:54

Kétnyelvű adásvételit írtok a rendszmokat és a papírokat elkéred és leadod az okmányirodában. Ha lábon akarja kivinni akkor Z rendszámot igényel a vevő.

Arekati # e-mail 2020.01.29. 14:48

Autómat eladnám Lengyel állampolgárságú és ott élő rokonomnak, aki Magyarországról kivinné az autót. Milyen eljárás van érvényben? Kérem, valaki irja meg, hogy

• milyen okmányok szükségesek,
  • hova kell az okmányokat beadni,
  • milyen adózási szabályok érvényesek,
  • kinél marad a törzskönyv, a forgalmi és a rendszám?

Ez összefoglalóan nem derül ki a sok fórum bejegyzésből.
Előre is köszönöm!

wers # e-mail 2019.12.27. 10:04

Atis77 olvads újra kérlek! Nem külföldre adta el, csak azt hitte. Magyar állampolgár magyar lakóhellyel. Ez így nem lehet külföldre értékesírés.

Atis77 # e-mail 2019.12.27. 08:40

Nem kell okmányirodába rohangálni. Ha van ügyfélkapud ott lejelented azt kész. Haver is így csinálta. Romániába adta el a kocsit de a redszámot és a papírokat odaadta a kocsihoz. Tőle ezért nem fogatdák el az adásvételit. Ügyfélkapun lejelentette azt visz lát.

wers # e-mail 2019.12.24. 04:34

Igaza van az okmányirodának. Nem az állampolgárság számít, hanem hogy hol él életvitelszerűen, és ezt be is jelentse. A vevőnek s.o.s be kel jelemtenie, hogy ő külföldön élő magyar állampolgár. Ezt csak személyesen tudja intézni, meghatalmazást nem fogadnak el, viszont az ország bármely kormányablakánál.

drbjozsef #   2019.12.23. 21:30

Viszont nekem meg ugye ketyeg az időm...

Neked? Hol érint ez téged?

Jelentsd be az eladást. Ennyi. A többi a vevő dolga. Adja le ő, vonassa ki ő. Miért Te csinálod?

fakukac1 # e-mail 2019.12.23. 18:00

A vevőnek van Magyarországi bejelentett lakcíme is (mivel amikor haza jön, valahol laknia kell...)
és az autót bontásra vásárolta, tehát kint nem lesz fogalomba helyezve!
Most én mit tudok tenni?
2 okmányirodában voltunk ma, és egyiknél sem fogadták el....
Viszont nekem meg ugye ketyeg az időm...

drbjozsef #   2019.12.23. 17:54

fakukac1,

A kérdés jó, a törvény így fogalmaz :

1999. évi LXXXIV. törvény 109. § (1) Az ügyfél okirattal igazolt kérelmére a közlekedési igazgatási hatóság a járműnyilvántartásba való bejegyzéssel intézkedik a jármű átmeneti időszakra történő forgalomból kivonására:

1. annak 2016. január 1-jét megelőző vagy külföldön történt eltulajdonítása,
  2. külföldre történő letelepedés, tartós külföldi tartózkodás,
  3. annak külföldre történő értékesítése,
  4. annak muzeális előminősítése,
  5. versenyjárművé történő átalakítása, vagy
  6. a külföldi fegyveres erő állományának tagja magyarországi szolgálati helye megszűnése

esetén.

Úgy tűnik, a "külföldre történő értékesítés" definíciója a kormányhivatalnál az, hogy külföldi állampolgárságú vevőnek adod el, nem pedig az, hogy külföldi lakcímmel rendelkező magyar állampolgárnak.

fakukac1 # e-mail 2019.12.23. 17:00

Sziasztok.

SOS segítségre lenne szükségem!
Tegnap eladtam egy törött autót, egy Hollandiában élő Magyar állampolgárnak. Adásvételit megcsináltuk.
Rendszám, forgalmi, törzskönyv, adásvételi 2 példánya nálam. Az autót kifizették, és el is vitték.
Ma netünk az okmányirodába leadni mindent, és ott azt mondták, hogy ezt így nem fogadják el, mert hiába él életvitelszerűen kint a vevő, már évek óta (kint fizet tb-t, stb...) , mivel Magyar állampolgár így én mint az eladó nem adhatom le a forgalmit, törzskönyvet, rendszámot, mert a vevőnek mindenképp át kell íratni itthon az autót, hiába viszi ki külföldre...
Ez tényleg így van?
Mit tudok én tenni?
Előre is köszönöm a választ!

wers # e-mail 2018.08.09. 10:44

rendszám forgalmi és törzskönyv a vevőnél marad mert addig itthon nem TUDJÁK KIVONNI A FORGALOMBÓL

Apró eltérés, az eladónál marad, mert ő igazolja hitelt érdemlően, hogy külföldre értékesítette.
Rendszámot megsemmisítésre elküldik, törzskönyvet, forgalmit érvénytelenítve visszaadják (most mintha ez lenne, de volt, mikor nem adták vissza, a hivatal semmisítette meg)

Többnyire eladó és vevő együtt szokták intézni, vagy az autókereskedő ügyintézője. Vevő egyedül..... ??? Főként, ha külföldi, javarészt magyarul sem tudnak. Ok, itt a kérdező tud, de nem ez a jellemző.

Atis77 # e-mail 2018.08.09. 07:48

Megírjátok az adásvételit, rendszám forgalmi és törzskönyv a vevőnél marad mert addig itthon nem TUDJÁK KIVONNI A FORGALOMBÓL és angliában nem tudod forgalomba helyezni. Kint meg intézed amit kell. Lényeg hogy ki legyen itthon vonva a forgalomból.

nonolet # e-mail 2018.08.07. 10:37

"Addig meg a közigazgatás szerint te vagy tulajdonos minden szép emlékével együtt."

Attól, hogy leadja a rendszámot mi változik a tulajdonossága ügyében?
Ja semmi!

Mert a rendszám leadása az CSAK a magyar forgalomból való átmeneti kivonásról szól és nem a tulajdonosságról.

Tulajdonos addig marad, amíg az adásvételi szerint az.

A közigazgatás pedig regisztrálja az adásvételt, hisz be KELL jelentenem záros időn belül.
Innentől pedig az ÚJ tulajdonos gondja a fizetni valók ügye...

Az eladót már semmilyen fizetni való nem érinti többé!

- -

Az persze, hogy a közigazgatás lassú balfasz szervezet nem újdonság :-(

Ezért a vevőnek talán valóban ésszerűbb a forgalomból ideiglenesen kivont autót regisztráltatnia a másik országban.

Mert a lassú ügyintézés miatt megesik, hogy a hazai bürokrácia még követelni akarja tőle a hazai biztosítást, miközben már hónapok óta angol színekben fut az autó...

Bár a külföldi forgalomba helyezés során a külföldi hatóság természetesen értesíti a magyar szervet a magyarországi forgalomból történő kivonás szükségességéről.
De a hivatalos értesítés átfutási ideje több hónap is lehet (2018-ban vazze!!!).

Addig a magyar szabályok szerint továbbra is fizetni kell a gépjármű után fizetendő díjakat.

wers # e-mail 2018.08.07. 06:53

nonolet, a googli a barátod, én meg nem

most sincs kedvem itt vacakolni veled. Adj el te úgy egy autót, hogy majd akkor kerül le a nevedről, ha a külföldi hatóság visszaküldte rendszámot és a forgalmit. Addig meg a közigazgatás szerint te vagy tulajdonos minden szép emlékével együtt.

Ez a visszaküldés akár hosszú hónapokba is kerülhet. Én tuti nem adnék el így el autót, de kalandvágyóbb és persze tökösebb is vagy mint én.
Na meg te úgy is tudod mindig a tutit.

Fölösleges nekem bármit visszaírnod, tudod, megmondtad, én a csökött agyammal úgysem érteném meg a te zsenidet.

wers # e-mail 2018.08.07. 06:45

Minek, ha itt nem akarja használni? Plussz költség.

nonolet # e-mail 2018.08.06. 22:41

"de külföldi lakcímmel nem is tudnád átiratni."

Van magyar címe is... így akár át is írathatná.

nonolet # e-mail 2018.08.06. 22:36

"az eladódnak le kell adnia a rendszámot, forgalmit"

Lószert kell, nem kell leadnia SEMMIT!

"addig nem tudják a magyarországi forgalomból kivenni."

Ébresztő! EU tagok vagyunk már 15. éve :-)

Szóval: kitudják bizony...
MAJD!!! amikor eljön az ideje.
Azaz az angol regisztrálás után!!!!!!!!!

Addig magyar regisztrációval forgalomban van/marad.
Használható tovább angliában vagy BÁRHOL.

Mégis mi a jó francnak kéne kivonni itthon előre?!
Ami csak fölösleges idő+pénz pazarlás.

-

Az angol hatóság majd értesíti a magyart, hogy már angol forgalomban van az autó.
Amikor ott regisztrálja a tulajdonosa.

Az angol hatóság visszaküldi majd a magyarnak a rendszámot is, amit levesz angliában a regisztráláskor.

Ennyi!

wers # e-mail 2018.08.06. 13:51

Ha tréleren viszed itthon nem kell, de külföldi lakcímmel nem is tudnád átiratni.

De az biztos, az eladódnak le kell adnia a rendszámot, forgalmit, addig nem tudják a magyarországi forgalomból kivenni. Az pedig nem nagyöröm.

Petyax # e-mail 2018.08.06. 13:32

Koszonom a valaszokat
Akkor nem kell atiratnom, eredetisegi, torzskonyvet intezznem az autohoz hanem csak adasveteli szerzodes az en adataimmal es az angliai lakcimemmel. Kihozzatal utan intezzni a regisztraciot a gepjarmure es kesz.