Acélfelni-alufelni


kispali2 # 2005.11.05. 12:04

Belebeszélésért bocs.
Nem arról van szó, vagy nem az a kérdés, h. az autónak kötelező tartozéka-e az acélfelni?, a téli körülmények miatt? (szerződsétől akár függetlenül?)
Szerintem valószínű a tartós használathoz, (amiben a téli hónapok is benne vannak,) előírt elengedhetetlen feltétel az acélfelni, vagy azzal egyenértékű megoldás, ... és az alufelni lehet, hogy ezt (ezt a minősítést akár) nem tudja produkálni, ugyanakkor a forgalmazó meg tartós használati cikket ad el (ráadásul amit üzemeltetni veszélyes üzem), és lemondás meg nincsen a rendelésben a téli használatról, (illetve esetleg azt jogszab korlátozza új autó eladásánál? (((mintha pl. szélvédő nélkül rendelnék autót, mondván, hogy úgysem fogok 20-nál gyorsabban menni))) )
(Egyébként télre miért nem jó az alufelni?)

alorinc # 2005.09.28. 09:35

mióta van precedens jog Mo-on?

magus # 2005.09.09. 06:03

Ha bebizonyítom, hogy ilyen létezik(létezett), megnyerem. Irat, tanú...
Köszi

the big cat # 2005.09.08. 14:20

Miben segíteni? Írj mélt!

magus # 2005.09.08. 11:16

Neked odaadták? Jövő kedden lesz a tárgyalás. és oda kellene produkálnom olyan esetet, ahol ilyen már volt. Ha megadnám az elérhetőségem, tudnál segíteni?
A bírónő annyira nincs képben, hogyazt sem tudta, mi az a felni!!!

the big cat # 2005.09.07. 18:10

De én hallottam, nekem is ideadták a felnit. És ez alapján jár az acélfelni.

magus # 2005.09.07. 13:26

Rexor: hibás teljesítés?!
Ildikó: két garnitúrával rendeltem: acélfelni téli használatra-téli gumival, alufelni nyáron nyári gumival. Szerintem is ide kellett volna adni mindkettőt.
Big cat: a szerződésben bene van mindkettő, az alufelni nagyobb átmérőjű. Viszont nem az alufelni teljesárát tartalmazza a szerződés, ez volt az alku. Adhatott volna ingyen metált vagy egyéb extrát is, nekem ez volt a fontos. Az átadáskor meg az árra hivatkozott. Jeleztem az átvételkor a hibás teljesítést, de szerintem az átvételt nem tagadhattam volna meg emiatt, aránytalan lettvolna.
Érdekes módon olyanról mindenki hallott már, hogy az autókereskedővel alkudozott a vevő, és ezt meg azt még belerakták plusszba az autóba, de olyanról még nemhallott senki, hogy a felniket adták oda.

Köszi a válaszokat

the big cat # 2005.09.05. 14:26

A kérdés az, hogy mi van a szerződésben.

Pl. ha valaki rendel egy x típusú autót, és azt alufelnivel rendeli több eset lehetséges:

  1. Felárasan rendeli, azaz csak az árkülönbözetet fizeti meg, úgy az eredeti acéltárcsa az eladóé marad. (Ezt nem mindig könnyű eldönteni, de ha pl. a könnyűfém tárcsa más átmérőjű mint az acél, és a gumiért külön nem számolnak fel semmit, akkro egyértelműen erről a konstrukcióról van szó)
  2. Pluszban rendeli a könnyűfém felnit, és a teljes árát megfizeti. Ebben az esteben az acélfelnik járnak neki.

A megfogalmazás nem mindig egyértelmű, de az árakból azért lehet következtetni.

ildikó31 # 2005.09.05. 11:46

rexor: megrendelés, szerződés kötés, teljesítés


ildiko31

Rexor # 2005.09.05. 11:19

Mennyire jogi jellegű kérdés ez? :)

ildikó31 # 2005.09.05. 11:15

Kedves magus!

Ha te az autót alufelnivel rendelted meg, akkor miért kellene hozzá adni acélfenit. Abban az esetben, ha te acélfelnivel rendelted meg az autót, és külön rendeltél hozzá alufelnit is, akkor oda kellett volna adni mindkét felnit.


ildiko31

magus # 2005.09.05. 07:45

Tud vki olyan esetről, amikor az új autó átadásakor a gyári acélfelniket és az extraként megrendelt alufelniket is - az eladóvak történő megegyezés alapján - odaadták a vevőnek?
Csak azért, mert engem átvágott az eladó.
Köszi