Köszönöm, ez jó hír lenne!
Ès mennyi idô után van másik állam, van erre valami szabályozás?
Gyermek külföldre vitele
Egy évig "ideiglenesen" lehet a gyermek külföldön az apa jóváhagyásával, a végleges külföldre költözés dolgában végső soron a bíróság dönt. A kapcsolattartást biztosítani kell, adott esetben újra szabályozni.
Nem az a kérdés, hogy "másik állam" hanem hogy a tervezett odébb öltözésse netán lementek-e a térképről..., jelentősen megritulnának a láthatások.
Az ideiglenes/végleges költözés kérdését is szabályozza az új Csjt., keress rá.
Monalisa1!
Pont az a kérdés, hogy melyik országban kell ügyvédet fogadni és jogi eljárást indítani. Nem elhanyagolható. Úgy látszik erre nincs válasz.
"Térképről leszaladás" eredményeképpen nyilván nem ugyanaz a láthatás gyakoriság, mint a szomszédos (EU)országból hazajövetel. Ezt mindkét szülő tudta, akkor is, mikor erről megegyeztek.
Kata.
Egy évig Magyarországnak még joghatósága van erre a vitára.
Ha "tudatod" hová is akartok majd odébb költözni, lehet hogy olyasvalaki is olvassa ezt aki már ismeretekkel bír az ottani ország vonatkozó jogszabályaiban. / A Határátelő.hu blog segítségedre lehet, kontinensenként régről már "országfelelősök" vannak.
ObudaFan!
Köszönöm szépen az infót!!!
Akkor érdemesebb a magyar eljárást indítani szerinted, magyar ügyvéddel?
Üdv.
Kata
A volt férjemmel öt éve váltunk el. Két gyermekünk van 6 és 14 évesek. Semmilyen módon nem járul hozzá a nevelésükhöz, nagy ritkán beszél velük skype-on. A megítélt gyermektartást sem fizeti.
Jelenleg Németországban él.
A mostani párommal úgy tervezzük, hogy nyáron mi is Németországba költözünk, a kérdésem az volna, hogy kell e az apától a beleegyező nyilatkozat a gyermekek külföldre viteléhez akkor is ha a vér szerinti apa is ott él.
Válaszukat előre is köszönöm.
Üdvözletem !
Kérdésem az lenne,hogy ha a magyar állampolgárú gyermekemmel (3 éves lessz jun.) szeretnék hazaköltözni Erdélybe,akkor amit itt kapok családit és gyest.az hogyan lenne tovább?
A Romániai törvéyek alapján megállapitott összeg lenne?
amit ha jol tudok átszámolva 2800 ft.? vagy esetleg tovább kapnánk ezt a pénzt?
köszönöm szépen válaszát.
Péter Zsófia
jojohanna
Kell, de ha nem adja meg, ilyen tényállás mellett a bíróság jó eséllyel pótolja.
Üdvözlök mindenkit!
Gyermekeim anyjával regisztrált élettársi kapcsolatban élünk, jelenleg még egy fedél alatt. A külön költözésnek anyagi akadályai vannak.
A minap közölte az anyuka, hogy készüljek a gyerekek útlevelének aláírására, mert külföldre költöznek (Anglia), és 1 év múlva jönnek vissza. A láthatást úgy gondolta, hogy ha kiutazok láthatom a gyermekeimet, ha nem akkor csak 1 év múlva találkozom velük.
Ha az útlevél elkészültéhez nem járulok hozzá, van arra lehetősége, hogy kijátssza a hozzájárulásom és a beleegyezésem nélkül külföldre költözzenek?
Olvastam a személyi igazolvány kiváltását, amihez nem kell mindkét szülő engedélye. Ez kibúvó lehet?
Segítségüket előre is köszönöm!
Tisztelt Jogi Fórum ill. Fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni. Párommal Ausztriában élünk, én magyar, ő osztrák állampolgár. 10 hónapja vált el, két kiskorú gyermeke van. A gyerekeket az anyjuknál helyezték el. Rendszeresen tartja a gyerekekkel a kapcsolatot, rendesen fizeti a gyerektartást is. Eddig semmi probléma nem volt. A volt párja (aki bár Ausztriában született, kettős, osztrák-török állampolgár) A volt felesége, (mivel a párom visszaszerzésére tett minden kísérlete sikertelennek bizonyult) most kitalálta, hogy Törökországba szeretné véglegesen elvinni a gyerekeket. A kérdésem az volna, hogy ezt a párom engedélye nélkül megteheti? A gyerekek osztrák állampolgárok, van útlevelük. És milyen jogai vannak a páromnak? Ő nem járulna ehhez természetesen hozzá. Ha bíróságra fordulna az ügy, előreláthatólag milyen eredmény születne? Előre is köszönöm a választ!!
Üdv.
Tisztelt Szakértők
(Nem) kicsit elvesztettük a fonalat. Tehát elvált pár, 3 gyeremek az édesanyánál elhelyezve. Mennének külföldre letelepedni gyerekekkel együtt. Kérdésem a következő:
Az új PTK mit is változtat, elég mindkét szülő beleegyezése a gyámhivatal előtt írásban vagy jegyzőkönyvben amit a gyámhivatal jóváhagy és ennyi?
Vagy ezen felül még mindig szükséges a gyámhivatalnak a környezettanulmány, iskolalátogatási, jövedelemigazolás és egyéb fittyfenék?
Köszönettel,
HAH001
reser
A párod engedélye nélkül csak a bíróság hozzájárulásával tehetné meg. Mivel az ő érveit nem ismerjük, ezért a döntést aligha lehet megjósolni.
biguli01
Egyáltalán van már bírósági döntés a gyerekelhelyezésről?
Tisztelt Forumozok !
Segitseget kerek . Senki nem tudja megmondani, hogy:
14 eves unokammal az USA-ba szeretnenk utazni turistakent,ehhez
milyen - ki altal hitelesitett- hozzajarulas szukseges a szuloktol, hogy kivihessem magammal.
Annyit tudok, hogy forditoiroda altal keszitett hiteles forditas kell angol nyelven, de a magyar nyelvut a szulokkel mintegy "megallapodast" mi is elkeszithetjuk ???
Varom, hogy Valaki tud segiteni !
koszonettel: ildibildi
Tisztelt Szakértők!
Azt szeretném kérdezni élettársammal külön élünk megbeszéltük, hogy 3 éves fiúnkat közös felügyelet mellett neveljük.Ő Németországban él volt egy megállapodásunk, hogy január végén haza hozza a fiamat ami a mai napig nem történt meg. Egy hónapja beszélni nem tudok vele, hogy mi van a kisfiammal.Mit tudok tenni ez ügyben? Magyar állampolgár a kicsi, én Magyarországon élek és egy háztartásban a kicsivel.
A 3éves kisfiammal Írorszàgban szeretnénk letelepedni az ùj párommal,aki már ott él. A kisfiamnak viszont nincs útlvele és személzigazolványa sem. Az apukája egy hétre sem akarja elengedni külföldre. Tudom, hogy ha csak rövidebb időre mennénk,akkor ahhoz nem kell a beleegyezése. Kérdésem az, hogy mennyi az az idő, amit külföldön tölthetek az apuka engedèlyének kérése nélkül? Továbbá ha a biroság megitéli részemre a gyerekelhelyezést, engedélyezheti a biroság azt is hogy Írországba utazzak vagy letelepedjek akkor is ha az apuka nem engedélyezi, kötelezheti a biroság arra, hogy a gyermek útlevél késziteséhez szükséges papírokat aláírja??
Rosszul ülsz a lovon, mert nem azt kell szem előtt tartani, hogy az apa mennyi időre engedné is ki a gyermeket, hanem hogy a megállapodás (?!) szerinti láthatást/kapcsolattartást minden körülmények között biztosítanod kell az apa részére., pl. havi egy alkalommal van az apánál a gyermek akkor arra a szombat-vasárnap időre haza kell a kicsit hoznod! Pont. (Az útiköltség értelemszeren a tiéd, a későbbieken is.)
Lehet hogy a bíróság nálad helyezi el a gyermeket DE a felügyeleti jog nagy valószínűséggel közös megosztású lesz...
A személyi igazolvány és/vagy útlevél dolgába a bírság végső soron helyettesítheti az apai aláírást.
Szóval ameddig nem tudtuk megegyezni a láthatás gyakoriságába nem valószínű, hogy a gyermek tartós/végleges külföldre viteléhez "zöld" utat kapsz a hatóságtól.
Egy kukkot nem írtál kiféle- miféle a párod, hová- milyen körülmények közé vinnéd a gyermeket, valamint te ott miből fogsz megélni?! / Ezekre a kérdésekre nem itt kell választ adni hanem a gyámhatóság izzaszt majd meg...
Kamy
Valamiféle garanciát le kellene tenni az asztalra: korrektség, szavahihetőség, miszerint "művi akadályok" nélkül mindig biztosítani fogod a problémamentes találkozást az apa és gyermeke között, nehogy úgy járjon egy-két alkalom aztán csá...
Van-e szakmád, végzettséged amivel "baj" esetén egymagad is megállsz a lábadon, továbbá Írországban nagy a munkanélküliség.
A páromnak bejelentett munkahelye van, nekem pedig rendszeres jövedelmem van- rokkantnyugdíjas vagyok. Tudomásom szerint változtathatom a lakhelyemet, anélkül. hogy megvonnák tőlem ezt a jövedelmet.
Természetesen van érettségim és két szakmám. Azt írtad, hogy "Lehet hogy a bíróság nálad helyezi el a gyermeket DE a felügyeleti jog nagy valószínűséggel közös megosztású lesz...". Szerencsére a volt párom egyetért abban, hogy a gyermek velem legyen, ebben nincs vita, és a gyerektartás összegében is megegyeztünk. Jelenleg a láthatásban úgy egyeztünk meg, hogy bármikor láthatja Őt.
Üdv Mindenkinek!
Olyan ügyvédet keresek aki tudna segíteni gyermek külföldre vitele ügyében.
Szeretném ha ilyen ügyben tapasztalt segítséget kaphatnék!
Segítséget előre is köszönöm!
Sziasztok!
az én jelenlegi problémám a következő.....
Angliában élünk és megromlott a kapcsolatunk a 3 éves gyermekem anyjával! ő haza akar menni és értelem szerüen kisajátitani a gyermeket és én ezt nem szeretném! mivel nem csak dolgozok angliában hanem életvitelszerüen itt élek és ha a biroságra beadom a gyermekelhelyezési kérelmet akkor elviheti tölem a gyermeket mig jogerös itélet nem születik?
aki valami értelmeset tud megosztani velem ebben az ügyben annak köszönöm a hozzászólását :)
Üdvözletem,
Arról érdeklõdnék, hogy a még kiskorú gyermek tiltakozása ellenére is kivihetik-e a szûlök a gyereket Németországba?
Most 17éves, ebben az évben tölti a 18-at. Egy éve van vissza az érettségiig emellett õsztöndíjas.
Konkrét tervei vannak a jövôre nézve, egyetem-tovább tanulás de Magyarországon.
Nem bízik annyira a szûleiben, hogy ha még kompromisszumot is kötnek, betartják azt.
Semmi esetre se szeretné elhagyni az államot.
Van-e esetleg arra lehetõség, hogy ne vihessék ki a gyereket?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02