Lenne egy kérdésem. Ha 1 éven túl élünk külföldön, akkor van valami teendő a gyermekekkel kapcsolatban?
Gyermek külföldre vitele
Fél évvel ezelőtt már kérdéseket tettem fel unokáim végleges külföldre költöztetése ügyében.
Sajnos még közel sincs vége az ügynek.
Azt szeretném kérdezni, ha az apát megtévesztéssel vette rá a külföldre költöző anya,hogy aláírja a gyámhivatalnál a papirokat, most bizonyítani tudjuk a megtévesztés tényét, akkor van-e lehetőségünk a Ptk. 210 §. alapján az apa nyilatokozatot semmissé tenni?
Tisztelt Fórumozók!
Egy egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok.
Én vagyok az apa, a gyerek nem nálam van elhelyezve, a kapcsolattartás zökkenőmentes, meg tudunk egyezni mindenben. A gyermekemmel szeretnék 1 hetet külföldön eltölteni, nyaralás céljából. Az exem hozzájárult az útlevél elkészítéséhez. Útlevél folyamatban van, 2 hét múlva utaznánk.
A kérdésem az, hogy kiskorú gyermek külföldre utazásához kell-e meghatalmazás, vagy írásos hozzájárulás (azon kívül, hogy szóban megegyeztünk) az exemtől, hogy kislányom velem utazhat?
Mi ennek a módja? Közjegyző? Vagy elég egy kettőnk közti zsebszerződés és két tanú?
A kint tartózkodás alatt, nálam kell-e hogy legyen a papír?
Nem tartok attól, hogy az exem feljelent. Inkább azt szeretném elkerülni, hogy a reptéren azt kérdik, hol a papír? A lányom nem mehet ki az országból...stb. Létezhet ilyen?
A lányom a nevemet viseli. A határnál szerintem senki nem tudja, hogy én elvált vagyok-e vagy sem.
Csak szeretnék elébe menni a dolgoknak és elkerülni a kínos szituációkat.
Köszönöm a segítséget!
Annak az országnak a konzulátusán érdeklődj, ahová utaztok.
Nagymamaként unokámat vinném nyaralni 1 hetes szervezett utazásra Tunéziába. Szükséges e valamilyen igazolást vinnem a gyermek kilétének igazolására? Válaszukat előre is köszönöm.
Nemzetközi elfogatóparancs alapján az osztrák rendőrség Tirolban őrizetbe vett egy magyar párt mert engedély nélkül külföldre vitte a 4 éves kislányukat -olvasható az RTL plusz honlapján. A 31 éves és 32 éves szülők annak ellenére vitték külföldre a gyermeket, hogy a magyar hatóság előzőekben megvonta tőlük a felügyeleti jogot és azt a nagymamára ruházta át.
Vajon mi lehet ennek az oka, talán csak nem ők is fényevők...
Az unoka külföldre viteléhez kell a gondozó szülő(k) írásbeli engedélye, mely hasznos ha angol nyelvre is le van fordítva. Valamint kell a gyermeknek saját útlevél melyet a szülő válthat ki részére...
klatyikzsu:
Üdvözlet Mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék, hogy mi a hivatalos eljárás, ha EU-n belül költöznén a párommal és a 9 hónaps kisfiammal. Van valamilyen bejelentési, engedélyezési kötelezetségünk, főleg a kisfiamra vonatkozóan?
Köszönöm.
Üdvözlet!
Szeretném a segítségüket kérni abban, hogy mi a menete annak ha a gyermekemet (9 éves) szeretném külföldre vinni és tartósan ott élni. A gyermek apukájától elváltam, a gyermeket én nevelem, az apukának láthatási joga van két hetente. Én újra férjhez mentem, a férjem amerikai állampolgár. Arra gondoltunk hogy kiköltöznénk amerikába valamennyi időre. Kell írásos engedély az apukától, vagy valamilyen hivataltól?
Válaszukat köszönöm.
Ha az apa nem járul hozzá hogy a gyermeket tartósan (= egy évet meghaladóan) külföldre lehessen vinni, akkor a kérdésben a bíróság dönt. Ez eltarhat egy ideid...
Az eddigi kétheti láthatás/kapcsolattartás okafogyottá válik, a kérdésben teljesen új megállapodás szükséges.
Javaslom olvasd vissza ezt a topikot, mások hasonló problémáira van jónéhány hozzászólás., külön is keresd ObudaFan válaszait.
Kedves Fórumozók!
Tanácsra, tapasztalatra lenne szükségem.
Elváltként kislányomat egyedül nevelem. Ősszel lehetőségünk van külföldre(nem Unió)költözni, huzamosabb időre. Apa ebbe beleegyezett, hozzájárulását írásban is kinyilatkoztatta. A láthatást is megbeszéltük, vele minden rendezve.
Kérdésem, itthon mit kell tennem még a gyerekkel kapcsolatosan. Azt tudom, hogy külföldről kell befogadó nyilatkozat amit haza kell küldeni, de azt nem tudom, hogy ez ráér akkor amikor óvodaköteles lesz(5 évesen) vagy a következő óvodai szezontól, ami ugye jövő szeptember vagy amint óvodába megy.
Köszönöm
Kedves Fórumozók,
segítségre lenne szükségem,gyermekemmel külföldre szeretnék(haza) költözni én szlovák állampolgár vagyok a gyermekem magyar állampolgár, az apa nevét viseli(elismerte a gyermeket), el szeretnék költözni tőle, nem vagyunk házasok. Ahoz nem akar hozzájárulni(mivel nagyon összevesztünk), hogy gyermekünknek megkérjem a szlovák állampolgárságot.(pedig ahoz kell az apa beleegyezése is) Mit tegyek?Szóltam neki hogy elköltözünk a közös házból, nem kérek tőle semmit, se tartásit, csak el akarok menni....mondta menjek, de burkoltan célzott rá hogy bíróságra megy ha kell, én nem akarok semmi hercehurát. elvihetem a gyermekem, magammal? Ő bírósághoz fordulhat elhelyezési perrel? Közös háztartásban élünk, de szinte mindig én vagyok a kicsivel(aki 7hónapos) Üdv.
Mmalacka
Már most kellene a magyar gyámhatóság felé igazolni, hogy fog tudni hol lakni a gyermek, az egészségügyi ellátása és az eltartása biztosítva lesz, és a gyámhatóságtól engedélyt kell kérni.
Bodza2012
Kell engedély vagy az apukától + gyámhatóságtól, vagy ennek hiányában a bíróságtól.
Bella2013
A gyermek elhelyezését kellene rendezni először bíróság előtt.
noja
A gyámhatóságtól kell engedélyt kérni.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha elindítom a bíróságon a gyermekelhelyezési pert és jogerősen is én leszek a gyámja a gyermekemnek, akkor utánna is kell az apjával aláíratni egy ilyen beleegyező nyilatkozatot külföldre utazás előtt?
Vagy van -e valami kiskapu, hogy tutira kivihessem? mert jövőre mennénk Chicago-ba látogatóba a nővéremékhez kb 2 hétre és kedves férjem már előre jelezte, hogy direkt nem fogja aláírni ezt a papírt...
Mit tehetek, hogy ne tehessek keresztbe és hogy tudjunk menni nyaralni?
Köszönettel
Csak az egy évet meghaladó (= végleges) külföldre költözésnél kell a férj írásbeli hozzájárulása. Amennyiben csak 2 hétig tart az utazás elég a szóbeli tájékoztatás - egyenlőre nagyon előreszaladtál a dolgoknak, valamint gondod legyen hogy a rendszeres láthatás/kapcsolattartás ne csorbuljon, ha mégis a legkorábbi időpontban pótolva legyen.
----- laikus hozzászóló
Ha párommal EU-n belül pár hónapra mennénk ki 2 éves gyerekemmel, (1 éven belül haza jönnénk, ez biztos), milyen engedély kell hozzá?
Ez esetben is kell apuka hozzájárulása? (külön élünk) Ugyanis ő szándékosan meg szeretné akadályozni az elutazást. :(
Köszönöm!
A kapcsolattartást biztosítani kell az előírt rend szerint. Ha az menni fog, akkor nincs baj. HA nem fog menni, akkor viszont a gyámhatósághoz kellene fordulni.
Üdvözlet!
Szeretnék érdeklődni hogy van-e valakinek tapasztalata abban, hogy meddig tarthat egy bírósági ügy ha volt férjem nem egyezik bele abba, hogy külföldre költözzek a gyerekünkkel és a jelenlegi férjemmel. Mi alapján dönt a bíróság? Hozzáteszem, az apuka nem minta apa, és én megígértem hogy a nyári szünetet és még legalább egy kéthetes időszakot itt tölthetne a gyerek.
Köszönöm
Üdv mindenkinek ! Párom esetében lenne kérdésem felétek.Előző kapcsolatából van egy 10 éves lánya akit az anyuka Izlandra vitt ki még 4 évesen.A gyermek ott kezdett iskolát,ott él életvitel szerűen.Anyuka volt olyan kedves,hogy megtiltotta a páromnak,hogy kapcsolatot létesítsen a lányával,akár telefonon vagy bármi más módon.A magyar bíróságon anyuka kapta a teljeskörű felügyeleti jogot,páromnak láthatási joga van csak de ezt nyilván nem gyakorolhatja.Tovább megyek...anyuka részére a bíróság havi 10 ezer forintot ítélt meg gyermektartás jogcímén amit páromtól már 8 éve vonnak rendszeresen,soha mulasztás nem történt.Kérdésem az lenne,hogy párom nem tett nyilatkozatot arról,hogy anyuka kiviheti külföldre a gyermekét,soha nem mondott le apai jogairól így megtehette-e anyuka a gyermek kivitelét az engedélye nélkül? Illetve a gyermek nem Mo-n él,mennyire jogos a gyermektartás fizetése.Most nem a nem fizetés a lényeg,hanem a jogszerűség ill. a párom szere
tné a kapcsolatot tartani a lányával.Köszi a válaszokat.
Sziasztok!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a gyermekem apjával élettársi kapcsolatban éltünk.
Ő 3 éve külföldön dolgozik, majd tavaly november óta én is havonta 2 hetet. Mikor egyikünk sincs itthon a kislányunk a szüleimnél van. Tavasszal úgy döntöttünk, hogy nem megy nekünk ez a kapcsolat, nekem lett kint egy másik kapcsolatom, ami kezd komollyá válni, és úgy néz ki, hogy januárban szeretnénk Németországba költözni.
Mivel semmiféle bonyodalmat nem szeretnék, sem törvényt szegni, ezért kérek felvilágosítást.
Sokat olvastam utána a témának, de az esetekben amit találtam, az egyik szülő mindig itthon maradt, és az ő láthatási joga volt a nehézkes.
Nálunk az a helyzet, hogy így most 800 km-re laknak egymástól, ha odaköltöznénk, akkor 100 km-re laknának.
Az exem együttműködő, tudja, hogy a gyereknek csak jobb lesz ennél a helyzetnél, ami most van, tehát vele nincs gond, csak annyi, hogy nem tudjuk megoldani, hogy egyszerre legyünk itthon.
Arról olvastam, hogy kellene valami bírósági végzés arról, hogy a gyermekünk nálam van elhelyezve, és külföldre is csak az apa beleegyezésével vihetem őt.
A kérdésem az lenne, hogy mivel nem egyidőben járunk haza, meg lehet-e oldani így a gyermekelhelyezést?
Arról is olvastam, hogy mindenképpen először ideiglenes legyen a külföldre költözésünk, amit ha jól tudom, nem kell bejelenteni márciustól sehol? Tehát annyi a teendőm, hogy a leendő iskolától papírt kérjek és itt kiiratom a suliból?
Köszönöm előre a segítséget!
tynus
Ebben az esetben nem marad más, mint a perindítás, mert így nem igazán tudtok egyezséget kötni. Akkor a bíróság meghallgat titeket külön.
Márciustól valóban nem kell külön gyámhatósági engedély.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02