:)
Válás, vagyonmegosztás
Hát ez az!
Mint amikor a lókupec felülteti a fiát a lóra, hogy próbálná már ki azt. A fiú csak feszeng a nyeregben, aztán megkérdezi:
Idesapám, vételre vagy eladásra lovagoljam?
Vagy annyi se. Mert tekinthetjük úgy is, hogy a különvagyont képező házért cserébe szerzett ingatlan 1/2 arányú eszmei hányadát a férj egyszerűen a feleségnek ajándékozta.
ObudaFan!
Szerintem a min. 11 évvel ezelőtti 1,2M-t ma nem lehet ugyanannyival számolni. Ha jól értem, akkor azért a pénzért egy egész (különvagyoni) ingatlant vásárolt a férj akkor (1/1) és ennek a cseréje után van a jelenleg 18M értékű ingatlajuk. (1/2-1/2) Valami ilyesmi a közös vagyonba utalás, nem? ;-)
Szvsz, ha a férj a külön vagyoni részen gondolkozik és ridd magát a tényt nem vitatja, akkor a kérdéses összeg látatlanul is több, mint 1,2M.
De egy kicsit kevés az info...
ridd!
Ebben az esetben 8.400.00 a tiéd, 9.600.000 az övé.
Mármint adásvételi szerződés?
A szerződés nem birói végzéssel jóváhagyott a jegyzőkönyvben csak az szerepel, hogy a férj váltja meg az ingatlant.
Született a szerződés, amit aláirtak és a férj ügyvédje a földhivatal részére befizettette a szerződésben szereplő 3,2 M Ft után az illetéket.
„De tényleg nem kötelező rájuk nézve ez a szerződés? ”
Természetesen kötelező. Csak a kikényszerítés útja különbözik. Ha nem bírósági végzéssel jóváhagyott egyezség van köztük, hanem peren kívüli, akkor annak érvényre juttatásához önkéntes teljesítés hiányában újabb pert kell indítani. Célszerű ezt megelőzőan bizonyíthatóan, jól dokumentált módon megkínálni a hölgyet a vételárral a tulajdonjog bejegyzéséhez hozzájáruló nyilatkozatért cserébe.
Ha bírói végzéssel jóváhagyott az egyezségm az ítélet erejével bír. Tehát... Nem is tudom... Talán volt férj kérésére a bíróság kiadja a feleség nyilatkozatát pótló okiratot, ha igazolja, hogy az asszony vonakodik átvenni az összeget, és ő azt bírósági letétbe teljesíti?
Például ha 1 200 000 Ft ot hozott és eladjuk a házat 18m ért, akkor ebből az 1 200 000 ból mennyi járna a férjemnek?
Teljes, vagy csak részösszeg?
Köszönöm a választ
Ahogy az az összeg aránylik a teljes értékhez, annyival többet valóban kérhet. Ettől független az, hogy akinek a gyermeket igényli a bíróság, az meg gyermektartást kérhet. És olyan megoldás is lehet, hogy ha neked ítélik a gyermeket, ő a tulajdonrészét a gyermekre íratja, és ennek fejében kevesebb tartásdíjat fizet.
Sziasztok!
Férjemmel 11 éves házasok vagyunk, elötte 7 évig éltünk együtt. Õ egy kisebb összeget hozott előző házasságából, amit ház vásárlásra költött. Ekkor már együtt éltünk, azóta elcseréltük a házat egy nagyobbra ami fele fele arányt képez.
Most válunk, a házat áruljuk. Eladás után a férjem annyival többet szeretne kapni amennyiel ő beleszállt 18 évvel ezelött. Van egy kiskorú gyermekünk is.
A kérdésem az, jár-e neki a több, jogos-e a kérése?
Hát tényleg nem tudom mi után fizette az illetéket. De tényleg nem kötelező rájuk nézve ez a szerződés? És ha nem akkor mi alapján zárták le a pert a vagyonmegosztással?
Már eljárási illetéket? Azt a bontóperért is kell.
Ha nem hagyták volna jóvá akkor is kellett volna illetéket fizetnie?
Az a baj, hogy a jegyzőkönyvet nem láttam. A válást lezárták, a vagyont megosztottnak minősitették és a szerződés az utolsó tárgyalás keretében köttetett.
Úgy érted, az egyezségüket a bíróság végzéssel jóváhagyta?
Ezt elfelejtettem leirni, hogy a volt férj ez után az összeg után már kifizette az illetéket a földhivatalnak.
Egy barátom ügyében szeretnék segitséget kérni:
Barátom házasságát a biróság felbontotta. A vagyonmegosztás ügyében is döntés született. A felek a biróság előtt aláirtak egy szerződést melyben megállapodtak a közös vagyon megosztásának összegében, miszerint az ingatlant a férj megváltja egy megállapodott összegért. A volt feleség most nem hajlandó ezt az összeget elfogadni és a megállapodás szerinti költségeket sem fizeti.
A kérdése az lenne, hogy ez a szerződés melyet a biróság előtt aláirtak az ügyvédekkel együtt mennyire kötelezi őt az ebben szereplő összeg elfogadására? Mit tehet a volt férj, ha a volt feleség nem hajlandó ezt az összeget elfogadni?
Házastársi vagyonközösség megszüntetése esetén az értékkülönbözetet a közös vagyon értékének figyelembevételével kell megállapítani. Az értékkülönbözet után a vagyonszerzés jogcímének megfelelő vagyonszerzési illetéket kell fizetni. Ha valamelyik fél csak azért kap a közös vagyonból nagyobb részt, mert a közös tartozásból is többet vállalt át, és az átvállalt tartozás összege az értékkülönbözetet kiegyenlíti, illeték kiszabásának nincs helye.
Nem.
Köszönöm a megnyugtató választ.
Hasonló kérédem lenne még: amennyiben házasság fennállása alatt szeretne a pár házassági vagyon megosztást, de nem válnak el, csak külön kasszán szeretnének lenni, akkor az egyeszség során elosztott vagyonra vonatkozóan kell-e illetéket fizetni vagyonszerzési illeték címen? (Itt a párnak van vagyona, pl arany, de fele-fele részben osztank meg mindent)
Köszönettel: A.
Nem igaz.
Vagyonmegosztás ügyben szeretnék kérdezni.
Férjemmel válófélben vagyunk. Ügyvéd előtt egyeszséget kötöttünk, amelyben mindenről megegyeztünk. Vagyonmegosztás során a bútorokat, műszaki cikkeket, autót, stb megosztottuk.
Most viszont egy másik ügyvédtől azt hallottam, hogy ezt el kell küldeni az illetékhivatalnak, ahol a tulajdonomba került tárgyak 50%-a után vagyon szerzési illetéket kell fizetni. Hozzáteszem ehhez, hogy bútoraink, műszaki dolgaink régiek, az autó teljes értékén hitel van. Igaz-e ez a dolog? Számíthatok-e valami költségre?
Általában az utcában ill. a környező utcákban épült hasonló épületekhez történő hasonlítás - mint kiindulási alap.
Hogy mire kell oda figyelned (?), hát százfélére is...
Legjobb lenne ha Te magad is felkérsz egy szakembert az ingatlanbecslésre - általában néhány tízezer forintból kivan.
Aztán a két szakvélemény összehasonlitása, mely adott eseben jól jöhet a bírósági tárgyaláson.
Köszönöm a gyors választ, ha esetleg leírná valaki hogy hogyan zajlik egy Ingatlanszakértői vizsgálat azt megköszönöm.
Mire kell oda figyelnem?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02