Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Tisztelt Uram # 2019.01.22. 14:57

Tudósok, azt szeretném kérdezni, hogy miként lehet az írásbelin szabályosan BH-kra hivatkozni, ha nem tudom a számukat, netán még a bíróságra sem emlékszem? Simán leírom, hogy (valamelyik) bíróság (valamikor) leírta (valamilyen ügyben) ezt meg azt mondta? Gondolom, kevesen tudnak emlékezni 10.000 BH számára meg a bíróságra. Nyilván mindenki volt olyan helyzetben (akár vizsgán, akár munkája során), hogy eszébe jut, hogy "hoppá, erre van valami BH, és azt mondja, hogy ...", de fogalma sincs melyik bíróság hozta milyen számon.

LegalFace # 2019.01.20. 09:11

Jelszót szeretnék kérni a közös szakvizsga fiók hozzáféréshez, az inezz.bozo@yahoo.fr e-mail címre! Köszönöm előre is!

Matika141 (törölt felhasználó) # 2019.01.16. 21:00

Sziasztok,

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

Polgári jog II. Kötelmi jog (Patrocinium-20176 - kihúzás mentes, vadonatúj - 4000 Ft

Polgári eljárásjog (Patrocinium-2018) - egy fejezet van minimálisan aláhúzva -4500 Ft

Érdeklődni telefonon az i_matisz@hotmail.com e-mail címen lehet.

eladokonyv # 2019.01.08. 08:36

Kedves Szakvizsgazok!
Eladok az alabbi konyvek:

A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény és a kapcsolódó jogszabályok NAGYKOMMENTARJA (I-IV. kötet, Opten, kemenytablas, 4100 oldal) UJ 12 000 Ft,

2013. évi V. törvény + a Kúria 1/2014. PJE jogegységi határozatával felülvizsgált elvi iránymutatásokkal és új Ptk. - régi Ptk. irányú konverziós táblával 2000 Ft.

Impossible # 2019.01.03. 07:45

Akkor akár meg is oszthatnád. Vagy ez az igazi biznisz? :D

Impossible # 2019.01.02. 15:28

Igen.

"A" rész írásbeli:

  • polgár és család vagy
  • pp vagy
  • gazdasági

"B" rész írásbeli:

  • büntető anyagi vagy
  • büntető eljárás vagy
  • büntetésvégrehajtás

"C" rész írásbeli:

  • munka és TB vagy
  • alkotmány és közig.
Tisztelt Uram # 2019.01.02. 15:00

Hát gondoltam, csak az a helyzet, hogy még nem regisztrálhatok, mert nem telt le a három évem (majd februárban fog), de már építem a stratégiámat, és ilyen alapdolgokkal azért szeretnék tisztában lenni. "A" vizsgán belül polgárt csak családjoggal együtt tudom választani? Ez nem tetszik :D

Impossible # 2019.01.02. 14:40

Regisztrálj a szakvizsga rendszerbe, ott látni fogod a legördülő menüben a részvizsgára jelentkezésnél, miket lehet választani. (Pl. "C" részvizsgán belül vagy alkotmány-közig. írásbeli vagy munka-TB írásbeli)

Tisztelt Uram # 2019.01.02. 14:14

Azt a mondatot, hogy "A jelölt elsőként az általa választott részvizsga – választása szerinti – vizsgatárgyából írásbeli vizsgát tesz", remélem, úgy értelmezném, hogy az egész "A" részvizsgának is az általam választott vizsgatárgyáról van szó, vagyis választhatom az "A" részen belül bármelyiket (noha amúgy az meg érdekes, hogy én nem akarok családjogot, de egyben van a polgárral:/)

Tisztelt Uram # 2019.01.02. 14:06

Tisztelt Tudósok!

A minisztérium honlapja szerint "A jelölt elsőként az általa választott részvizsga – választása szerinti – vizsgatárgyából írásbeli vizsgát tesz." Na de mit lehet választani írásbelinek? Önmagában az egész "A"részt, vagy azon belül választhatom a gazdasági jogot, polgári eljárásjogot vagy polgári jogot és családjogot? Vagy akár önmagában csak polgárjogot vagy csak családjogot is választhatom?

Üdvözlettel:
Attila

Tisztelt Uram # 2018.12.09. 21:17

Tisztelt Tudós Emberek!

Milyen "beadványok" várhatók? Van erről egy lista, hogy mik fordulhatnak elő? A formai szempontok vonatkozásában nyilván mindegyikre fel kellene készülni. Én nyilván 100 fajtából 99-et megnéznék, de a 100. típusú beadványból kapnék egy feladatot.

Üdv:
Attila

Impossible # 2018.11.30. 08:31

Az áldatlan jogcím

Impossible # 2018.11.30. 08:31

Az áldatlan jogcím

Impossible # 2018.11.29. 15:15

"Felperes 4 M Ft-ra pereli alperest (jogcím nem volt megáldva)."

Meg szokták áldani a jogcímet? :DDD Ez nagyon jó. lol

Timi84 # 2018.11.23. 08:55

Sziasztok!

Eladóvá váltak Dialóg Campus kiadótól származó A részhez tartozó könyvek,kihúzás mentesen.
Dialóg Campus: Nagy Éva–Pecze Dóra: Polgári jog I. Az új Ptk. alapján (2014),
Dialóg Campus: Nagy Éva–Pecze Dóra: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján (2014)
Dialóg Campus: Reiderné Bánki Erika: Családjog. Az új Ptk. alapján (2015),
Dialóg Campus: A gazdaság jogi szabályozása I. (2015),
Dialóg Campus: Juhász–Mohai–Nochta: A gazdaság jogi szabályozása II.
Elsősorban egyben szeretném eladni! Akit érdekel írjon!

Yennefer # 2018.11.22. 09:17

Kedves Fórumozók,

a lenti könyvek elkeltek.

Yennefer # 2018.11.19. 09:40

Kedves Fórumozók!

Sikeres vizsga után eladóvá váltak az alábbi, jó állapotú könyvek (kihúzás alig van bennük):

Polgári jog I. Patrocinium kiadó (2016) 2000.- Ft
Polgári jog II Patrocinium kiadó (2016) 2000.- Ft
Polgári jog III Patrocinium kiadó (2016) 2000.- Ft
Jogi személyek, gazdasági jog Patrocinium kiadó (2016) 2500.- Ft

Érdeklődni e-mailben lehet: borzasitimea@gmail.com

NonoB # 2018.11.16. 16:45

Sziasztok!

A Szalay utcában voltam szakvizsgázni A részből:

A1: személyiségi jogok részletesen, vétőképtelen személy károkozása, vétőképes kiskorù károkozása, szòbeli végrendeletet ki tehet és az meddig hatályos, ÁSZF.

A2:illetékesség, hatáskör, perfelvétel iratai, személyi állapotot érintő perek, pervezetés, sajtò-helyreigazìtás, Vht.-bòl sok aprò kérdés.

A3:Kft. és az egyszemélyes társaság összehasonlìtása, egyszerűsìtett cégbejegyzés, csődegyezség.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

Minden jelölt kb. fél òrát volt bent, elöszőr a fentiek szerint az elméletet kérdezték utána következtek a gyakorlati kérdések. Arra volt kìváncsi a bizottság, hogy ki mennyire tud logikusan gondolkodni.

A facebookon összegyűjtött gyakori kérdések nagyon hasznosak!

KilgoreTrout # 2018.11.12. 10:07

Sziasztok!

Ma írtam Pp-ből, az alábbi jogesetet kaptam:

Felperes 4 M Ft-ra pereli alperest (jogcím nem volt megáldva).

Az érdemi tárgyalást berekeszti a bíróság és elhalasztja az ítélet meghozatalát és kihirdetését. 2018. június 25-én meghozza, kihirdeti és az alperes jelen lévő jogi képviselőjének átadja. Ezt követően 2018. június 28. napján a jegyzőkönyvet megküldi a jogi képviselőjének elektronikusan, e-mailben.

Alperes július 13. napján kelt fellebbezése július 14. napján érkezik be a bíróságra, az illetéket lerótta.

Feladat: elsőfokú bíróság milyen intézkedéseket hoz, ha határozni kell tegye meg és indokolja.

Megoldásom: PP. 351 szakasz (4) bekezdés alapján a kézbesítés napja július 25. A fellebbezés elkésett, PP 366. Szakasz (1) bekezdés alapján visszautasítottam. Mivel eltérő rendelkezés hiányában a nem fellebbezhető végzést nem kell indokolni, külön indokolták. A végzésben visszautasítottam, fellebbezésnek nincs helye, Itv. 58. szakasz alapján 10 százalékos mérsékelt illeték megfizetésére köteles, költségeit maga viseli stb.

Észrevételeket, eltérő jogértelmezést szívesen veszem.

Köszönöm!

erajmund # 2018.11.09. 14:25

Sziasztok!

Márciusban vizsgáztam A részből, az alábbi kérdéseket kaptam. Pp.: az ideiglenes intézkedés szabályai körében a leglényegesebb változások ismeretése; az anyagi jogi pervezetés és a keresetváltoztatás kapcsolata; a keresetváltoztatás kapcsán hozandó bírói határozat a perfelvételi szakban és annak lezárását követően; a magánszakértői vélemény szabályozása; a felülvizsgálati kérelem formai-tartalmi követelményei; a felülvizsgálat engedélyezésének feltételei; a Kúria felülvizsgálati eljárásban hozott határozatai (mikor hoz ítéletet, végzést és részítéletet?; közérdekből indított perekre vonatkozó eljárási szabályok, különösen a megállapítás iránti kereset előterjesztése. Ptk.: a gyámhatóság jóváhagyásának szükségessége a cselekvőképtelen személy jognyilatkozatai esetében; házastársi vagyonközösségi rendszer, közszerzeményi rendszer és vagyonelkülönítési rendszer összehasonlítása; szükséghelyzet; fogyasztói zálogszerződés; közös tulajdon megszüntetése; osztályrabocsátás; fedezetelvonó szerződés; termékfelelősség és termékszavatosság összehasonlítása, adásvétel különös nemei. Gt.: törzstőke felemelése; alaki legitimáció és kifogáskorlátozás; törvényességi felügyeleti intézkedések; kielégítési sorrend felszámolási eljárásban; egyesület alapítása, felelősségátvitel szabálya a Ptk.-ban, Ctv.-ben.

Üdv,
Rajmund

Kovács Anna # 2018.11.09. 12:36

Sziasztok!

Az általam hirdettek könyvek eladásra kerültek.

Üdv,
Anna

Dr.HorváthDóra # 2018.11.08. 13:01

sziasztok ! közös e-mail jelszavát elküldené nekem valaki? hdoraaa@gmail.com Köszönöm!

Impossible # 2018.11.06. 12:04

jogszabályból érdemes tanulni,

a kidolgozott fos,

az egyelőre "n" nélkül írandó

Dr.HorváthDóra # 2018.11.06. 09:59

Sziasztok ! Most állok neki a szakvizsgának és az A résszel fogom kezdeni. Egyenlőre nagyon kezdeti státuszban vagyok , szívesen venném a segítségeteket ( miből érdemes tanulni ? írásbeli részre hogy lehet felkészülni ?, a kidolgozottak mennyire megfelelőek? ) Köszönöm szépen :)

Impossible # 2018.11.06. 07:33

Azt a katyvaszt, ami ott található, komolyan fel tudja valaki használni?