Jelzálog örökség


Majordomus # 2022.08.07. 17:09

Akkor csak vannak hitelezőid?

burton87 # 2022.08.07. 16:25

Amit kaptam Mokkos levelet azt öröklés miatt akarták végrehajtani,de anyukám után visszautasítottam az örökséget így nem tudták.Apukám után örököltem csak, lehet adóstárs volt a hitelfelvevésbe,így utána tartozom csak.

burton87 # 2022.08.07. 16:19

Nem értem.Milyen hitelezőim?Nem vettem fel soha semmilyen hitelt.Csak a tulajdoni lapot ahogy kértem le tudtam meg hogy jelzálog van a házon amit örököltem.

gerbera317 # 2022.08.07. 16:05

Felelőtlenek a testvéreid? Hiszen téged is üldöznek a hitelezőid, és csak a tartalmi hiányosságnak köszönheted, hogy eddig elkerült a végrehajtás.

burton87 # 2022.08.07. 15:23

Sajnos nem sikerül egyezségre jutni.A helyzetett bonyolítja hogy a még a második testvérem részére is több végrehajtási jog van bejegyeztettve más okból.Csak az én részemre nem.Mindkettő felelőtlen.Így eladhatattlan.Pár hónappal ezelött kaptam levelet a Mokktól végrehajtást kértek,de elutasította a közjegyző hiánypótlásra hivatkozva,/nem csatolta a jogutódláshoz kapcsolódó iratokat, kölcsönszerződés modósítás sem jött létre,stb/Ott van egy közjegyzői okiratszám ez alapján rendelték el.Ezt esetleg kikérhetem a közjegyzőtől?Esetleg a szerződést a banktól?

burton87 # 2022.08.07. 10:41

Köszönöm mindenkinek!Megpróbálok beszélni a testvéreimel.Az OTP Factoring nem kérhette volna az egész házra a végrehajtást?A házba nincs fürdő,nem a legjobb állapotú.Közös udvarban van egy másik házal ahol a testvérem lakik.A hagyatékin 2009-ben 1.050.000 Ft ra értékelték.

Majordomus # 2022.08.05. 18:26

Anyagilag jobban járnátok,mert egész ingatlant rögtön megvesznek,az rgyharmad meg necces.

osztap # 2022.08.05. 09:04

burton87,

Ha a másik két testvér nem akar foglalkozni vele, az OTP Factoring nem valószínű, hogy tárgyal veled. Miért? Mert neki az az érdeke, hogy lezárja az ügyet, nem az, hogy három helyett két tulajdonossal menjen tovább. Megpróbálni persze mindent lehet.

Esetleg Te meg az a testvéred, aki ellen nem folyik a végrehajtás, bemehettek a végrehajtóhoz, és kérhetitek, hogy az egész ingatlant árverezzék el a Vht. 161. § (2) alapján. Ekkor nagyobb esélyetek van egy magasabb árra, mintha a három tulajdoni hányadot külön-külön árvereznék. De egyedül ez sem megy. És csak addig lehet kérni, amíg ki nem írja a végrehajtó az árverést annak a testvérednek a tulajdoni hányadára, aki ellen már folyik a végrehajtás.

burton87 # 2022.08.05. 07:07

Azóta OTP Factoringnál van az ügy,tulajdoni lapon látszik hogy 2015ben vették át a jelzálogot ha jól értelmezem.16 351 CHF.A testvérem részére aki anyunk után örökölt lett bejegyezve több mint 4millió végrehajtási jog.Mi van ha a másik két testvér nem hajlandó foglalkozni az ügyel,saját részemet is felajánlhatom?

Majordomus # 2022.08.04. 19:40

És a bank követelése növekszik(kamatok stb) a ti kötelezettségetek viszont nem. Érdeke lenne megállapodni veletek.

osztap # 2022.08.04. 13:16

Nem tilos a bankkal beszélni, és rövidre zárni az ügyet. Ahogy írod, a fennálló hitel több, mint az ingatlan értéke. Állapodjatok meg a bankkal, hogy a bank átveszi, majd eladja az egész ingatlant, az egyik testvéred tulajdoni hányadára indított végrehajtás helyett. Ők csökkentik a kárukat, Ti meg elkerültök egy többéves hercehurcát.
Csak jó erősen fel kell hívni az ügyintéző figyelmét arra, hogy Ti a hagyaték tárgyaival feleltek a tartozásokért, és nem többel. Akkor sem, ha még évekig folytatja a bank a követelés behajtását.

burton87 # 2022.08.04. 12:55

Nem volt a hagyatékin rajta sajnos.Ilyenkor mit lehet tenni,megvárni míg végrehajtás alá kerül az én részem is?Más kérdés de a régi címre megy levél, testvérem veszi át,más a lakcímem hivatalosan,ilyenkor is érvényes a kézbesítési vélelem?

drbjozsef # 2022.08.04. 12:21

Ha előbb került fel az ingatlanra jelzálog, mint édesapád halála, akkor mint tulajdonosnak teljesen nyilvánvaló, hogy hozzá kellett járulnia, valószínűbb, hogy a hitelben is adóstárs volt. Ennek a tehernek már akkor is szerepelnie kellett volna a hagyatéki eljárásban.

A hagyatéki tartozásokért 5 év elévülési idővel felelsz akkor is, ha utóbb kerül elő jogos követelés. Tehát akár el is évülhetett VOLNA - de estedben ez sem számít, hiszen az ingatlant a jelzáloggal terhelten örökölted, az a jelzálog pedig pont azért van, hogy a bank az alapján minden más körülménytől függetlenül kielégítést kapjon az ingatlanból.

burton87 # 2022.08.04. 11:25

Igen anyunk után csak egyedül ő fogadta el.Apunk után mindhárman.Tulajdoni lapon mint tulajdonos vagyok feltüntettve örökség jogcímen apum után.Sajnos nem tudom lehet apum is benne volt e valamilyen formában a hitelben.

drbjozsef # 2022.08.04. 11:05

.Egy testvérünk elfogadta így az örökséget.Nem fizette tovább a hitelt,végrehajtási jog van bejegyezve a saját részére.
Ha csak ő fogadta el az örökséget, akkor az egész az övé kellene legyen, nem?

Egyébként igen : a hagyaték tartozásaiért csak a hagyatéki vagyon erejéig felel az örökös, elsősorban annak tárgyaival - egy jelzálog esetén eleve adja magát, hogy a jelzálogos abból elégítse ki magát.

burton87 # 2022.08.04. 10:52

Olyan kérdésem lenne hogy örököltünk hárman egy házat amit jelzálog van.Ilyenkor is csak a hagyaték értékével felelünk a tartozásért?Az ingatlan kevesebbet ér mint a tartozás.Édesapánk elhunyt,2009 es hagyatékban nem volt benne a jelzálog.Anyunk 2019 ben, itt már igen,meg hogy saját nevén van a tartozás.Egy testvérünk elfogadta így az örökséget.Nem fizette tovább a hitelt,végrehajtási jog van bejegyezve a saját részére.Lekértem a tulajdoni lapot,még 2008 ban lett bejegyezve a jelzálog a házra.