Folyamatos életközösség?


Majordomus # 2022.09.28. 19:32

Akkor fellebbezz....

Botanicus # 2022.09.28. 17:11

köszi osztap nézem az ajánlottakat olyan határozatot kaptam amiben nincs jogszabályi hivatkozás de benne van, hogy jogszabálysértésre való hivatkozással fellebbezhetek :-))))))))))

Botanicus # 2022.09.28. 17:09

de özvegyire gondoltam , bocsi

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.28. 16:02
  1. Nem.
  2. Se.
osztap # 2022.09.28. 15:09

Botanicus,

Biztos, hogy öregségire, és nem özvegyire gondoltál? Az öregségi nyugdíj a jogosult halálával megszűnik, nincs miről rendelkezni utána.
Az özvegyi nyugdíj viszont nem az elhunyt vagyona, tehát megint nincs miről rendelkezni a hagyatékiban. Az utóbbihoz a Nyugdíjtörvény 44-53. §-ait érdemes tanulmányozni - itt vannak a feltételek is, van jó pár. Előfordulhat, hogy többen jogosultak rá, ilyenkor az 51. § szerint osztják meg.

Botanicus # 2022.09.28. 14:11

Sziasztok, lenne pár kérdésem;

  1. hagyatéki eljárásban lehet kérni az öregségi nyugdíjról való rendelkezést?
  2. ki jogosult rá a 30 éve két gyerekkel elhagyott de papíron a mai napig feleség és akivel egyfajta vagyonközösségég is a halálozás napjáig fennáll, vagy a 30 éve élettárs akitől később született egy gyermek. (mára minden gyerek nagykorú)

köszi a válaszokat!

Majordomus # 2022.09.27. 18:59

Novemberben összeházasodtatok és már váltok? Nem semmi.....

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.27. 13:22

(Van még az a kategória, hogy "átmenetileg megszakadt, de helyreállították" - de a másfél év ehhez hosszú.)

drbjozsef # 2022.09.27. 08:53

BalazsBors,

Az a pontos körülményektől függ, de a leírásod alapján véleményem szerint nincs igaza az ügyvédnek.

Ha az életközösség megszakad, értve ez alatt, hogy mint az érzelmi-szexuális, mind a gazdasági közösség megszűnik, akkor az nem számít bele az "újrainduló" életközösségbe. Ha szétköltöztetek, elosztottátok az egcájgot, nem találkoztatok, nem közös életviteletek volt, akkor az az életközösség megszakadt. Az ez alatt szerzett vagyonok különvagyonnak számítanak akkor is, ha később újra összebútoroztatok.
Ha az életközösség valamelyik ismérve csak külső okok miatt szakadt meg (pl.: munka miatt egyik fél külföldre költözik, betegség miatt az egyik fél huzamosabb ideig kórházba vagy vidékre kényszerül, stb.), akkor arra az időszakra fennállónak tekintik az életközösséget, az beleszámít a közös életvitelbe.

BalazsBors # 2022.09.26. 15:38

Tiszteletem!

Élettársi kapcsolatban éltem a mostani feleségemmel 2016-2018-ig majd másfélév különélés után kibékültünk és újra összeköltöztünk 2019 szeptemberében, majd össze is házasodtunk tavaly novemberben, most lesz a válóperünk. Kérdésem az lenne, hogy az ügyvéd szerint nem számít a másfélév szünet, mert ha újra életközösségbe léptünk akkor folyamatosnak kell tekinteni az életközösséget a különélés idejét is beleszámítva.

Én ezt furcsállom, és ebből kiindulva, józan paraszti ésszel belegondolva, ha valakivel 15 éve megszakadt az élettársi viszonyom, és mondjuk kibékülök vele ma és holnap összeköltözünk, akkor azt is folyamatos életközösségnek kellene venni? Mert szerintem nem, de lehet hogy tévedek.