A bíróságnak a közös ingóvagyont 1/2-1/2 arányban kell elosztania, ha lehet, akkor természetben. Ez itt l lehetségesnek látszik, tehát dönthetne úgy is, ahogyan kérdezed.
A te követelésed ugyanis nem tárgya közös vagyon megosztásának, a bíróság csak akkor fog vele foglalkozni, ha bejelented, hogy be kívánod számítani a közös ingóvagyonból az asszonyt megillető résszel szemben. Akkor viszont az összes ingóság a tiéd. Már ha az értékviszonyok valóban azok, amelyeket közöltél.
Válás - Vagyonmegosztás - per
Köszönöm a gyors választ!
Az értékviszonyok pontosak,tárgyanként végigmentünk az egyes tételeken és csupn 40 ezer Ft volt a differencia a házban maradt ingóságok javára.
A volt nejem hajlandó lenne ezt kifizetni,csak hogy övé legyen a kocsi.
A bíró a legutóbbi tárgyaláson közölte,hogy megkeresi a hitelt nyújtó bankokat,hogy közöljék:eddig mennyit fizettem egyedül.Tehát foglalkozik az ezirányú követelésemmel,csak az előző levelemben ezt nem említettem.
Sőt azt is mondta,hogy a jövőre nézve is szeretné rendezni a hitelek sorsát!(Nyilván nem akarja,hogy 2-3 havonta beadjak egy fizetési meghagyást!)
A bíróság tud egyáltalán a jövőre nézve döntést hozni a közös hiteleket illetően?
Hisz a törlesztőrészletek változnak,a bankoknak pedig édesmindegy ki fizet!
„A bíróság tud egyáltalán a jövőre nézve döntést hozni a közös hiteleket illetően?”
A bankokra is kötelező hatályút nem.
És a volt nejemre nézve?
Annak meg értelme nem sok lenne. Egyezségben persze rendelkezhettek bárhogy.
Ha meg nem akar egyezséget kötni,akkor gyűjtögessem a számlákat és bizonyos időközönként hagyjak fizetési meghagyást a volt nejemnek?
Merthogy állítólag csak a már teljesített összegnek lehet kérni a felét?
Ezt tudod tenni.
Kérdésem lenne, hogy lehet-e egy keresetlevélben kérni gyermekelhelyezést, tartásdíjat és egyúttal a kapcsolattartást szabályozni?
Lehet.
Obudafan, kbs,
Tudtok ilyenről hogy válás esetén amennyiben a gyerek kiskorú kötelező a családterapeuta?
Vagy csak egy újabb kitaláció?
Első tárgyalás után 3 hónap türelmi szünet és aztán folytatódik minden, nem igaz?
Köszönöm,
Zamio
Nem kötelező.
Akkor folytatódik, ha valamelyik fél kéri.
Szép jó estét!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi esetben:
2009.03.03 napján mondta ki a bíróság a válást. Közös megegyezés alapján, melyben mindkét fél kijelentette, hogy a másikkal szemben semmiféle követelése nincsen. Továbbá megállapította a bíróság, hogy az addigi közös lakás az alperes külön vagyonát képezi, melyet a felperes a visszatérés szándéka nélkül már korábban elhagyott.
Idén január 17.-én felperes perújítási kérelmet mondott jegyzőkönyvbe, nyilvános panasznapon. Melyben azt állítja, hogy a válóper során alperes arra kérte, hogy annak mielőbbi befejezése érdekében a bíróság előtt nyilatkozzon úgy, hogy mindent megosztottak és nincs semmilyen követelése, és majd utólag alperes önként kifizeti a felperest megillető tulajdoni hányad értéké, mely a mai napig nem történt meg. A perújítást most mégis az ingatlan megosztása miatt kéri, mégpedig olyan indokkal, hogy az ingatlanban örökségből 4,5 millió forint a külön vagyon, az ingatlan jelen értéke viszont 16 millió forint (állítása szerint). A fennmaradó 11,5 millió forint házastársi közös vagyon, melynek felére most tart igényt. A perújítási kérelmet egy állítólagos, 2010. decemberben küldött levélre hivatkozva nyújtotta be, mely levelet alperes nem kapott meg, e levélre hivatkozva alapozza a 6 hónapos tv-i határidő betartását.
Minderről most a napokban értesült az alperes, mert érkezett egy határozat a bíróságtól, mely a felperes illetékmentességi kérelmének az elutasítását tartalmazta, és részére illetékfeljegyzési jogot engedélyezett.
Mi a teendő a bírósági határozattal, kell e rá reagálni, vagy alperes várja meg a bíróság következő határozatát?
Üdvözlettel
KoJu
Nem lesz ebből perújítás.
Köszönöm a gyors választ, ez azt jelenti, hogy a mostani bírósági határozattal nincs semmi teendő?
Az illetékfeljegyzésről szólóval nincs. De ha megküldték a perújítási kérelmet is, akkor azzal együtt nem hívtak fel, hogy nyilatkozz? Mondjuk, lehet felhívás nélkül is.
A perújítási kérelmet megküldték, de tőlem nem kérdeztek semmit.
Tisztelt Fórumozók!
Abban kérek segítséget, hogy ingóságok megosztása esetén,a tulajdonomban álló(ez esetben bútorok)ingóság, melyek a saját szellemi és készítésű tárgyaim, jogosan tulajdonítja a felperes közös tulajdonnak.Meghatározhatom-e én az értékét?
Ha vita van, az értékét majd igazságügyi szakértő határozza meg, nem kevés költséggel. Hogy közös vagyon, vagy különvagyon, az nem derül ki a kérdésből.
Sziasztok!
Feleségemmel házasságunk alatt közösen vettünk egy ingatlant, aminek forgalmi értéke jelenleg kb. X Ft, a rajta lévő jelzálog-hitel tartozás Y Ft, és van Z Ft megtakarításunk. A svájcifrank-helyzetnek köszönhetően X+Z
Hoppá, a kacsacsőrt nem szereti a fórum. Megpróbálom újra:
Feleségemmel házasságunk alatt közösen vettünk egy ingatlant, aminek forgalmi értéke jelenleg kb. X Ft, a rajta lévő jelzálog-hitel tartozás Y Ft, és van Z Ft megtakarításunk. A svájcifrank-helyzetnek köszönhetően X+Z
Köszönjük a vagyonbevallást. De attól tartok mellément, ez itt nem a NAV.
Na akkor harmadjára is a matekpélda
Feleségemmel házasságunk alatt közösen vettünk egy ingatlant, aminek forgalmi értéke jelenleg kb. X Ft, a rajta lévő jelzálog-hitel tartozás Y Ft, és van Z Ft megtakarításunk. A svájcifrank-helyzetnek köszönhetően X+Z kisebb, mint Y, azaz csak tartozásunk van.
Feleségem a közös vagyon megosztását akarja kérni, én viszont ragaszkodnék a saját tulajdonom megtartásához. Milyen lehetséges forgatókönyvek közül választ ilyenkor a bíróság?
Attól függ, honnan származik a megtakarítás és az ingatlanra a hitelen kívül mi minden lett ráfordítva.
Gyakorlatilag minden közös. A házasságkötés előtti élettársi közösség idejéből származik minden.
Akkor az viszont meg is lesz osztva, ha másként nem sikerül megállapodni.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02