Válás és vagyon megosztás


glaszanna # 2008.09.18. 10:09

Válófélben vagyok..a lakás amiben élünk fiam 1/1 tulajdona,mi haszonélvezők vagyunk.Mik lehetnek a lehetőségek a továbbiakban,milyen megoldási alternativákat vázolhatok fel férjemnek.

KATA07 # 2008.09.18. 05:07

sziasztok hát nekem ajándékozta az ő részét. nem a gyerekeknek ja és egy neves ügyvéd csinálta aki a baranya megye feje.már bocs.igen jelzálog köcsön van a házon, és nem vonta ki magát a hitelből a volt férj de fizetni se akkar semmit részlet gyerektartás majd lesz valahogy köszike a válaszokat,és igaz a bank egy fura intézmény mert neki egy célja van,na

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.17. 21:02

Ja, és az is hülyeség, amit a gyermekek által fizetndő illetékről írsz.

Nem lehetne, hogy tényleg csak azt, amiben biztos vagy? Hidd el, összezavarod a kérdezőket.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.17. 21:01

Miért ne ajándékozhatta volna neki? (Költői kérdés, ne válaszolj!)

monalisa1 # 2008.09.17. 13:18

KATA07

Személy szerint neked nem ajándékozhatta a fele tulajdonjogát csak a két gyermeknek., igaz ezt nem írtad - csak megjegyeztem... Az ügylethez kellett a gyámhivatal előzetes hozzájárulása, hogy a vagyonátruházás ellenében a t.díj további fizetése alól mentesüljön. Aztán a gyermekek szerzési illetéket fognak majd fizetni., legtovább 20 éves korukig felmentést kaphatnak a megfizetés alól - külön kérelemre. Minél fiatalabb korukban történik a befizetés, százalékosan engedmény jár részükre - megérdeklődni az adóhivatalban.

A bankba külön el kell mennie a hitel "tulajdonlása" okán.

Monalisa
laikus hozzászóló

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.17. 12:33

ilyenkor mi van????

Félrértés. Az ajándékozási szerződést ellenjegyző ügyvéd mondta neked, hogy nem jegyzik be a tulajdonjogodat, mert a volt férjed adóstárs maradt a kölcsönben?
Megkérdezném: a földhivatal azt honnan tudja?

Talán arról van szó, hogy a kölcsön jelzálogkölcsön, és terhelési, elidegenítési tilalom biztosítja. Ez azonban csak annyit jelentene, hogy a bank hozzájárulása is szükséges a bejegyzéshez. (Amit egyébként szvsz a bank épp akkor ad meg könnyebben, ha mindketten adósok maradtok.)

KATA07 # 2008.09.17. 12:16

sziasztok!!! + éve elváltam vagyon megosztás nem volt vagyis megegesztünk nem adjuk el a házat ö fizeti a részletett +30e.tartásdijet 2 gyerek után.okés jo volt minden 2006 ban el ajándékozta a házat nekem ugy ckli pakli.se tartásdij fejébe semmit nem kért csak ö uj életet akkar kezdeni.okés meg történt az ajándékozási szerzödés aláirása 2006 07 01 én a részletett ugye én fizettem kafa minden de a bibi az hogy a hitelből nem vonta ki magát igy a földhivatalba nem tudom bejegyezteni a dolgokat ilyenkor mi van????

monalisa1 # 2008.09.14. 20:11

Zárójelben: ha valamit bevállalunk de azt mégsem teljesítjük, akkor végső soron jogi úton eljárhatnak velünk szemben.

Nos azért kell az ügyvéd, hogy mit is vállaltál, illetőleg a házasság alatt milyen közös vagyoni helyzet/eredmény jött létre, amiről "a" megállapodástokban egy kukk sincs...

monalisa1 # 2008.09.14. 20:06

A válást kimondják akár a vagyoni dolgokról történő megegyezéstől függetlenül is, hiszen "a" válás vélhetően mindkét fél közös akarata.

Egyébiránt fordulj ügyvédhez, mert valami nagyon el van cseszve - már elnézést. (A jogász átolvassa "a" megállapodástokat és annak alapján próbál a bajon segiteni majd.)

Nitu # 2008.09.14. 19:35

Köszönöm a választ Monalisa!

De mi történik akkor, ha a válást kimondják, új vagyonnyilatkozat nem készül és én megtagadom a követelését. Hogyan tudja behajtani?

monalisa1 # 2008.09.14. 13:56

Nitu

Új vagyonnyilatkozatot kell írni, melyben a házassági életközösség alatt összehozott/szerzett tényleges/valós helyzetet kell rögzíteni: tartozik - követel.

Pl. "... az ő nevén lévő ház" lehet hogy különvagyona, de lehet közös tulajdon - csak te mint 50%-os tulajdonostárs a földhivatalban nem vagy bejegyezve.

Szóval üljetek le és mind az ingatlan mind az össz ingóságok dolgában - valamint a hitel(ek) tételes leírása, és a megosztásról a megegyezés.

Ha nem tudtok egyezségre jutni, a válástól függetlenül külön per lesz, hosszú és költséges

  • minek?!

Monalisa
laikus hozzászóló

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.14. 12:05

És mi a helyzet Érden?

:) Szárazság. Múlt hétvégén utcabál volt, most meg szüreti bál. Azt hiszem minden lényegest leírtam. :)

Nitu # 2008.09.14. 10:44

Kedves Szakértők!

Segítségüket kérem! Válás után, férjem hogyan érvényesítheti követelését? Sajnos egy olyan vagyonnyilatkozatot íratott velem alá, melyben csak a hiteleinket feleztük, vagyonunkat nem! Én egy lízingelt autóval ás pár bőröndnyi ruhával hagytam el az ő nevén lévő házat, melyben 10 évig éltünk együtt. Én azt a pénzt,amit követel, és amit én aláírásommal elfogadtam, nem fogom neki odaadni. Külön sztori, hogy miért is ismertem el a követelését, de már késő felesleges is leírni.
Tehát be tudja hajtani valahogy?
Válaszukat várom!!!Köszönöm!!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.14. 06:40

Ezt hogy érti ?

PallMall # 2008.09.13. 21:36

És mi a helyzet Érden?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.13. 21:27

Egyébként Ön ügyvéd, illetve jogász?

Igen. Nyugodtan rábízhatod magad.

PallMall # 2008.09.13. 21:22

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,

nem akartam tiszteletlen lenni, csupán kérdéseim vannak, amik folyamatosan jönnek elő. Nehezemre esik elfogadni, amit mondott, bár nem kétlem, hogy úgy van, ahogyan megírta és próbálom azt megérteni, mi alapján dönthetne a bíróság úgy, ahogyan Ön írta. Nyilván minden ügy egyedi és nem várható el, hogy sablondöntés szülessen. Egyébként Ön ügyvéd, illetve jogász?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.13. 21:12

Azt mondta valaki, hogy automatikusan?
Teljesen értelmetlenül hőbörögsz, azzal nem mégy semmire.

PallMall # 2008.09.13. 20:20

Szóval megint: A tulajdoni viszonyokat rögzítő szerződés rendelkezéseivel a bíróság mehet-e szembe, ha ez ügyvéd előtt kötetett? Az egy megállapodást rögzít ami válás esetén lép életbe. Ezt a szerződést módosíthatja-e a bíróság, vagy csak a felek? Az, hogy a többségi tulajdonos érdekeinek ez az általa kezdeményezett vagyonjogi szerződés napjainkban már nem felel meg, az automatikusan azt jelenti, hogy a kisebbségi tulajdonos kikerül a szerződés, illetve a polgárjog oltalma alól?

PallMall # 2008.09.13. 19:34

Az az jár a fejemben, ha valamit magának akar az ember, összakaparja az árát és megveszi, ha vannak terhei, akkor azzal együtt. A terhek beleszámítanak a vételárba a bírósági döntés alapján? Egyik viszi a másikat? Vagy ezt szakértő ítéli meg, hogy mekkora az ingatlan értéke és a jövőbeni terhek a tulajdoni hányad megváltásának összegét csökkentik?

PallMall # 2008.09.13. 19:22

Továbbmenve -és előre is elnézést kérek az akadékoskodásért-, de ha a kisebbségi tulajdonos vagyonmegosztást kér, akkor ítélhet-e úgy a bíróság -átnyúlva a kisebbségi tulajdonos feje felett- hogy ezt nem veszi figyelembe (a vagyonmegosztás kérését) és a többségi tulajdonos érdekeit helyezi szem elé, és annak megfelelően írja ki a kisebbségi tulajdonost a tulajdonából, ha a többségi tulajdonos viszi tovább a terheket?

PallMall # 2008.09.13. 18:52

Szóval ez nekem magas, és biztosan bennem van a hiba, de ha a terheket a felek közösen viselték eddig és a válás kimondásának pillanatáig közös a tulajdon, majd a válás után egy ügyvéd által szentesített szerződés értelmében 75% - 25%, akkor a 75%-os tulajdonos kérelmére a jövőbeni terhek vitele fejében kiírja a kisebbségi tulajdonost az ingatlanból a bíróság? Ha a kisebbségi tulajdonos vállalja a kisebbségi tulajdon arányában a jövőbeni terheket, a bíróság ítélhet úgy, hogy ez "butaság" kérem és tessék elfogadni, hogy ezentúl a 75-ből 100% lesz és Ön jól járt, mert a jövőre vonatkozóan nincsenek kötelezettségei?

PallMall # 2008.09.13. 18:37

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor, akkor ezzel az erővel én rámutathatok egy Audira az utcán például, ami éppen tetszik, hogy az nekem kell és a bíróság ítélje meg nekem? Ha hitel van rajta és fizetem tovább akkor a tulajdonjogát is megszerzem a tulajdonos tiltakozása ellenére? Ha eszében sincs eladni? Bocsánat, ha butaságot kérdezek...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.13. 18:29

Ítélhet így a bíróság a kisebbségi tulajdonos tiltakozása ellenére?
Igen. Ezzel nem mondtam, hogy úgy is fog ítélni.

monalisa1 # 2008.09.13. 17:38

PallMall

A tulajdonjog szent és sérthetetlen, azt "elvenni" nem lehet., elajándékozni lehet vagy anyagi ellenszolgálatás ellenében lemondani róla.

Ha a peres felek nem tudnak egyezségre jutni, a bíróság végső soron elrendelheti a kényszer értékesítést, de ebből egyikőjük sem jönne ki jól.

Próbáljanak megegyezni - akár kompromisszum árán is.

Monalisa
laikus hozzászóló