eltartási szerződés megtámadása


Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.19. 09:57

Doctor iuris - és nem doctor medicinae.

annamanna2000 # 2018.08.19. 09:47

Drmosza!

Köszönöm szépen válaszát.
Ha jól értem, az eltartási szerződés megkötésekor az eljáró ügyvéd semmit nem vizsgál. Ha megjelenik előtte egy eltartó jelölt skizofrén egyén és egy eltartott jelölt demens beteg, az ügyvéd elkészíti a kívánt szerződést minden ellenvetés nélkül.

annamanna2000 # 2018.08.19. 08:42

Tisztelt ügyvéd Urak!
Eltartási szerződés megkötésekor az eljáró ügyvédnek kötelező-e nyilatkoztatni a szerződő ügyfeleket arról, hogy pszichiátriai gyógykezelés alatt állnak-e? Ez belekerül az eltartási szerződésbe?
Vannak-e olyan betegségek, amelyek kizárják, hogy valaki eltartó legyen? (Pl. aki skizofrén, de nincs gyámság alá helyezve)
Válaszukat köszönöm.

ObudaFan # 2018.05.14. 04:53

Póthagyatéki eljárásban nem lehet megtámadni a tartási szerződést. Ha szerinted érvénytelen, akkor csak peres úton léphetsz fel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.14. 04:52

Szoktak laikusok téves dolgokat írni, de ez rekordgyanús, annyi mindent sikerült benne összeírni.

szikravivi # 2018.05.14. 01:53

Hasonló konfliktusom van nekem is, mint 10 évvel ezelőtt a tiéd.
Lehet, hogy rosszul tudom, de súlyos betegség esetén számításból lett megkötve az eltartási szerződés.
Létezik póthagyatéki eljárás, de természetesen nem szeretnélek belehajszolni semmi plusz kiadásba, de a helyi bíróságra polgári perben beadható indítvány vagy panasz, nem tudom, laikus vagyok. Vannak ingyenes jogi panasznapi ügyintézések.

ObudaFan # 2009.11.17. 10:15

Valószínűleg nem.

ObudaFan # 2009.11.17. 10:14

Valószínűleg nem.

vozimama # 2009.11.17. 06:26

Kedves Fórumozók!
Először is köszönöm, hogy segítetek kiigazodni bizonyos, jelenleg fennálló jogi ügyeimben!
Van egy másik eléggé kócos ügyem.
Édesapánk /mint már előzőek alapján tudjátok/2008.március végén szembesült avval a ténnyel, hogy prosztata rákos.Én 300 km-re lakom Tőle a legidősebb lánya vagyok.A másik kettő hugom nagyon közel él hozzá, de nem látogatja családi okok miatt.Én 300 km-ről igen min. havi 1 alkalommal.Van egy barátnője akivel nem él együtt, de jó a kapcsolatuk, hétvégente együtt vannak.Nos evvel a barátnővel 2008.május elején köt egy eltartási szerződést melyet velem megbeszéltek, és ígéretet kaptam /SZÓBELI/, hogy édesapám halála után én is megkapom azt a kb.3 millió forintot a hagyatékából amit a barátnő fizet ki részemre.Sajnos a Papi 2009.szept.1.-én elhunyt.Addig is rendszeresen látogattam,elejinte havi 2-3 majd ez évtől havi 1-2 alk.-mal.Tapintatból apukámtól a betegségére való tekintettel nem kérdeztem meg, hogy valóban számíthatok-e az ígért összegre.A búcsúztatón szembesültem vele, amit a barátnő hozott tudomásomra, hogy a Papi /állítólag még életében tett olyan kijelentést, hogy egy fogpiszkálót sem kap egyik gyereke sem!!!/
Mit tehetek ebben az esetben.Tudom csak per, de érdemes-e pereskedni.
bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikerült a tényvázlat, de talán így érthetóbb számotokra.
Előre is köszönöm a válaszaitokat.