Takarékbetét-könyv - Öréség - Ajándék


Asus # 2004.04.19. 20:09

elírtam az előbb,nem fogja kiadni a bíróság helyett nem fogja kiadni a pénzintézet

Asus # 2004.04.19. 20:08

Ezt nem a halála után,hanem még 1995-ben tették a másik unoka nevére!

Asus # 2004.04.19. 20:07

Ebben egészen biztos vagy?
Azt mondj az egyik ügyvéd ismerős,hogy nem fogja kiadni a bíróság,de ha ki is adná,hogy bizonyítom,hogy ő rakta be a pénz?

Zoltán György # 2004.04.19. 19:32

Elvileg kérheted, hogy a közös vagyonnak a szerinted eltünt részének nézzenek utána!
Kiadnak mindent, mint a pinty!

Asus # 2004.04.19. 18:52

Kérdésem lenne az előző esesthez kapcsolódóan!
Azt gyanítom a mama a másik ágon lévő unoka javára az elhalálozott nagypapával közös vagyonukból komoly pénzösszeget helyezett el.

  • titokban,mivel tagadja-

Kérdésem:Ha perre kerül sor a hagyétéki vagyon tekintetében a bíróság kikéri e a pénzintézetől a családtagok nevére nagymama által elhelyezett betéteket?

Asus # 2004.04.19. 18:47

A probléma az,hogy a nagymama egyetért a perlő gyermekével,mivel a fiát és annak gyermekeit(köztük engem) akarnak megrövidíteni!

Zoltán György # 2004.04.19. 15:50

Ez tiszta sor!
A három betétkönyv, Nagyapai részének a felét kérik, azaz a három egyenlő rész helyett. A felét!
Meg kell beszélni a Nagymamával, hogy miután méltatlan az ajándékra a rokon, ezért csak a Nagyapai rész 50%-át kapja meg! (A felének a fele, 25%) A jelenlegi 33% helyett!
Sőt, ha ennyire rosszindulatú, tagadja ki az örökségből a Bíróság elött, amennyiben tényleg van bőr a képén perelni a Nagymamát, és az unokákat!

A giliszták már csak ilyenek!!!

Asus # 2004.04.19. 11:48

Olyan alapon akarnak perelni,hogy a betétkönyv fele a papától származott a fel a mamától elvileg.

Zoltán György # 2004.04.19. 09:38

Ha él a Nagymama, ki, kit, és milyen Örökségért Perel?
A Nagymama pedig eladhatja mindenét!
Eltartási Szerződést köthet...Stb

Ja, és kitagadhat MINDENKIT!!!

Asus # 2004.04.19. 09:28

Ok teljesen világos megértettem.sajnos ez egy ilyen család,de mgnyugodtam,mert már kezdtem azt gondolni,hogy nekik van igazuk.

Zoltán György # 2004.04.19. 09:12

A Nagymama és a Nagypapa közös vagyonából ajándékozott, azaz csak a Nagypapai részt lehet jelenleg támadni!

A Nagymama pedig kéri a Bíróságon, hogy az Õ ajándékának, a Várományosai, örökösei, akkor indíthassanak pert, ha jogosultak lesznek rá, azaz függesszék fel az eljárást az adott időpontig!
Ez így röhelyes, de ezt kell tenni!

"Hát nem igaz, még meg meg sem haltam, már veszekednek az örökségen!"

Lehet, hogy mindent végrendeletileg az Állami Gondozottak megsegítésére fog felajánlani, vagy valamelyik egyháznak!

Ha megunja a torzsalkodást!

Vagy egyszerűen azt mondja, hogy az életem munkáját szeretném élvezni hátralévő éveimben, ezért Eltartási Szerződést kötök!

Asus # 2004.04.19. 08:58

Ok,köszönöm a hozzászólást én is így gondolom:undorító!

Kersetem a logikát ,hogy miért gondolják így,szerintük a mi águnk ezáltal többet kapott!(ez relatíve így igaz),az más kérdés,hogy szerintem is undorító,azt támadni,hogy egyenlő mértékben helyeztek el a nevünkre pénzt,mégha így a mi águnk többet is kap!

Az esetünkön kívül:Mi lenne akkor,ha az egyik unoka a 10 szeresét kapná,ugyanebben a helyzetben?
Akkor is csak a nagymama haláka után lehetne perelni??

Zoltán György # 2004.04.19. 07:53

Az a betétkönyv a szóbeli végrendelet alapján jogosan került az unokákhoz.
Nem csak a Nagypapáé, hanem a Nagymamáé is, és még életében elrendezte Nagymama a Betétkönyvek sorsát!
Nagymama halála után, mint ajándék képezheti a kötelesrész alapját. Ez esetben lehet pereskedni, de undorító, hogy az egyik unoka, akinek nem elég a 33%, 50%-ot akar a másik két unoka pedig 25-25% on osztozzon!
Remélem a Nagymama még sokáig élni fog és sikerül rendet teremtenie a torzsalkodóknál!
Olvassd vissza a fórumot, sokat tanulhatsz belőle!
Legalább ezt a részét!

Asus # 2004.04.18. 17:32

Nincs írásbeli végrendelet.

Zoltán György # 2004.04.18. 17:00

Ha a Nagypapa szóban úgy végrendelkezett, hogy az azé, akinek Õ adni szeretné, és a Nagymama végrehajtotta a Végrendelkezést, akkor azt nem hiszem, hogy meg lehet változtatni.
Ha mégis módosítják, akkor a 2003-as értéket veszik figyelembe!

Jogászok egész pontosan megmondják!
A szóbeli végrendeleten kívül van másik, írásos végrendelet?

Asus # 2004.04.18. 08:11

Sziasztok!

Ezúttal személyes problémával fordulok a fórumhoz.

A helyzet a következő: Nagyapám 2003-ban elhalálozott,nagymamám a papa halála után átadott a 2+1 unoka részére 1995-ben elhelyezett névre szóló takarékbetétkönyveket.

Örkösédési vita keletkezik a nagyszüleim két gyermeke között ,a hagyaték tekintetében.Az egyik fél szerint a mi águnk(2 unoka révén) túl lett adományozva ,ezért bírósághoz fordulnak,mivel nem tudtak a közjegyző előtt megegyezni.
Kérdésem az lenne,hogy az ajándék betétkönyv értékét 1995-ös vagy 2003-as értéken veszi-e figyelembe a bíróság továbbá az egyik ág valóban többet kapott az egyik unoka révén,akkor a nagyapa ingatlanrészét (1/2) öröklő szülőm(1/4) ingatlanrészét csökkenti -e a bíróság a túladományozás miatt,továbbá számít e az,hogy a mama adta át a tkönyvet a papa halála után?
Előre is köszönöm a segítséget!