Ellátmányból gyerektartást vonni


the big cat # 2004.04.21. 16:08

A költségtérítés nem jövedelem, de az átalány szinten kapott ellátmány az. sajnálom, de nem még a valós költségek beszámításával sem élhetsz, mint ahogy a fizetésedből sem vonhatod le a étkezés és a rezsi költségeit.

Fordulhatsz ügyvédhez, de van egy olyan érzésem, hogy csak ő gazdagodna, te a végén fizetni kényszerülnél.

És valahogy van egy olyan érzésem, hogy az az ellátmány is adóköteles vagy itt avgy Németországban.

Mátyási_István # 2004.04.21. 13:57

Kedves the big cat! Köszönöm a válaszod! A végzés úgy szól ,hogy a jövedelem 20%-a. Az ellátmányt a kinti költségeim fedezésére kaptam. A nagy része el is ment erre. pl:kiutazás,szállásköltség,munkábajárás stb. A cégnél csak néztek ,és ők is úgy tudták ,hogy az ellátmányból nem lehet vonni semmit. Mit tegyek?? Forduljak mielöbb ügyvédhez??


Pityuka

the big cat # 2004.04.21. 10:43

Ha a jövedelmed %-ban van meghatározva a tartásdíj, akkor feltétlenül követelheti.

Mátyási_István # 2004.04.21. 08:53

Jogász segítségét kérném! Tavaj külföldi kiküldetésben dolgoztam,Itthon munkabért kaptam amiből vonták a gyerektartást. Külföldön(Németország) ellátmányt kaptam Euróban.Ami Magyarországon adómentes.És az ex nejem ebből is akar gyerektartást utólag.Már Bíróságra vitte az ügyet.Kérdésem érvelhet e jogos követeléssel?


Pityuka