öröklési bizonyítvány


krisztina900218 # 2017.11.20. 09:44

Jól van bocsánatot kérek, engem az rémített meg, hogy elvehetik a lakásomat vagy munkabr, inkasszó...de most már világos. :D

nonolet # 2017.11.10. 22:42

Megkaptad a segítséget, normális hangnemben.
A 2017.11.10. 00:01 időpontban.

De nem voltál hajlandó megérteni,
hanem
csak durrogtál agyatlan módon rá.

Akkor ne csodálkozz... ha puszta jó szándékból.
Igazodom hozzád, hátha úgy megérted.
Hisz te magad adtad a mintapéldát.

krisztina900218 # 2017.11.10. 22:04

Köszönöm a vàlaszokat és a "kedves szavakat"..Azt hittem az oldalnak az a lényege,hogy segítsünk,tanàcsot adjunk,nem megalàzzuk a màsikat.Jó éjt mindenkinek!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.10. 08:13

Amúgy post festam. Ha öröklési bizonyítványt kért, akkor már elkésett a visszautasítással.

lajcsó # 2017.11.10. 07:58

"Ne bassz ki a gyermekeddel..."
Nemcsak a gyerekkel, hanem saját magával is! Hiszen, ha a kiskorú gyermek utasítja vissza az örökséget,akkor ahhoz kell a gyámhatóság hozzájárulása is.
Annyiban érthető a kérdező aggályoskodása, hogy a bankok, végrehajtók, követeléskezelők még ilyen egyértelmű esetben is próbálkoznak.

nonolet # 2017.11.10. 07:28

krisztina900218

Ennyire sötét nem lehetsz...
Miért nem gondolkodsz azon ami írva lett?

No akkor most úgy írom,
hogy a primitív agyad is megértse... talán.

1.
HA NEM fogadod el akkor a gyermeked lesz az örökös
és így vele baszol ki!!!! kell az neked?!

2.
HA elfogadod akkor a TE MEGLÉVŐ vagyonodból
nem kell semmit fizetned!!!! az nem csökken.

CSAAAAAAK az örökölt semmit viszi el a hitelező.

Az ügy viszont ezzel lezárul és kész, vége.

Szóval: ne légy hülye!
Ne bassz ki a gyermekeddel...

Légy örökös és zárd le az ügyet.
Nem fog semmibe sem kerülni neked.

(max egy ügyvédi díjba, ha annyira sötét vagy,
hogy tényleg ne mérted ezt a dolgot.
Mert akkor kell neked egy ügyvéd aki intézi
vagy egy nálad értelmesebb rokon-ismerős)

Így már érthető neked is ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.10. 06:53

Látom, nem sikerült dekódolni a választ. De a hőbörgés az profin megy. Az is valami.

krisztina900218 # 2017.11.10. 05:57

Köszönöm a válaszod, de miért fogadjuk el kb.6 millió addóságot ha édesapám után vagyon( se lakás, se készpénz, se autó festmény, értékpapír, nyugdij pénztári számla, biztosítás) nem maradt?Úgy, hogy nekem és a nagyobbik testvéremnek is van kiskorú gyermeke?Ahogy írtam, vagyon nem maradt utána, nyilván ha kaptunk volna vagyont, akkor csak a vagyon értékének megfelelelő adósságot is örökölnénk, de így..nem fogom eladni a lakásomat, ami csakis az enyém, nem átírás, nem ajándékozásként került a nevemre, hanem én vagyok és mindig is én voltam a tulajdonos, hogy aztán valami albérletben nyomorogjak, aminek a fizetni valója 200 ezerre rúgna..mert a mardékból nem tudnánk lakást venni..csak vidéken..Vagy úgy gondolod, hogy kikénne fizetnem?Ha lenne kifizetném, de nincs egy vasam se...Úgy, hogy ezek fényében kérdeztem, hogyan lehet visszautasítani az addóságot.Kiskorú gyermekem és a testvérem gyermeke nem örökölhet, negatívan...

nonolet # 2017.11.09. 23:01

Nem kell visszautasítani... minek kéne?

A hitelezők CSAK az örökséget vihetek el tőletek.
Nem többet!

Azaz a saját vagyonotokkal nem feleltek, csak az örökséggel.

Ha visszautasítjátok azzal csak !!!
tovább toljátok a dolgot a láncban
az utánatok soron következő örökösre.
Minek....?

Fogadjátok el az örökséget.
Aztán a hitelezőknek ajánljátok fel, azonnal.
Mondván: tessék vigye, ennyi jutott neki.

Ezzel az ügy lezárul.
Vége, kész.

krisztina900218 # 2017.11.09. 21:29

Jó estét!Megkaptam a testvèreimmel együtt az öröklési bizonyítvànyt.Mi hàrman vagyunk feltüntetve,mint örökösök.Sajnos édesapàmnak csak tartozàsai voltak/maradtak.Hogyan lehet visszautasìtani az örökséget?Vissza lehet-e egyàltalán?Ez màr azonos a hagyatéki végzéssel?Lehetséges,hogy lesz hagyatéki tàrgyalàs?Vagy ebben az esetben-ha nem marad vagyon-nem lesz?Ha igen,hogyan lehet lemondani,ha mégse lesz tàrgyalàs?Ileték köteles?Köszönönöm elöre is a segítséget.

krisztina900218 # 2017.05.24. 08:03

A testvérem kapott az illetékes közjegyzőtől levelet, miszerint nyilatkoznia kell, hogy kéri-e az öröklési bizonyítvány kiadását.Fontos megemlítenem, hogy édesapám után nem maradt vagyon tárgy, sem pénzösszeg illetve esetleg a munkáltató részéről cafetéria és hasonlók.Adósságai maradtak édesapám után.Én és a kisebbik testvérem még nem kaptunk levelet.Mit kell vagy lehet tenni ezzel a levélel?Mit jelent maga a fogalom?Ez már azt jelenti, hogy elfogadjuk az "örökséget" vagy ezt akkor állítja ki a közjegyző, ha nincs mit örökölni?Kikell kérni mindenképp?Bocsánat csak összezavarodtam.Köszönöm előre is.

ObudaFan # 2017.02.06. 13:11

Broad

Hát kérj leltárt, majd megállapítják, hogy nincs mit leltárazni és akkor a közjegyző kiadja az öröklési bizonyítványt.

alfateam # 2017.02.06. 09:27
Broad # 2017.02.06. 08:29

Üdvözletem.
Édesanyám elhunyt nem maradt utána csak egy életbiztosítás, amiben nem volt megnevezve kedvezményezett. A polgármesteri hivatalban azt a felvilágosítást kaptam, hogy amennyiben nincs egyéb hagyatéki vagyon, akkor a közjegyzőtől kérhetek öröklési bizonyítványt, a közjegyző meg azt mondja, hogy a polgármesteri hivatalban kérjek hagyatéki leltárt. A hagyatéki törvényben úgy olvastam, hogy a közjegyzőnek kellene kiadni kérelemre az öröklési bizonyítványt. Most akkor kinek van igaza?

Márti5 # 2014.06.06. 23:30

Sherlok, köszönöm a válaszát, a mondatát gugliztam és valóban a MEOE honlapján ott van a szabályzat:
http://www.kennelclub.hu/index.php?…

Utoljára abba kötöttek bele, hogy a kivonatos végzésben (tehát nem a teljes szövegében) nincs az öszes örökös neve felsorolva csak az azt követő indoklásban.

Feltételezem, hogy a teljes szövegű végzés ellen nem lehet több kifogásuk.

Sherlock # 2014.06.06. 19:22

Tévednek, maga a MEOE szabályzat is azt mondja ki, hogy azt az örököst illeti meg a kennelnév, aki a tenyésztést folytatja; tehát elég a másik örökösnek nyilatkozni arról, hogy nem ő az aki a tenyésztést folytatja.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.06. 18:40

Erről melyik jogszabály rendelkezik?

Márti5 # 2014.06.06. 17:57

egy kennel névről. Kutyatenyésztő által használatos kennel névről ami csak örökölhető, nem adható el, nem ruházható át, (legfeljebb társtenyésztőnek ha volt ilyen, mielőtt az eredeti név tulajdosa elhunyt.)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.06. 17:29

Ez elég zavaros. Védjegyről van szó? Vagy miről?

Márti5 # 2014.06.06. 17:07

Kedves Szakértők!

Azt szeretném megtudni, hogy a jelenlegi törvények szerint öröklési bizonyítványt kizárólag csak akkor állíthat ki egy közjegyző ha nem lesz, vagy nincs szükség vagy nem lehet hagyatéki végzést kiállítani, vagy bizonyos esetekben akkor is lehet, ha már megtörtént a hagyatéki eljárás?

Az én esetemben egy név használatról van szó, a közjegyző azt mondta nekünk a hagyatéki eljárás napján, hogy nem szükséges a nevet a hagyatéki végzésbe belefoglalni, mert a végzés szövegéből ki fog derülni az örökösök neve.

A probléma épp az, hogy amikor odaadtam a hagyatéki végzés másolatát annak aki a név használatát engedélyezi, azt mondta, hogy nem tudja a nevemre írni ezt a nevet, mert nem egy hanem két személy örökölte az elhunyt után maradt ingó és ingatlan dolgokat, ha például ma az én nevemre írja a nevet, nincs arra garancia, hogy pár hónap múlva az apám (mert ő a másik örökös) nem jelentkezik náluk a név használatáért.

Én felajánlottam, neki, hogy apámmal együtt elmegyünk hozzá és ott apám ír egy lemondó nyilatkozatot, tanúkkal hitelesítve, de az úr ezt a megoldást nem fogadta el, köti az ebet a karóhoz.

Tehát a kérdésem az, hogy szükséges-e a póthagyatéki eljárást kérnem a név miatt (ami ahogy már írtam, már egyszer szerepelt a hagyatéki leltárban, de a közjegyző úgy döntött, hogy nem fogja külön feltüntetni), vagy lehetne ilyen esetben utólag egy öröklési bizonyítványt kérni a névvel kapcsolatban?

ÖSandor # 2011.11.18. 12:08

Sajnálatos módon de erre a kérdésre junius óta nem kaptál választ...Hmmm....érdekes! Azt hittem ezeket a kérdéseket jogilag képzett emberek is olvassák (talán még közjegyzôk is...) de lehet, hogy tévedtem.

Engem is érdekelne a válasz mert tavaly 2010 március 17.én egy személyes közjegyzôi látogatás alkalmával 6500 forintot fizettem örklési bizonyítványért két példányban.
Megôriztem a számlát is!

A közjegyzôi díjszabást egy törvény szabályozza de ez a törvény olyan komplikáltan van fogalmazva, hogy annak bizonyos részeit talán még a közjegyzôk sem értik meg.
Vagy talán nem is akarják megérteni?
Esetleg bizonyos közjegyzônek "saját" díjszabása van?

nevezetesen: 14/1991. (XI. 26.) IM rendelet.
Ezen a címen megtalálhatod: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Személyesen visszakérdezem az én ügyemben eljárt közjegyzôt most és visszatérek ide a válasszal.
Gyanítom, hogy vagy félreértésrôl vagy egyszerûen csak becsapásról van szó. (nem lepne meg az utóbbi sem öszintén szólva)

Ha az általam kifizetett összeg nem felel meg a fent leírt törvények szerinti díjnak akkor továbbmegyek panaszommal a Magyar Országos Közjegyzői Kamarához

Egyébként a honlapon olvashatsz a díjakról is többek között. www.mokk.hu

peteka # 2011.06.28. 08:13

Tudja-e valaki, hogy be nem fejezett hagyatéki eljárás során a hagyatéki bizonyítvány kiállítása mennyibe kerül?
Egyáltalán kell-e- érte külön fizetni, nem foglalja-e magába a hagyatéki eljárás lefolytatásáért fizetendő díj egy ilyen okirat kiállítását?
Esetleg a hagyaték értékétől függ a díj?