gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetése


nanszakg # 2016.02.22. 21:50

Tisztelt Fórumozók!

2015 szeptemberében kértem a gyermektartás megszüntetését, amivel a volt feleségem is egyetértett, aláírta a beadványt. Szeptember 30-i dátummal kértem a megszüntetést, a bíróság a határozatában, úgy fogalmazott, "a jövőre nézve megszünteti". Viszont mire jogerőre emelkedett, a levonás megszüntetésre került eltelt újabb 2 hónap, így a pénz a volt feleségem számláján landolt. (a lányom kb június óta nem él vele) Az a kérdésem, hogy visszajár-e nekem a szeptember 30-i után levont összeg.
A válaszokat előre is köszönöm

TommysGirl # 2015.09.21. 06:25

Értem, köszönöm ObudaFan!

ObudaFan # 2015.09.20. 15:26

Azt is lehet vizsgálni , hogy miért nem dolgozik. Azt is, hogy akkor miből él.

TommysGirl # 2015.09.19. 18:34

Ha azt mondja, hogy nem dolgozik vagy nincs bejelentve akkor mondhatja a rendörség hogy nem fizet mert nem tud? És semmit nem tudnak tenni? Tudom hogy dolgozik csak a végrehajtó is lassan jut eredményre.

TommysGirl # 2015.09.19. 18:33

Ha azt mondja, hogy nem dolgozik vagy nincs bejelentve akkor mondhatja a rendörség hogy nem fizet mert nem tud? És semmit nem tudnak tenni? Tudom hogy dolgozik csak a végrehajtó is lassan jut eredményre.

TommysGirl # 2015.09.19. 18:33

Ha azt mondja, hogy nem dolgozik vagy nincs bejelentve akkor mondhatja a rendörség hogy nem fizet mert nem tud? És semmit nem tudnak tenni? Tudom hogy dolgozik csak a végrehajtó is lassan jut eredményre.

ObudaFan # 2015.09.18. 17:53

Első alkalommal biztosan nem kap letöltendő szabadságvesztést.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.17. 21:06

Igen, lehet feljelentést tenni. A rendőrség elsősorban azt fogja vizsgálni, hogy a tartásdíj fizetési kötelezettségének miért nem tett eleget, önhiba megállapítható-e.
Igen, végül kaphat szabadságvesztést, de ha eleget tesz a fizetési kötelezettségének, akkor nem büntethető vagy illetve korlátlanul enyhíthető a büntetése.

TommysGirl # 2015.09.17. 20:39

Még egy kérdés : ha nem fizet akkor ezért le is csukhatják?

TommysGirl # 2015.09.17. 20:36

Köszönöm ObudaFan! Ha még eredménytelen de nem lezárt a végrehajtás, akkor is tehetek a rendörségnél feljelentést?

ObudaFan # 2015.09.17. 15:19

Büntetőeljárást tudnak indítani ellene, amit azzal tud elkerülni, ha fizet.

TommysGirl # 2015.09.17. 08:17

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kapni gyerektartással kapcsolatban.
Végrehajtás indult el már 4 éve lassan és még mindig semmi eredmény. A fiam apja ki-be van jelentve a munkáltató által (több kisebb cégből áll és már a harmadik cégnél dolgozik az OEP szerint, de hónapok telnek el mire a munkáltató jelez bármit is a végrehajtónak és már addigra nem aktív a pozícióra mert átjelentik másik cég neve alá. )

Már elegem van a várakozásból és szeretném tudni, hogy közben a rendőrségen ha feljelentem, hogy nem fizet, akkor mit tudnak ők lépni?

Nagyon szépen köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.16. 17:21

Meg lehet próbálni, nincs semmi gyakorlata a vonatkozó szabálynak. Én is arra hajlok, ahogyan ObudaFan értelmezte, vagyis a szigorúbb olvasatra.

Ildiko70 # 2015.09.16. 14:03

Vagyis a lánya nem jelezheti, hogy nem kéri a tartásdíjat, mert a bírósági határozatban 20 éve az anya a kedvezményezett.
Köszönöm!

ObudaFan # 2015.09.16. 12:41

Az anya jelezheti, hogy a továbbiakban nem kéri a tartásdíjat, vagy ha ezt nem teszi, a férjed az anya ellen indíthat pert a tartásdíj megszüntetéséért.

Ildiko70 # 2015.09.16. 06:10

Tisztelt Ügyvéd Ú!
A férjem lánya . aki novemberben 24 éves lesz nappalin tanul. A 6 féléves képzésen most kezdi a 9. félévet és 1 még biztosan hátra van neki - ha minden jól megy jövő nyáron diplomázhat 10 félév tanulás után.
A mostani és a következő féléve már fizetős.
Albérletben lakik, az anyjától külön. Mióta elköltözött az anyja egyetlen fillérrel sem támogatja, kizárólag a férjemtől levont, az anya számlájára érkező gyerektartásdíjat kapja meg, emellett diákmunkát végez, a tandíjat ő maga kereste meg, hiszen az ő hozzáállása miatt húzódik a tanulmánya.
Ő emiatt le akarja mondani az apjától is a tartásdíjat, mondván ez nem fair, hiszen van 2 testvére, akik közül az egyik egyetemista - elsős, a másik végzős gimnazista.
Megteheti-e ő, vagy csak az anyja, esetleg az anyát kellene valamilyen módon rávenni a gyerektartás fizetésére?

ObudaFan # 2015.09.14. 11:48

Ha nem az édesanyja tartja el természetben, akkor neki személyesen és nem az édesanyjának kell fizetni a tartásdíjat, de ezt természetesen előzetesen a bíróságon rendezni kell.
Hogy a tanulmányok ilyen megszakításának mi a következményem az azért függ az így elszórakozott idő mennyiségétől és a váltás okától is.

kulfoldiapa # 2015.09.13. 18:02

Tisztelt Fórum és Jogik szakértők!

Kérem válaszoljanak a következő kérdésekre:

A gyerektartás megszüntetése tárgyában játszik szerepet az, hogy az érintett hogyan él? 18 év feletti, tanulmányait folytató, de az anyjától külön élő gyermekről beszélek. Kinek tartozik az apa ilyenkor a gyermektartást megfizetni, ha erre így is köteles?

Hogyan érinti a gyermektartást az, ha a gyermek a középiskolai tanulmányai után elkezd iskolát vagy OKJ tanfolyamot majd abbahagyja és belekezd újba. Esetleg egy ilyen tanfolyam után ismét iskolapadba ül, mondjuk főiskolán, egyetemen.

Előzetes köszönettel várom válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.11. 19:21

jól gondolom-e,
Nem. De ha már az a személy, akinek a kezéhez fizetnie kell, nem teszi meg, akkor kénytelen a kötelezett pert indítani.

méhecske # 2015.09.11. 18:05

Tisztelt Ügyvéd Hölgyek/ Urak!

Gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetésével kapcsolatban jól gondolom-e, hogy a kötelezettnek kell a bíróság felé kérelmet benyújtania?
Ha igen, akkor a kötelezett lakóhelye szerint illetékes , vagy a másik szülő lakóhelye szerint illetékes bírósághoz kell fordulni, vagy esetleg ahhoz a bírósághoz, amely a válást kimondta annak idején?
Ha a Ptk. 4.220/3-4 szerinti feltételek fennállnak, akkor érdemes-e a gyorsabb ügyintézés miatt csatolni a kérelemhez a rendelkezésre álló papírokat, bizonyítékokat?
A gyakorlat szerint kb. mennyi idő alatt tud lezajlani a folyamat, tárgyalást-tárgyalásokat tűznek-e ki, vagy a benyújtott papírok alapján döntenek?

Köszönöm a válaszokat

Réka Antal # 2015.09.07. 20:09

Igen,az atyai pofon kijárt volna illetve most is ildomos lenne :)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.07. 18:52

A jog szerint már nem kell tartásdíjat fizetni.
hm.... erre a nyakadat mernéd tenni? :)

Dr.Attika # 2015.09.07. 18:10

Az életpályára az ifjú hölgyet valószínűleg egy atyai pofon készíthetné fel.

Dr.Attika # 2015.09.07. 18:09

A jog szerint már nem kell tartásdíjat fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.07. 18:03
  • Az életpályára felkészítő nappali tagozatos tanulmányai végéig.
  • Egy bukás miatt biztosan nem.