Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetése

Timot # e-mail 2020.01.21. 10:47

ObudaFan, köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # e-mail 2020.01.14. 12:21

margareta0324

Elég jó eséllyel lehet indítani a pert a tartásdíj megszüntetése iránt.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

margareta0324 # e-mail 2020.01.13. 22:50

érdeklödnék férjem elözö hzasságából született lánya ebben az évben tölti a 21 éltévét elvégzett egy szakács iskolát majd leéretségizet és mint kiderült elment egy cukrász szakiskolába a kérdésem hogy jogosult e még a tartás díjra ,mennyi szakmát köteles apuka fizetni?

margareta0324 # e-mail 2020.01.13. 22:50

érdeklödnék férjem elözö hzasságából született lánya ebben az évben tölti a 21 éltévét elvégzett egy szakács iskolát majd leéretségizet és mint kiderült elment egy cukrász szakiskolába a kérdésem hogy jogosult e még a tartás díjra ,mennyi szakmát köteles apuka fizetni?

ObudaFan # e-mail 2020.01.10. 12:08

Ha az apa indít egy pert a mérséklés iránt, akkor befolyásolhatja.

tarczayaron@freemail.hu

pancimancika # e-mail 2020.01.10. 09:43

Tisztelt Szakértő,kérdezni szeretném, hogy nagyobbik gyermekem után is kapom a gyermektartási díjat.Egyetemista és kap 39 e Ft ösztöndíjat. Ez befolyásolja a gyermektartást, amit kapok utána vagy sem.
Köszönöm megtisztelő válaszát

ObudaFan # e-mail 2020.01.09. 14:44

Nincs jelentősége ennek az időszaknak, ha folytatja a mesterképzésen, akkor jár tovább.

tarczayaron@freemail.hu

Timot # e-mail 2020.01.06. 12:57

Elnézést kérek, úgy tűnik, az alábbi kérdésemhez félig fals információ vezetett, nagyon úgy fest, hogy mégsem járt le a jogviszony az abszolutórium kiadásával (régebben volt ilyen), hanem a félév végéig tart, ez esetben nincs problémám. :)

Timot # e-mail 2020.01.06. 10:11

Kedves Jogtudósok!
Nagykorú gyerekem után egyetemi tanulmányaira, továbbá arra tekintettel kapok tartásdíjat a másik szülőjétől, hogy természetben a gyereket én tartom el. A gyerek most államvizsgázott BSc-n, én pedig kicsit késve eljutottam addig az információig, hogy a jogviszonya már december 20-án lejárt. Egyúttal sikeresen felvételizett MSc-re, ahol kb. február elsején megkezdi tanulmányait. (7 féléves képzésre járt, ezért történik mindez most és nem nyáron.) A tartásdíjat letiltással kapom, a másik szülő magától soha nem fizetett semmit. A kérdésem, hogy jelezzem-e a másik szülő munkáltatója felé, hogy a gyereknek kb egy hónap kiesett/kiesik a jogviszonyából, vagy ez különösebben nem számít, mert csak a bírósági végzés számít? A gyerek ez alatt a négy hét alatt, ami az államvizsga és a következő képzés megindulása között van, nem fog pénzkereső tevékenységet folytatni, vagyis nem tartja el saját magát, erre hivatkozva nem indíthat új pert a másik szülő a kieső hónapra, de végül is jogviszonya sincs épp, magánvéleményem szerint a jól megérdemelt szabadságát tölti (mellesleg az államvizsgája lehetett volna egy-két héttel később is). Köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.12.17. 22:57
drbjozsef #   2019.12.17. 06:52

KBS,

Lehet, hogy én értem félre, de a

beadtuk a megszüntetésre a papirokat

kitételből én úgy értelmezem, hogy valamilyen ítélet szerint JÁR neki a gyerektartás, és annak feltételei NEM szűntek meg, egyszerűen csak azt kérdezi, hogy megállapodtak a megszüntetésben, és beadták a papírokat, és hogy már ettől az indőponttól nem kellene hogy elfogadja a gyerektartást. De amíg ítélet van róla, és a feltételek fennállnak, addig az jár neki, nem?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.12.16. 23:02

amit kapunk, vissza kell fizetni az Édesapának?
Célszerű lenne. Az még inkább, ha leállítanád a végrehajtást. Már rég meg kellett volna tenned.

www.kbs-ugyved.hu

Marcsi12345 # e-mail 2019.12.16. 12:32

A fontosabb kérdés az lenne, hogy ha beadtuk a megszüntetésre a papirokat, mikortól nem jár a gyerektartás? Ha továbbra is kapjuk, jobban járok, ha vissza utalom Édesapának a pénzt, vagy várjam meg a határozatot?
Köszönöm a válaszokat!

Marcsi12345 # e-mail 2019.12.16. 12:30

Kedves Gerbera314

Valószínüleg félre érthető volt, én is fizettem 20%-ot édesapának, és ő is nekem, nem volt kompenzáció :-(. A kerdésemre azért választ kaptam, köszönöm.

gerbera317 # e-mail 2019.12.16. 11:24

Mi az a 20-20%? Csak mert húsz mínusz húsz = nulla. Jó, tegyük fel, értjük, hogy 20+20% akar ez lenni. De akkor az mi? Mert ilyen esetben - magamból kiindulva - én nevelném a nálam lévő gyereket, a másik után pedig fizetnék (vagy sokkal inkább kompenzálnám a jövedelemkülönbséget). Tehát nem logikus a 20+20 százalék, sokkal inkább az eredeti értelmezésem szerinti 20 mínusz 20 százalék, ami ugyebár nulla százalék.
Jelenleg ez úgy néz ki, hogy mindkét gyerek nálad van, apuka pedig fizet 2*15 ezret, + 20 százalékot. Jó-jó, de akkor mivel van elmaradva, amit te visszamenőleg követelnél?
Egyébként 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni elmaradt tartásdíjat.

Marcsi12345 # e-mail 2019.12.16. 10:55

Tisztelt Szakértő.

Még egy kérdésem lenne. 2 fiunk van, a nagyobbikat Édeasapa, a kisebbiket én neveltem. A válás során Édesapa ragaszkodott a 20-20% gyerektartás fizetéshez, holott kb 400.000 míg én 120.000 forintot kerestem, albérletben éltem a kisebbik gyerekkel. A nagyobbik, miután betöltötte a 18. évét, át költözött hozzám. Édesapa ez után a gyerekek részére utalt havi 15-15 ezer forintot, és továbbra is utalta a20% gyerektartást a kicsire. A nagyobbik át költözésekor még egyetemre járt, de sajnos nem tudta folytatni, majd hogy legyen végzettsége ( érettségije volt csak ) tovább tanult estin techinkusi iskolába, az idő alatt sem dolgozott. Az lenne a kérdésem, hogy visszamenőleg lehet-e kérni a nagyobbik gyerek után járó gyerektartást, vagy azt akkor kellett volna, amikor át jött?

Köszönöm a választ

Marcsi12345 # e-mail 2019.12.16. 10:35

Tisztelt Szakértő.

Fiam az idén befejezte a tanulmányait, október óta dolgozik. A munkába állása után beadtuk a papirokat a megszüntetéssel kapcsolatban, azonban a mai napig nem született meg a határozat, még mindig vonják a tartás dijat. Az lenne a kérdésem, hogy a papirok beadása után amit kapunk, vissza kell fizetni az Édesapának?
Köszönöm a választ.

Ofizoli # e-mail 2019.09.11. 19:51

Mert az ügyvédem még a nevemet se tudja egy év után. Nem értesít semmiröl én telefonálok a bíróságra hetente hogy megtudjam hogy is áll az ügyem. Anyuka címét is nekem kellett kiderítenem hogy haladjon az ügy.a bíroságtól tudtam meg hogy született egy bírósági meghagyás amit már 2 napja elküldtek az ügyvédemnek. NEM SZÓLT!!! Azt mondta az ügyvéd,hogy az áll benne: 2019. szeptember 1.-töl nem kell fizetnem. Mikor én is elolvastam az állt benne,hogy 2018.szeptembertöl nem kell fizetnem. TANÁCSTALAN VAGYOK EZÉRT KÉRTEM ITT SEGÍTSÉGET!!!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.10. 22:51

Miért nem az ügyvédedet kérdezed?

www.kbs-ugyved.hu

Ofizoli # e-mail 2019.09.10. 21:54

Tisztelt Szakértő!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy 2018 márciusában betöltötte a 18.életévét a gyermekem,szeptemberben már munkahelye volt így nem járt volna neki a tartásdíj. 2018 augusztus óta csak hitegetett az anyuka,hogy már elküldte a kérelmet a bíróságra a gyerektartás elmarasztalásáról. Ami nem történt meg!!! Azt mondta,"biztos sokáig tart beiktatni a levelet". Mi ügyvédet fogadtunk. Most ott tartunk 1 év alatt,hogy született egy bírósági meghagyás amibe az szerepel,hogy 2018. szeptember 1.-től nem kellett volna fizetni tartásdíjat. Mi fellebbeztünk mivel nem szerepelt benne,hogy visszakapjuk a 800.000 Ft-ot. Kérdésem a következő: jól tettem-e,hogy fellebeztem,így hatályba lép-e a meghagyás és hogy hogyan tudnám visszaszerezni a pénzemet?

aprilismajus # e-mail 2019.08.29. 16:51

Kedves Turulka, ha fia a vállalt kötelezettségeinek nem tett eleget (felnőttképzési szerződés), akkor jogszerű az iskola jogviszony-megszüntetése.

Az életpályára előkészítő képzés során joggal igényelhető a gyermektartás, lásd továbbtanuló nagykorú gyermek tartása. A gyermek huszonöt éves koráig, utána pedig rendkívül indokolt esetben.

Turulka #   2019.08.29. 13:57

Üdvözlet a Jogiszakértőnek
Fiam 22 éves, érettségire épülő OKJ-s tanulmányokat folytat. A 14. évét befejezte, de VIZSGAHALASZTÁST KÉRTÜNK a tervezett műtétek miatt (veleszületett rendelenesség, már sok műtétje volt). Tanulói jogviszonyát Június 30-val megszüntették, mivel lezárta a tanévet. Első kérdésem, hogy jogos-e ez az iskola részéről? A vizsgára való felkészülés végett még órákat fog látogatni, vizsgaanyagát el kell készítenie - animáció szak.
Ezzel elestünk a magasabb családi pótléktól, és e szerint a gyerektartásra se kötelezhető az apa. Vagy igen? Valójában a gyermek még nem rendelkezik semmilyen szakmával, még tanul, de nincs jogviszonya, munkát tanulmányai végett sem tud rendesen vállalni.
Válaszukat köszönöm.

sagota62@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.08. 17:58

Nem kell. Ha neki az jobb, fizethet is tovább. Vagy nem fizet tovább, és bízik az anyuka jóindulatában, hogy az nem indít végrehajtást.

www.kbs-ugyved.hu

Géza1 # e-mail 2019.08.08. 16:40

Tisztelt Szakértők!
Átolvastam számos hozzászólást de még mindig nem teljesen egyértelmű mi a teendő ha a tartásdíj fizetésére okot adó helyzet megváltozik. Adott a következő:

• gyermek elmúlt 25 éves
  • befejezte felsőfokú tanulmányait (diploma), munkája még nincs
  • önállóan, saját lakásában él
  • tartásdíjat és az édesanyja házastársi tartást kap az elvált apától
  • amikor a bíróság megállapította a tartásokat kifejezetten a felsőfokú tanulmányok befejeztéig de maximum 25 éves életkorig szólóan tette
  • az édesanya nem jelenti be a bíróságnak, hogy megszűntek a fenti körülmények (gyermek 25+ és diplomás)

Kell-e most a tartásdíj fizetésére kötelezett elvált apának pert indítani vagy sem?

Köszönöm!!!

gerbera317 # e-mail 2019.07.16. 16:25

A végrehajtást kérő kötelessége bejelenteni a közvetlen bírósági letiltást elrendelő bírósághoz a jogosultság megszűnését. Egész konkrétan: Vht. 40. § (1) A végrehajtást kérő köteles a végrehajtandó követelés megszűnését és csökkenését haladéktalanul bejelenteni a végrehajtónak. Továbbá (2) bekezdés: (2) A végrehajtást kérő felelős a bejelentés elmulasztásából eredő költségért és kárért
Ha ő ezt elmulasztja, akkor a Vht. 41. § szerinti eljárásban lehet érvényesíteni a megszüntetés iránti igényt.