gyerektartás-minimál bér??


kata2 # 2004.11.22. 13:05

Ok! Köszi!-))

derill # 2004.11.22. 12:59

Először is nem neked kell végigjárni, hanem megjelölni tanuként a munkáltatót. Az sem biztos, hogy mer hazudni, persze lehet. Ezen felül amit leirtál, az már épp elég indok arra, hogy a biróság vizsgálja, tényleg a minimálbérből él-e, hiszen eszerint jóval több a havi kiadása, mint a bevétele, és akkor még nem is evett. Tehát én végigcsinálnám:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

kata2 # 2004.11.22. 12:56

Derill köszi a választ! Nem hiszem, hogy ezt a cirkuszt végig fogom járni: megkörnyékezni a főnökét vagy a munkatársát. Már csak azért sem, mert üzletkötő és nem hiszem, hogy van közvetlen kollegája. De megkérdőjelezem, azt, minimál bérből, hogy lehet 40.000ft-os lakbért fizetni plusz rezsi, autót venni és fenntartani, Ausztriába járni vásárolni, mindig a legújabb mobil telefont használni, azt fizetni, külföldre járni nyaralni, jó ruhákat hordani és enni?! Na mindegy......költse gyógyszerre!!!!!!!

derill # 2004.11.20. 13:19

Ez a tartásdiij összeg átlagosnak számit a birói gyakorlatban. A biróság a körülményeket is figyelembe veszi, tehát amennyiben a gyermekek apja jóval magasabb szinvonalon él, mint amit a jövedelme feltételez, magasabb összegben is megállapithatja a tartásdijat. De amint irod, nincs semmi a gyerek apja nevén, tehát a körülményeiből nem adódik a magasabb életszinvonal. Ez esetben csak akkkor állapit meg magasabb összeget a biróság, ha tényleg tudod bizonyitani, hogy hol, milyen mellékállása van, és abból mennyi a jövedelme. Tanuként megidézteted a főnökét, beosztottait stb, és akkor még adócsalás is megállhat. A főnök ugyanis köteles igazat mondani, de lehet, hogy ő is adócsal, akkor nyilván nem fog. Egy beosztott viszont nem fogja kockáztatni a hamis tanuzás következményeit pár ezer forintos fizetésért, tehát ott nagyobb az esély.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

kata2 # 2004.11.19. 21:37

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, mi a teendőm? 12 éve váltam el, 2 gyermekem van, most 14 és 16 évesek, iskolába járnak. Az apjuk évek óta minimál bérre van bejelentve, azaz 18.336ft gyerektartást kapok.(ezt is csak 1 éve, mert előtte évekig 10.000!!!!ft-ot kaptam) Tudomásom van róla, hogy sokkal többet keres. Utána lehet a plusz keresetének valahol járni? Szeretnék több gyerektartást kérni tőle, mert eddig ugyan nem volt rá szükségem, mert jól kerestem, de most sajnos nem áll fényesen a helyzetem és két ekkora gyereknek azért elég nevetséges a havi 9000-9000 ft.
Van rá esélyem, hogy bírósági úton több gyerektartás követeljek? Személyesen sajnos nem sikerült dűlőre jutnunk, sőt még a képembe is vágta, hogy semmi nincs a nevén, így nincs a többletkeresetére se bizonyíték.

Köszi!