megmenteném anyunak amit tudok...


rovar # 2004.12.01. 13:27

Köszönöm a válaszokat!

petrocelli mégegyszer elolvastam, leesett...:)

Jolly # 2004.12.01. 12:42

Rovar, lemondasz az örökségről anyukád javára? Ez értelmetlen, amúgy is sok illetéket kell fizetned az ingatlanok után, ha ővele is bármi történik.

A pénzbetét mentes minden illeték alól. Ha a bankszámla közös, és együtt rendelkezésre szól, akkor a bank nem adja a pénzt az egyik házastársnak. Ha külön-külön rendelkezésre szól, akkor érdemes minél előbb kivenni az összes pénzt az anyukádnak és meg kell szüntetni a számlát.

Ha volt olyan pénz, hogy kizárólag az édesapja nevén volt, akkor hagyatéki eljárást kell indítani, ahogy az ingatlanok esetében is.

Nem te fogod eldönteni, mennyit érnek az ingatlanok, hiszen öröklés alá esnek, ezért az Illetékhivatal fogja megbecsülni értéküket. Ez lehet kevesebb 22 millánál, de lehet több ennél is.
A fellebbezés díjról szólva horribillis összeget kell letenned, ha nem értesz velük egyet.

Ügyvédet keressél, ő fog adni pontos útbaigazítást.

Jolly

derill # 2004.12.01. 11:14

Petrocelli: tetszik ahogy fogalmazol:)))


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

derill # 2004.12.01. 11:11

Az önkormányzat leltárelőadójára gondoltál ugye? A közjegyző szerintem nem készit leltárt:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

rovar # 2004.12.01. 09:39

a számla is közös!
a közjegyzőt én kérem fel, hogy készítsen "leltárt"?

Petrocelli # 2004.12.01. 09:35

Az illeték attól függ, hogy miféle ingatlanokat örökölsz. Lakás, nyaraló, termőföld stb. A számlával kapcsolatban meg fő hogy a bankszámla ne kerüljön a leltárba. emlékezetetek szerint az csak édesanyád bankszámlaszáma nem?

ildikó31 # 2004.12.01. 09:27

rovar: márpedig jogilag nagyon nem mindegy. így a tulajdonjogot te öröklöd, édesanyád pedig a haszonélvezetet. Az a tapasztalatom, hogy pénzbetétek után a közjegyző nem nagyon kutat! de ezt is közjegyzője válogatja


ildiko31

rovar # 2004.12.01. 09:15

Nincs végrendelet!nekem teljesen mindegy mert ez minden anyukámé, ráadásul még egy háztartásban élünk ő fizeti a tandíjamat is:)

Kála # 2004.12.01. 08:57

Van végrendelet, ami alapján anyukád örököl édesapád után? Ezt csak azért kérdezem, mert ha nincs, akkor a törvényes öröklés rendje szerint nem a házastárs, hanem a leszármazó örököl.

rovar # 2004.12.01. 08:17

Tisztelt Segítő!

Édesapám autóbalesetben elhunyt /nov23/. Kicsit utánanéztem a hagyatéki illetéknek, hogy mégis mennyi várható. Több ingatlan van szüleim(közös) nevén. Ha jól tudom ezeket nem tudom letagadni és anyunak minden egyes ingatlan fele része után köteles lesz megfizetni az illetéket. A több ingatlan összértéke meghaladja a 18 M ft.

Kérdés: Anyu most 2,5% v 6%-os illetéket fizet. (ahogy én számoltam az ingatlanok összértéke kb 22 M ft, de mindenük közös volt)

A másik és fontosabb kérdés a bankszámlájukon, -szintén közös-, lévő összeg fele után 11% az illeték.
Kérdésem: Hogyan tudnám ezt az összeget eltüntetni? Mikortól tud a bank is apu haláláról hivatalosan és mikor zárolja a számlát. Mit vesznek alapul az illeték kiszabásakor, azaz megnézik-e hogy milyen pénzmozgások voltak rajta?

Köszönöm előre is a választ!

rovar