„ mennyi időn belül kell velem megkötnie az adásvételi szerződést”
Már megkötöttétek.
„és fizetnie? ”
Ahogy a szerződésben vállalta.
„ mennyi időn belül kell velem megkötnie az adásvételi szerződést”
Már megkötöttétek.
„és fizetnie? ”
Ahogy a szerződésben vállalta.
Örökölt, közöstulajdonú ingatlanrészre lenne vevő, a tulajdonostárs jelzi, hogy élni kíván elővásárlási jogával. Nyilatkozata után, mennyi időn belül kell velem megkötnie az adásvételi szerződést, és fizetnie? Azért kérdezem mert a vevő megjelenése előtt is fel lett kínálva neki, hogy vegye meg a tulajdonrészem, bele is egyezett (szóban),de a fizetést mindenféle indokkal, húzta- halasztotta, és nem fizetett. Félek, nehogy most megint ezt lépje meg: a vevő nem veheti meg a tulajdonostárs elővásárlási joga miatt,ő meg megint nem akar fizetni. Lehet ez?
:-*
Köszi :))
2 350 000 a szerzési érték, 3 500 000 az eladási ár (7 millió a fele). 3,5-2,350=1,150
(A másik fél már nem számít, mert öt éven túli szerzés.)
Drága Béla, lehet, hogy az éves leltár megy az agyamra, de nekem ez a 1 150 000,- Ft nem áll össze. Hogyan jött ez neked ki? Léccci (csak, tudod, hogy annyira ne hülyén haljak meg)
Akkor nagyjából 1 150 000,- Ft-nak a 15%-a lesz az adó.
T.Kovács_Béla_Sándor
A 2017-es hagyatéki eljáráshoz az Önk.2.350.000Ft értéket állapított meg.Köszönöm a gyors reakciót Attila
„Mindhárman nyugdíjasok,az egyik testvér külföldön él!”
Na, ez az, ami tök mindegy! Ami viszont számít, azt nem árultad el: a második öröklésnél mekkora érték van a leltárban.
T.Jogi Fórum:
Apósom 7 éve elhunyt.Az anyósommal közös lakást az Önkormányzat illetékese 4.5 M-ra értékelte,így a három örökös a fél lakást 2.25 M-Ft értékben egyenlő arányban megörökölte.Sajnos anyósom 2017 áprilisában elhunyt,így az
Ő fél részét ugyanúgy megörökölték a testvérek.Illetéket nem kellett fizetni mivel 10 M-Ft alattiaz összérték.
Most lenne vevő a lakásra 7.000 000Ft-ért, a kérdésem csak az,hogy mennyi jöv.adót és mikor kell megfizetni?
Mindhárman nyugdíjasok,az egyik testvér külföldön él!
Nagyon szépen megköszönöm a hiteles választ,előre is.Attila
Vagyonszerzési illetéket azt mindig a vevő fizet. Te meg ebben az esetben személyi jövedelemadót sem fogsz.
Üdv. Áprilisban örököltünk egy ingatlant nagyszülőtöl. Októberben értékesítenénk. Hagyatékba adott ingatlanertek 6millio ft. Értékesítem 5,5 millióért fogjuk. Kell majd vagyonszerzési illetéket fizetnünk az értékesítés után? (Vágy lesz bármilyen fizetnivalonk?)Köszönöm, Szandi
No, nem bunkós, korántsem. nem mi vagyunk a káromkodós fajta a fórumon.
Az igaz, de nem finom, hanem olyan bunkós. Na, nem mintha az akartam volna lenni, csak megszaladt, így, sokadik esetre.
Nincs ebben semmi irónia, inkább a te hozzászólásodban :).
Köszönöm a hozzászólásokat.
Üdv
De, de, csak a kérdező miatt szószátyárkodok, hátha nem értette a finom iróniádat.
Nem ezt mondtam én is? :)
Kérni bármit lehet. Bármit is. Kétszer is akár. Sőt, a testvérei örökrészét is kérheti, és még az én lakásomat is kérheti.
De amíg nincs megegyezés, addig legfeljebb a saját részét adhatja el. Mondjuk azt simán bárkinek, a testvére elővásárlási joga mellett, ebben nem korlátozhatják. Legfeljebb kicsit kevesebbet kap érte.
"Kérdésem az lenne, hogy kérhetem-e a teljes rám eső örökrészemet?"
Igen.
Hava,
„Édesanyámnak jár a haszonélvezeti jog után 6m Ft”
Ez tévedés, édesanyádnak nem JÁR a 6millió forint. Annyi jár neki, amennyiben megegyeztek, lehet kevesebb, lehet több is.
A haszonélvezet értéke, aminek kiszámítása az illetéktörvényben van, csak az illeték kiszámításához kötelező, semmilyen más szempontból nem.
Hava
Azt kell figyelembe venni, hogy egymás nélkül nem tudjátok eladni az ingatlant, mert a vevőnek aligha kell haszonélvezettel terhelten. Perben a haszonélvezet fennállása alatt a közös tulajdon nem szüntethető meg. Tehát vagy megállapodtok valaogy, vagy nem lesz eladva az ingatlan.
Tisztelt Szakértő!
30 éve meghalt az édesapám, aki után fele-fele arányban a testvéremmel örököltük meg a házat, amelyre édesanyám haszonélvezete van bejegyezve. Eddig én nem ragaszkodtam az eladáshoz, mert édesanyámnak elég erős kötődése van az ingatlanhoz. Most megkeresett minket a szomszéd, hogy érdekelné az ingatlan, erről egyeztettünk is a testvéremmel, megfelelőnek találtuk a 30 milliós vételárat, figyelembe véve az ingatlan jelenlegi állapotát.
Édesanyámnak jár a haszonélvezeti jog után 6m Ft, a fennmaradó összeg feleződne. Én szeretném felvenni rám eső 12m Ft-ot. A testvérem és édesanyám nem szeretné odaadni csak 7,5m Ft-ot az én részemből, mondván, hogy édesanyámnak meg kell oldani a lakhatását, amihez mindketten járuljunk hozzá 4,5-4,5m Ft-tal, plussz édesanyám beletenné a 6m Ft-os özvegyi részét az új ingatlanba, amely így 1/3-1/3-1/3 arányú tulajdoni résszel lenne bejegyezve.
Kérdésem az lenne, hogy kérhetem-e a teljes rám eső örökrészemet?
Köszönöm a választ.
Megbízhatod az ügyvédet, hogy intézze ezt is.
Igen, a neten is így van, hogy ügyvéd által ellenjegyzettet is lehet, de nekem kell a kamaránál intézni vagy az ügyvédnek?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02