Gyermekelhelyezés megváltoztatása két éven belül?


Imola99 # 2005.02.11. 20:48

Sokfelé próbáltam már segítséget kérni, hogy helyrehozzam a naivitásom okozta bajt, amibe magamat és a kislányomat sodortam. Ha valaki olvassa a történteket és válaszol, megköszönném. Röviden a történetem: Közös megegyezéssel váltunk tavaly decemberben. A férjem kereste az ügyvédet,mivel azonban mint az az ügyvéd - ma már tudom, hogy aljas volt -, mint tõle függetlenül egy másik ügyvéd is azt mondta, hogy

  1. lakásom nincs (a volt férjem szolgálati lakásában laktunk, mert katonatiszt )
  2. jövedelmem nincs ( GYES-en voltam)
  3. a férjem tudtával ugyan, de külföldre szándékozom menni,

ezért mindkét gyereket elvehetik tõlem.
Ismétlem, két ügyvéd is ezt mondta. A férjem elismerte, hogy utolsó gazember volt a válásunk elõtt, de hogy milyen gazember is valójában, arra csak a válás után jöttem rá. A férjem az ügyvéd elõtt megígérte, hogy amennyiben nem kérek gyerektartást, sem asszonytartást, úgy a gyermekelhelyezés megváltoztatására aláírja a papírokat a két hónapos külföldi tartózkodásunk után. Ez természetesen nem került bele a szerzõdésbe. Addig az 5 éves kislány hozzá, a két éves kisfiú hozzám került.Amint kimondták a válást, fordult a kocka, agresszív lett, a kislányt nem láthatom, az útlevelét nem adja oda, az oviban nem érdeklõdhetek a hogylétérõl stb. A kisfiú nem érdekli, csak a kislány kell neki. A kérdésem az, hogy mit tehetek az ellen az ügyvéd ellen, aki ennyire nyilvánvalóan becsapott és félretájékoztatott pl. a közös felügyeletet illetõen is? A férjem gyalázatos viselkedése ellen? A kislány zokogott, amikor ott kellett hagynom nála, a gyereket kivette a kezembõl és becsapta az ajtót. Csak a pici miatt tudok tovább élni. Ha valakinek van használható tanácsa, kérem segítsen!Mindenkinek köszönöm még egyszer,aki elolvasta a soraimat.