Gyermektartás, Láthatás


sutyo # 2009.05.13. 03:58

Akkor hogy is van ez? Kérem csak olyan személy válaszoljon, aki ért is hozzá! Köszönöm!

véső (törölt felhasználó) # 2009.05.13. 06:14

Akkor várjál, sagit,gambler és jaikus hozzászólására....

sagit # 2009.05.13. 08:22

Köszi :-))))))))))))

_Wasp_ # 2009.05.13. 08:40

91. § (1) A felfüggesztett büntetést végre kell hajtani, ha

  1. az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik

Tartás elmulasztása próbaidő alatt:
pénzbüntetés vagy közérdekű munka ítélet esetén természetesen nem kell leülni a felfüggesztett büntetést, de szabadságvesztésre ítélés esetén biztosan hozzácsapják azt is.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

gambler # 2009.05.13. 10:12

Kedves véső !

Elárulnád, hogy mi a gondod a hozzászólásaimmal ? Mutass egyet, ahol én bármilyen tanácsot adtam volna bárkinek is ! Én itt csak kértem tanácsot, amit, ha kaptam, megköszöntem. Ennyi !

Üdv.
gambler

Csipke # 2009.05.14. 13:42

A családjoggal foglalkozó kollégák véleményére lennék kíváncsi!

Felek egyezséget kötöttek, amiben rögzítették a gyermektartásdíj mértékét akként, hogy a jövedelem x%-a, de legalább y forint havonta.

Ezt bírói egyezségbe is foglalták.

Férj kitalálta (nyilván jogerő után), hogy az egyezségben szereplő minimumösszeg több, mint az átlagkeresetének 50%-a, ezért pert kíván indítani arra hivatkozással, hogy a bíró ezt nem észlelte.

Az én véleményem:

A bíróság felek megegyezésének hiányában dönt a tartásdíjról. (Csjt. 69/B.§). Tehát a felek egyezsége előrébb van, minthogy a bíróság döntse el a kérdést.

Ha a felek egyezségben y minimumösszegben állapodtak meg (megjegyzem, ez négyezer forinttal több, mint az 50%), akkor ennyiben és kész, itt nem érvényesül a max. 50%-os határ.

Ha letiltással fizet a férj, akkor a munkáltató mennyit köteles vonni? A bírósági végrehajtásról szóló törvény szerint az 50%-ig von, és a hátralékot mihelyt teheti, akkor vonja. A Csjt vhr-je viszont azt mondja, hogy a munkabér csökkenése esetében sem lehet azonban újabb bírósági határozat nélkül kevesebb tartásdíjat folyósítani, mint amennyit a bíróság a százalékos megállapítás mellett alapösszegként megállapított. No most akkor? Mennyi az annyi? (nem kis ellentmondást érzek)

Leszállításra meg hiába perel, hiszen nincs lényeges változás, csak a rosszindulat.

Köszönöm,


Csipke

Domoni # 2009.05.14. 14:27

Tisztelt Ügyvéd/ Ügyvédnő!

Újra tanácsot szeretnék kérni. A férjem most volt a gyámhatóságon és rendesen kétségbe van esve. Van egy 9 éves kisfia aki az exfeleséggel él.

  1. Annak idején kb. 5 éve a bíróság 2 hét láthatást ítélt meg a nyári időszakban. Ezt mi most szerettük volna módosítani 4 hétre. A gyámhatóságon azt mondták, hogy meg se próbáljuk ha az apa nem tud itthon maradni 4 hét szabadságon. Én jelenleg itthon vagyok a 6 hónapos kisfiunkkal. A gyámügy azt mondta, hogy csak az apával lehet és arra az időre szabadságot kell kivennie.
  2. Az anya nem biztosít ruhát a gyereknek a hétvégi és a nyári szünetben a láthatásoknál. Nekünk kell róla gondoskodni a 40.000 ft-os gyerektartás mellett. A mit nem birunk finanszírozni.
  3. A kisfiú jár sportra és ha nálunk van hétvégén az anya arra nem képes, hogy lebeszélje hogy jut el a gyerek a szombati vidéki mérkőzésekre, ezt is nekünk kell megtenni vagy pedig elvinnünk vidékre.

Szeretnék ebben tanácsot kérni, hogy tényleg így van-e .

Köszönettel

miss j # 2009.05.14. 14:53

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Tavaly ősszel váltunk el, közös megegyezéssel 30000 ft gyerektartásban állapodtunk meg. A bírósági végzésben úgy szerepel, hogy a fizetés 20%, min. 30000 ft. Mivel a gyerektartással mindíg csúszásba volt , kértem a bíróságtól a fizetése letiltását. Ma jelezte a munkaadója hogy megkapták a letiltó végzést, de nem tudnak 30000 ft-ot levonni tőle, mert a bejelentett fizetése 50000 ft. A kézhez kapott fizetése sokkal több! Mennyi a max. levonható összeg a fizetéséből? Ha nem éri el a 30000 ft-ot hogy kaphatom meg a többi pénzt? Már előre örül az exem hogy így kevesebbet kell fizetnie! Ez valóban így van???
Légyszi segítsetek!
előre is köszönöm!

_Wasp_ # 2009.05.14. 15:56

nem kell kevesebbet fizetnie, csak ha bíróságon kéri a tartásdíj csökkentését. Addig a tartozása halmozódik. (várhatóan azonnal kérni fogja a csökkentést)

viszont kár volt a csúszás miatt bírósághoz fordulni, mert kevesebb pénzed nem volt belőle, most pedig lehet hogy lesz.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Domoni # 2009.05.15. 06:39

Nem tud senki segíteni tanáccsal? Mit csináljunk hova forduljunk. Jogos-e amit a gyámügy mondott?

_Wasp_ # 2009.05.15. 08:53

1 nincs minimum, inkább szombat vasárnap a tipikus (péntek -vasárnap)
2 itt
3 akárhányszor. Csak legfeljebb elutasítják.
4 jogos (indokolt-e, nem tudom), rendelheti
5 nem nagyon
6 be. :)
7 igen
8 "bizonyítékok ellenére" nem, de nyilván lesznek "ilyen és olyan" bizonyítékok, köztük a bíró szabadon mérlegel.
9 „Biztos így is marad még ??
nem tudom, mire vonatkozik a kérdés.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.05.15. 08:55

már másodszor futok bele: az előző hozzászólásom RDANI egy régi kérdésére született, nem tartozik a mostani kérdésekhez.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.05.15. 08:56

domoni: mi a kérdés?
Ha nincs kérdés, nincs válasz.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Domoni # 2009.05.15. 09:02

Két hozzászólással arrébb írtam. ha valamit nem jól írtam akkor kérdezz. Leírtam mit mondtam a gyámügyén és szeretném tudni így van-e.

Grád András # 2009.05.15. 12:54

Szia Csipke!

Most láttam csak meg a kérdéseidet. A válasz: Az 50% kemény felső korlát, ennél több eleve nem hajtható végre, maximum a hátralék gyűlhet. A felek egyezségben rendelkezhetnek az 50% fölöttről, de ha az érintett megsokallja, jó eséllyel kérhet leszállítást a bíróságtól, hiszen akkor már nem egyeznek meg benne. :-) Ha ilyesmi problémád van, nyugodtan hívj fel, sokat dolgozom, és eshetőleges, mikor jut időm feljönni a fórumra. Szia,


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Csipke # 2009.05.15. 13:00

Szia András!

Köszönöm szépen. :)

Üdvözlettel,


Csipke

zimcsi # 2009.05.15. 14:37

Üdvözletem Mindenkinek!

A mostani kérdésem nem éppen idevág,csak nem találtam olyan fórumot,ami ilyesmi lenne.
Azért gondoltam,hogy ide írok,mert tartásdíj levonásról lenne szó.

A kérdésem:
Az álláskeresési járadék és a munkanélküli ellátás az nem egy és ugyanaz?

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2009.05.15. 16:19

Az álláskeresési járadék a munkanélküliek részére nyújtott ellátások egyik fajtája.

zimcsi # 2009.05.16. 06:29

Értem, és köszönöm ObudaFan a válaszod.

ObudaFan # 2009.05.17. 10:05

Nincs mit.

Chili # 2009.05.18. 16:22

Tisztelt Családjogászok!

A férjem 7 éve vált el és azóta rendesen fizeti a gyerektartást, ami minden hónapban minimum 40 ezer Ft(fizetése 20%-a).Az ex feleség nem dolgozik, nyugdíjas szüleivel él. Felmerült bennünk a kérdés,miszerint nem mindkét fél kötelessége a gyerek eltartása? Ha nem dolgozik ugye nincs bevétele, akkor miből tartja el a gyerekét és miből fizeti 30-40 ezer Ft-os autóhitelét? Ez igen felháborító, és arra gondoltunk, hogy szeretnénk kérni a gyerektartásdíj csökkentését, hisz nem a gyerekre költi.Van esély ennek pozitív elbírálására? Illetve a gyerek vidéken él, ahová havonta két alkalommal leutazunk, ami plusz 10 ezer Ft költség, ez így természetes, hogy mindent mi finanszírozunk?

Köszönöm előre is a segítséget!

ObudaFan # 2009.05.18. 17:10

Erre alapozva teljesen esélytelen a mérséklés.

monalisa1 # 2009.05.18. 17:28

Az hogy az ex feleség miből él ahhoz semmi közötök. Az hogy a t.díj nem a gyermekre van költve az csak egy állítás, de semmivel sincs alátámasztva.

Ha az apában kétely merül fel, hogy a gyermeknek nincs mit ennie, nincs megfelelő ruházata, nincs megfelelő iskolai felszerelése stb., ezzel kapcsolatban bejelentéssel fordulhat a gyámhatósághoz, aztán vagy vizsgálódnak vagy sem.

Az egyes láthatások utazási költsége vagy megoszlik a két szülő közt vagy sem - általában nem.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Chili # 2009.05.19. 12:35

Köszönöm a választ ObudaFan.

Ezek szerint nincs mit tenni el kell fogadni továbbra is a helyzetet, ha jól értem. Gondolom a mérséklés kérése esetünkben csak akkor kerülhetne szóba,amennyiben újabb gyermek születne(persze nem az extől :)), vagy akkor sem,mert hivatalosan nincs jövedelme.

ObudaFan # 2009.05.19. 12:44

A gyermektartásdíj módosítását akkor lehet kérni, ha a gyermek szükségletei, vagy bármely fél anyagi helyzete lényegesen megváltozik.