gyerektartásdíj


cs_dy # 2015.06.30. 12:56

Mindenképp bírósági ügy lesz belőle.
Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2015.06.30. 12:05

Az a baj, hogy még csak hozzávetőlegesen sem lehet abból egy tényállást leszűrni, amit írsz. Mindenesetre a tartásdíj megállapítása, módosítása a bíróság dolga, tehát ha a jelenlegi helyzettel elégedetlen vagy, a bírósághoz kell fordulni. Hogy milyen esélyeid vannak, azt ebből a leírásból megmondani lehetetlen.

cs_dy # 2015.06.30. 08:42

A pár nem volt házas.

Az idősebb gyermekkel volt bírósági végzés a gyerektartásdíj 25 e Ft ban lett megállapítva. A fiatalabb gyermekkel pedig szóban lett ugyanannyi. Az apa jogi segítséggel ?! amit ez esetben nem tudom mi lehetett elintézte hogy csak 16 e Ft ot utaljon gyerektartásdíj fejében sárga csekken.

Lehet a bíróságon kérni ennek megvizsgálását?

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.29. 15:27

Talán nagykorú volt már az a gyerek már a per idején is...

ObudaFan # 2015.06.29. 12:14

A szóbeli megállapodás nem végrehajtható, tehát bíróságnak kellene döntenie a tartásdíjról. Ha itt bontóper volt, akkor gyakorlatilag lehetetlen, hogy ez ne történt volna már meg.
A tartásdíj megállapítása és módosítása is perben történhet, ott pedig természetesen a keresetlevelet, a tárgyalásra az idézést és végül az ítéletet is kézbesítik a feleknek.

cs_dy # 2015.06.28. 09:07

Kedves fórumtagok, ügyvédek!

Adott egy szétvált család 2 gyermekkel. Az egyik gyermek után 25 e Ft gyerektartásdíj lett megállapítva bíróság által. A másikra szóban lett megállapítva ugyanannyi összeg.

Az apa nyugdíja jelenleg kb. 127 e Ft ra tehető ebből kerül levonásra az egyik gyerektartásdíj, a másikat pedig ő utálja személyesen.

Lehetséges e jogi úton a szóban megegyezett összeget úgy lecsökkenteni 16 Ft ra hogy arról az anya semmiféle dokumentumot, végzést nem kap?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel

Csabees6639 # 2015.06.27. 09:42

Ez volt nagyon fontos információ! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Elnézést a háromszori beírásért, de fagyott a netem és többszöri kattintásra is úgy gondoltam, hogy nem ment be az üzenet. Tévedtem :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.27. 09:34

elég, ha mindkettőnk aláírásával közösen nyújtunk be egy kérelmet?
A végrehajtást kérőnek kell kérni. Hogy az adós aláírja-e, az közömbös.

Ez nem peres eljárás, és nincs a bíróságnak méltánylási jogköre.

Csabees6639 # 2015.06.27. 08:27

Köszönöm a választ. Még két apróság: elég, ha mindkettőnk aláírásával közösen nyújtunk be egy kérelmet? A döntést megelőzi tárgyalás, vagy kérelemre intézkednek tárgyalás mellőzésével a munkáltató felé?

Csabees6639 # 2015.06.27. 08:24

Köszönöm a választ. Még két apróság: elég, ha mindkettőnk aláírásával közösen nyújtunk be egy kérelmet? A döntést megelőzi tárgyalás, vagy kérelemre intézkednek tárgyalás mellőzésével a munkáltató felé?

Csabees6639 # 2015.06.27. 08:24

Köszönöm a választ. Még két apróság: elég, ha mindkettőnk aláírásával közösen nyújtunk be egy kérelmet? A döntést megelőzi tárgyalás, vagy kérelemre intézkednek tárgyalás mellőzésével a munkáltató felé?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.27. 08:12

A végrehajtást elrendelő bíróságtól kell kérnie a megszüntetést.

Csabees6639 # 2015.06.27. 04:49

Tisztelt Jogi Fórum!

Azt szeretném megtudni, hogy mi a módja a jelenleg munkáltatóm általi tartásdíj levonás helyett közvetlen utalásra változtatásnak.
Gyermekem édesanyjával már szóban megállapodtunk és majdan írásban is megszeretnénk ezt erősíteni. Nem tudjuk, pontosan hogyan és milyen formában kell ezt megtenni. További kérdésem, hogy az itéletet hozó bírósághoz, vagy a tartásdíjra jogosult területileg illetékes bíróságához kell benyújtani a kérelmet?

Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2015.06.23. 13:54

A bíróságon kérhetsz végrehajtást.

fredigabi # 2015.06.20. 12:29

A volt férjem kamionos lett egy fel éve,ahonnan először 38000ft,majd második hónapban 45000ft lett utalva. A gond az hogy 3 gyerek után küldi ezt,pedig a fizetésének 15%/gyerek,de minimum 22000ft gyerekenként havonta amit a válóperkor megállapítottak.. Ő közölte nem tudok semmit csinálni vele az a megállapított gyerektartás az akkori munkahelyéhez lett kiszámítva. Én fizetem a vagyonmegosztaskor rámmaradt hiteleket,ő semmit mert neki élnie kell. A baj az hogy a hitelintézeteknél ez a vagyonmegosztás nem elég. Kérem segítsen! Köszönöm

ObudaFan # 2015.06.04. 04:43

Letiltó végzést kell kérni a bíróságtól.

Belleth # 2015.06.03. 15:18

Udvozlom! Sajnos nem, mert ahogy ismerem, akkor hol fizet majd hol nem, amikor nem lesz penze, meg hol ennyit, hol annyit. Szeretnem, ha munkaltatoja vonna tole. Birosagi vegzes kell hozza vagy eleg a valasi vegzeses határozat?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.03. 12:32

Nem lenne egyszerűbb, ha önként fizetne?

Belleth # 2015.06.03. 10:21

Tisztelt ugyved Ur!
Gyerektartassal kapcsolatban kernek informaciot. A valoperkor meghataroztak a tartas merteket, valamint ugy egyeztunk exel, hogy, amig a kozos haz nincs eladva nem kapom a tartas, mert kb ugyanannyi lett volna, mint a fele hitelreszem, amit a haz utan kellett volna fizetnem. Most eladtuk a hazat. Kell uj birosagi vegzes, hogy tudjam tiltatni az ex fizetesebol a tartast. O szerinte uj birosagi vegzes kell, hogy mar eladtuk a hazat. Valoban uj vegzes kell vagy eleg, ha a valoperi vegzessel es s hitel torles banki papirjaval bemegyek a munkaltatojahoz, hogy a honaptol vlnhak a fizujabol a tartast, vagy birosagilag kell errol vegzes. Elore is koszonom valaszat!

ObudaFan # 2015.05.21. 17:51

kata87

Erre egy mód van: a bíróságon keresetet indítasz a gyermektartásdíj emelésére. Nem kell a végrehajtó felé jelezni.

kata87 # 2015.05.21. 11:21

Tisztelt ügyvéd úr!

Röviden leírnám a lényeget. Férjemmel elváltunk 2012-ben van egy fiunk aki 2007-ben született. Közösen megállapodtunk hogy havi 12000 ft gyerektartást fizet illetve szükség esetén segít majd mondván ugyis 2 hetente viszi el a gyereket. Pár hónapig müködött a dolog aztán se pénz se látogatás kb.2013 tavasza óta még csak érdeklődni se érdeklődödt a gyerek felől. Semmilyen elérhetőségét nem is tudom.Végrehajtást kértem,vonják is tőle. Most azonban már 2 honapja nem érkezik a letíltás amit jeleztem is a végrehajtó felé még választ nem kaptam. Azóta született a mostani páromtól egy kis fiam.
Kérdésem az lenne hogy szeretném felemeltetni a gyerektartás összegét. Erre milyen módok vannak? A végrehajtó felé ezt jelezni kell? Vagy jobban járnék ha a bíróság állapítaná meg az összeget?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Dobó Katalin

Mónika74 # 2015.05.11. 15:19

Ügyvéd Úr nagyon szépen köszönöm a válaszát,és jó hogy Ön a segítségünkre van ezekben a nehéz ügyekben!!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.29. 12:05

Az ingatlan- és a gépjármű-nyilvántartást is meg lehet kutattatni. Hátha annyi esze van, hogy a saját nevére vesz dolgokat.

ObudaFan # 2015.04.29. 11:50

Akkor ezt bizonyítanod kell majd a perben. Például tanúkkal, ha vannak.

zami78 # 2015.04.29. 07:34

Üdvözlöm.Érdeklődnék mit lehet olyan esetben tenni ha az apa nagyon jó anyagi körülmények között él. .Elmondása szerint idény munkákból él de felveti a pénz.Új autó stb.Nagyon minimális gyerektartást fizet( 20 ezer forint).Tudomásom szerint Ausztriában dolgozik.De munkahelyét titkolja.Szeretném a gyerektartás megemeltetni.Már sok hivatalt végi jártam de sehol se voltak segítőkészek. Segítségüket előre is köszönöm.Üdv.Kata