kecsa,
Ismerős a helyzet, de létezik megoldás.
Kérned kell az illetékes hatóságnál a kapcsolattartás módosítását úgy, hogy a gyermek elfoglaltsága annak időpontjával [két hetente hétvége?] ne ütközzön. Ugyan nem írtad, hány éves a gyerkőc, de nonszensz, hogy minden nap legyen valami külön foglalkozása, még akkor is, ha netán élsportoló és ezért ne tudjatok kettesben lenni.
Az esetleges pótlást rendesen 30 naptári napon belül kell benne kérni, így anyuka lábrázása ellenére is végrehajtható lesz. [Ebben a gyámhatósághoz kell fordulni adott esetben.]
Ahhoz anyukának egyébként nincs joga, hogy a Ti kapcsolattartásotokra programot szervezzen a gyermeknek - a Te beleegyezésed nélkül. Márpedig ha nála van elhelyezve az utód, akkor ő osztja be az idejét is. El tudom képzelni különben, hogy Téged igyekezne többet látni így Anyuka - akár fenntartva a látszatot, miszerint Ti egy család vagytok. Ez szép törekvés, de álságos és jogaitokat tekintve hátrányos.
Nálunk is anyuka szervezett a kijelölt napokra szemrebbenés nélkül programokat, ha pedig ezt nehezményeztem, akkor azt kommunikálta a gyermekünk felé - akinek persze már előtte meglengette a nagyszerű elfoglaltságot -, hogy ő mindent megtett, de én sajnos nem érek rá/nem tudok elmenni/apának valami más dolga van/apától kell megkérdezni, stb.
Így lehet a Gyerek ellened hangolva, Anyuka mártír, Te pedig... nos, akinek kicsavarták kezéből a szerszámot.
Amit a helyedben tennék:
- Anyukának írásban a fenti elképzelés, kérném, hogy oldjuk meg a helyzetet záros határidőn belül, mivel ez így tarthatatlan [tehát pölö hónap végéig legyen mindenki számára elfogadható megoldás]
- ha összejön, szigorúan írásba foglalni! [akár a gyámhatóságon közösen]
- ha ez nem megy, mert elutasító vagy nem reagál, akkor fenti tárgyban kérelem a gyámhatósághoz [ajánlatos itt már a Családjogi Törvény vonatkozó passzusaira hivatkozni!]
például: „92. §138 (1)139 A gyermeknek joga, hogy különélő szülőjével személyes és közvetlen kapcsolatot tartson fenn. A gyermekétől különélő szülő joga és kötelessége, hogy gyermekével kapcsolatot tartson fenn, vele rendszeresen érintkezzen (a kapcsolattartás joga). A gyermeket nevelő szülő vagy más személy köteles a zavartalan kapcsolattartást biztosítani.”
„A gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról szóló 149/1997.(IX.10.) Korm. rendelet a kapcsolattartási jogról a következő szabályokat tartalmazza.
27. § (1) A kapcsolattartás célja, hogy
- a gyermek és a szülő, valamint a más kapcsolattartásra jogosult közeli hozzátartozó közötti családi kapcsolatot fenntartsa, továbbá
- az arra jogosult szülő a gyermek nevelését, fejlődését folyamatosan figyelemmel kísérje, tőle telhetően elősegítse.
(2) A kapcsolattartási jog formái: folyamatos és időszakos kapcsolattartás a gyermek elvitelének jogával és visszaadásának kötelezettségével, továbbá a gyermek tartózkodási helyén történő meglátogatása, levelezés, telefonkapcsolat, ajándékozás, csomagküldés.”
Mivel a Ti esetetekben ez csorbul, szíveskedjenek eme áldatlan állapot megszüntetéséről mihamarabb rendelkezni, a fennálló helyzetet körültekintően kivizsgálni.
Ne hagyd Magad!