tartozás öröklése


Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.17. 14:18

A tulajdonostársak mindegyike jogosult a közös tulajdonú dolgot használni, birtokolni, hasznosítani. Az egész ingatlan bérbeadása csak egyhangú döntéssel lehetséges.

(Azt a "nem forgalomképest" valószínűleg rosszul fogalmaztad. Bizonyára csak azt akartad írni, hogy nincs most rá vevő.)

csuli # 2014.11.17. 13:24

Sajnos van! Korábbi öröklés kapcsán van benne 1/6-od részem ami tehermentes. A többit most "örökölném" Ezért a kérdések.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.17. 11:38

Nem értem, onnan kezdve mi közöd az ügyhöz.

csuli # 2014.11.17. 10:16

Értem!

Akkor visszautasítom, onnan hogyan tovább, mármint ami a feltett kérdéseimet illeti?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.17. 10:02

Senkinek a részére nem kell visszautasítani, szimplán vissza kell utasítani. Aztán majd örököl az, aki a törvényes öröklés rendjében következik. Ha az állam, akkor ő.

csuli # 2014.11.17. 09:13

Tisztelt Fórum!

Végrehajtással terhelt ingatlanrészt örököltem.
Mivel az adósság nagyobb mint az ingatlan értéke, úgy döntöttem visszautasítom. Mivel más örökös nincs, ezt a magyar állam részére a NAV-on keresztül megtehetem?

Ha igen akkor a magyar állammal osztozom a tulajdonon? A fenntartási költségeket illetően ez hogyan működik?
Az ingatlan nem forgalomképes viszont lenne rá bérlő,a kiadáshoz kell hozzájárulást kérnem?

Túl sok a kérdés amire jelen esetben nem tudom a választ.
Hogyan induljak el az ügyben?

ObudaFan # 2014.11.16. 16:18

Az örökös az örökrésze erejéig felel a hagyatéki tartozásokért.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.14. 20:16

Ettől nem függ. Attól függ, mit örökölt a "párod".

junius # 2014.11.14. 18:45

Volt férjem jelenleg súlyos beteg, orvosok szerint belátható időn belül várható végleges távozása. Házasságunkból két gyerek született, akikkel a válást követően mind az anyagi mind az érzelmi kapcsolatot nagyon lazán kezelte. Következő kapcsolatából négy gyerek született, ahol a legkisebb még kiskorú. Elmondása szerint vannak hitelei. A tulajdonában lévő ingatlan jelentéktelen értéket képvisel, egyébként is a jelenlegi családjával él ott. Gyermekeim nem kívánnak örökölni semmit, sem értéket, sem adósságot. Kérdésem: mi a teendő, hogy elkerüljék az adósság öröklését?

Cicush:$ # 2014.11.14. 18:31

Jónapot kívánok :)
A kérdésem a következő lenne a párom édesanyja elhunyt 5 évvel ezelőtt volt egy jelzáloghitele ami nem lett fizetve azóta vonják a nagymamájától mivel ő is kezes volt. Most jött egy levél hogy párom édesanyja néhai számláján tartozás van. Ha mi kifizetjük ezt a tartozást utalással a párom számlájáról akkor vonhatja utána a bank tőlünk is a fennmaradó tartozást? attól függetlenül hogy a mamájától már vonják?
Válaszukat köszönöm

lavlak # 2014.11.14. 16:21

Köszönöm szíves válaszukat!

ObudaFan # 2014.11.14. 12:16

A gondnok örökös közjegyzöhöz írásban benyújtott nyilatkozata ellenére, kötelezhetőek vagyunk-e a követelés megfizetésére? Ha igen, azt milyen módon érvényesítheti?

Ha a követelés egyébként fennáll, akkor igen, az örökösök egyetemlegesen felelnek a hagyatéki hitelezői igényekért, legfeljebb az örökrészük erejéig. Perben érvényesítheti.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.14. 10:30

Ezeknek a dolgoknak semmi köze egymáshoz.

lavlak # 2014.11.13. 20:56

Tisztelt Jogi Fórum!
Anyósom halálát követöen a hagyatékot a 3 gyereke egyenlő arányban örökölte, mely hagyatékra egy követeléskezelő hitelezői igényt jelentett be.
Az elhunyt gondnokság alatt állt.
A hagyatékátadó végzés szerint az egyik örökös (gondnok) a " hagyatéki hitelezői igény jogosságát elismerte és a tartozás megfizetését vállalta." A közjegyző az eljárás során a másik két örököst arról tájékoztetta, hogy erre tekintettel a hitelezői igény így őket nem érinti, ezért ők arról nem is nyilatkoztak.
A követeléskezelő erre való hivatkozással a nem nyilatkozó két örökösnek fizetési felszólítást küldött.
Tisztelettel kérdezem:
A közjegyző félrevezetett? Ha igen, mit tehetek? A gondnok örökös közjegyzöhöz írásban benyújtott nyilatkozata ellenére, kötelezhetőek vagyunk-e a  követelés megfizetésére? Ha igen, azt milyen módon érvényesítheti?
Köszönettel: G.G.

ObudaFan # 2014.11.13. 19:11

Az örökös csak az örökrészével felel a hagyatéki tartozásokért. A negatív hagyaték visszautasítását pedig engedni szokta egyébként a gyámhatóság.

ObudaFan # 2014.10.19. 08:28

Szabi0000

Az örökös csak az örökrészével fele a hagyatéki tartozásokért.

ObudaFan # 2014.10.19. 08:28

munkásnő

A házastárs az együttélés alatt a házastársa által felvett hitelért a közös vagyon ráeső részével felel, függetlenül az örökléstől.
Az örökös pedig az örökrésze erejéig felel az örökös tartozásáért.

Szabi0000 # 2014.10.18. 12:49

Szép napot mindenkinek!
Gyors kérdésem lenne,miszerint mi van akkor,ha édesanyámnak van 650.000 ft tartozása egy bank felé,de nincs a nevén semmi,csak haszonélvezeti jog. Létezik az,hogy később,én ill.a bátyám örököljük a tartozást? Vagy a bank nem vár addig? Választ előre is köszönöm. További Szép Napot!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 05:29

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2014.09.25. 09:53

mona82

Köteles vagy fizetni, de úgy, hogy az örökrészedből a temetési költséget, közjegyzői díjat levonod, és az így fennmaradó értékkel felelsz csak ezért a tartozásért.

mona82 # 2014.09.25. 05:08

Az ügyemmel kapcsolatban továbbá azt is kérdezném,hogy az örökségből levonhatom-e a temetési költséget,illetve az illeték díjját? És csak a különbözetet kell-e megfizetnem a banknak az örökölt tartozásból,vagy ettől függetlenül az örökölt teljes vagyont kell a kiadásaim nélkül?
Most néztem meg pontosan,hogy édesapám tartozása 370.000.-,az örökségem 194.000.- volt.Temetési költségem 100.000 és a hagyatéki tárgyalás illetéke 18645.-

Köszönöm!

mona82 # 2014.09.25. 03:05

Üdvözlöm!
Édesapám 2013.aug.-ban meghalt.Törvényes örököse én vagyok.2013.dec.10-én volt a hagyatéki tárgyalás.Addig tartozás nem merült fel.Örökségem édesapám után kb.180.000 ft volt.
2 napja kaptam egy ügyvédi levelet,miszerint 370.000.-ot 8 napon belül köteles vagyok befizetni,mert édesapámnak volt egy nem fizetett tartozása.A pénzt 2008 dec.-ben vette fel.2010.májusával már lekönyvelt tartozása volt.
A bank szerint 179.000.-+ kamatok,illetve egyéb díjjak összeadásából jött ki a 370.000.-os tartozás.
2014.szeptember 17-ig késedelmi kamatokat számoltak. Hogyan lehet az,hogy még mindig kamatokat számolnak,amikor édesapám már nem is él? Illetve 2006-tól az édesapám nyugdíjas volt,vagyis nyugdíjas törzsszámmal,illetve annak kifizetési helyével rendelkezett.Nem értem,hogy édesapámat éltében,halála után fél évvel az illetékes közjegyzőt miért nem keresték?Illetve édesapám halála után több mint 1 évvel miért rám akarják hárítani a tartozást?
Édesapám halála előtt 1 évvel egy idősek otthonának ápolási osztályán volt.Ügyeinek intézésére volt gondnoka.A bank ebben az időszakban sem keresték édesapámat a tartozás kapcsán,pedig állandó bejelentett lakcíme is itt volt.
Kérdésem az lenne,hogy jogos-e ebben az esetben a bank 370.000.-os követelése?
Illetve,hogy csak az örökség mértékéig hárítható-e rám a tartozás,vagy tovább is? A bank hibázott-e abban,hogy csak ilyen sokáig nem terelték jogi útra édesapám ügyét? A tartozás nem fizetése után mennyi idővel kellett volna Ön szerint édesapámat kötelezniük a fizetésre,illetve vonniuk a jövedelméből?
Az egész 370.000.-ot köteles vagyok megfizetni,vagy csak az örökség mértékéig? Vagy ilyen esetben kell-e bármit is fizetnem,mivel úgy gondolom ez szándékos anyagi hátrányt okozó vétség jogkörbe tartozik a bank egyedüli hibájából.A bank a kizárólagos hibás,vagy én (én nem is tudtam erről a hitelről)?Jogos a bank követelése egyáltalán? Köteles vagyok-e bármit is fizetni?
Köszönöm szépen válaszát előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.16. 15:42

Úgy érted a végrehajtó foglalhatja le. (Szerencsétlen dolog így kérdezni, elég lenne annyi, hogy "foglalható-e".)

ObudaFan # 2014.09.16. 13:53

Zsuzsa88

Igen.

Zsuzsa88 # 2014.09.15. 17:10

A kérdésem az lenne, hogy deviza hitel esetén (kezesnél) ha már fizetés letiltásra került sor, és én örökölök jelen esetben egy lakást, az eladásra kerül a faktor cég lefoglalhatja e a lakás eladásából származó összeget?