gyermektartás


batka75 # 2019.08.30. 06:17

Sissy ! Szerintem először légy tisztában a gyermeked valós (igazolható) tartási költségeit illetően és ne találomra kérj összegeket. De vannak rendkívüli kiadások valóban-..

sissy074 # 2019.08.29. 17:15

Kedves Fórumozók!

Jövő héten lesz folytatása a perfelvételi tárgyalásnak,gyermektartásdíj megállapításában.Én fix összeget kértem,de most olvasgattam,hogy kérhetném még,hogy a nagyobb költségek felét is fizesse apuka?Ez,hogy működik?Illetve még a tárgyaláson módosíthatnám így a keresetet?Ilyenkor meg kéne határoznom mennyi az a nagyobb költség?Vagy fixen leírni,hogy pl iskola kezdés,és pl fogszabályozás?Bocsánat,ha hülyeséget kérdezek,de nekem ez újdonság.Köszönöm szépen ha valaki tudna felvilágosítással szolgálni.

drbjozsef # 2019.08.29. 15:45

Ferkó74,

A gyerektartás összegének megállapítása elsősorban a gyerek szükségletei alapján kerül meghatározásra, és csak másodsorban a szülők jövedelmi viszonyai alapján. Gyermekeidet akár saját életviteled rovására is köteles vagy eltartani.
Van esélye a feleségnek. Te meg hivatkozhatsz amire akarsz, ő is ezt fogja tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.29. 13:10

Van.

Ferkó74 # 2019.08.29. 13:06

Kedves Fórumozók!

Válás közben vagyok,a gyerektartásban nem tudunk megegyezni exem 40000ft-ot kér gyerekenként (3 gyerek van) a keresetem nettó átlagban 280000ft.Mivel van hitelünk is amit én fizetek,a reális gyerektartásnak 20000ft-ot látok gyerekenként,ezt az összeget utalom neki január óta.Van-e esély,hogy megítéljék a feleségem által kért összeget.Hivatkozhatok arra,hogy január óta ennyit kap,és ebből is el tudja látni őket ezek szerint?Köszönöm a választ előre is.

Nefelejcs2004 # 2019.08.28. 20:50

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem szeretném, ha elmenne, de mivel már betöltötte a 14.-et, tudomásom szerint eldöntheti, hogy melyik szülővel szeretne élni.
Mellesleg hozzátenném azt is, hogy az apának esze ágában sincs magához vennie, hiszen pont a napokban fog megszületni ott az "új gyerek", aki az exemnek 55 évesen már a negyedik lesz. Az első gyereke, (aki közel egykorú a születendő gyermeke anyjával) gyermekpszichológus lett, mert nem tudta feldolgozni, hogy az apja soha nem törődött vele, sőt még le is tagadja. Állítása szerint csak szivességből vette a nevére. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.28. 20:15

Engedted volna?

Nefelejcs2004 # 2019.08.28. 18:48

Tényleg engem hagyott el, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a gyereket sem vitte magával.....

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.28. 18:19

Az, hogy neked rosszul esik, meg hogy felróható, nem ugyanaz. Egyébként se ferdíts, nem a gyereket hagyta el, hanem téged.

Nefelejcs2004 # 2019.08.28. 17:52

Kedves aprilismajus!
Nagyon szépen köszönöm a választ! Szerintem elég felróható magatartásnak számit, ha itt hagyta a gyerekét kilakoltatási papirral, egy csomó elmaradt rezsiköltséggel, és miközben itthon hónapokon keresztül azt hazudta, hogy dolgozni megy, egy albérletben töltötte még a karácsonyt is a szeretőjével, akit teherbe is ejtett.

aprilismajus # 2019.08.28. 16:18

Kedves Nefelejcs2004, a kiskorú gyermek tartásának nem feltétele a kapcsolattartás (majd csak a tovább tanuló nagykorú gyermek tartásának lesz csak az), de az is biztos, hogy a különélő szülő jogosult és kötelezett kapcsolattartásra, kivéve, ha felróható magatartást tanúsít. Az elhagyás nem tartozik a felróható magatartás körébe egyébként, bár teljesen együttérzek Önökkel.

Nefelejcs2004 # 2019.08.28. 16:00

Nagyon szépen köszönöm a választ, s bár értem a lényeget, mégsem tudtam meg, hogy mit mond a jog ilyen esetben. Tudomásom szerint ugyanis az apa köteles gyerektartást fizetni a kiskorú gyereke után. Azt viszont nem tudom, hogy kötelezhetnek-e egy 15 éves gyereket, hogy puszilgassa meg az apját, aki becsapta és elhagyta őt.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.28. 14:27

Ezek egymással csak lazán összefüggő dolgok, egyik a másiknak nem feltétele. (Egyébként sem egyik, sem a másik nem "akarás" kérdése.)

Nefelejcs2004 # 2019.08.28. 13:22

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni abban, hogy az apa köteles-e gyerektartást fizetni, ha a 15 éves lánya nem akar vele találkozni.
Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.27. 16:30

Erre válaszoltam.

kiszel58 # 2019.08.27. 15:45

Akkor hibásan lett a kerdes felteve.Hogyan erje el,hogy a magyar törvenyek szerinti gyerektartást fizesse
mert ugye a magyar fizetes forintban van es nem annyi mint ott kinn...ezidáig nem tudta elerni...

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.27. 15:24

Szerintem sehogy nem tudja elérni. (Nem mellesleg nincs "német gyerektartás" meg "magyar gyerektartás". A pénz az pénz.)

kiszel58 # 2019.08.27. 15:13

Jo napot kivánok

Tanácsra lenne szuksegem.Ismerősnek Nemetországban gyereke szuletett.Aláirta a Jugendamtnál hogy fizeti a 27o euros gyerektartást.Közben kikeszult idegileg hazajött.Kerdesem:Hogyan tudja Magyarországrol elintezni,hogy ne követeljek rajta a nemet gyerektartást
Itthon a városában felkeresett egy családugyi szakjogászt de nem vállalta.Hogyan tovább
Sajna a gepemen össze vissza vannak az ekezetek,Elnezest..
Segitö válaszukat elöre is köszönöm

drbjozsef # 2019.08.20. 12:25

Mondjuk :

"gyerektartás 18 év után"

https://www.jogiforum.hu/forum/35/18044

gesztenye77 # 2019.08.20. 11:37

Köszönöm a válasz, melyik rovatvan keressem?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.20. 10:36

Na, jó, ne ebben a rovatban.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.20. 10:36

Csak egy kicsit olvass vissza...

gesztenye77 # 2019.08.20. 10:27

Üdvözlöm Önöket!
Szeretnék tájékozódni:
A gyermekem gyermektartást fizet már évek óta. Ez rendben volt eddid.
A kislány az idén nyáron betöltötte a 18 évet, nem tanul tovább, már egy ideje dolgozik is. Kell e még fizetni tovább?
Ha tovább lett fizetve,mint kellene, akkor mi a teendő?
Valamint, ha nem egy háztartásban élnek egy ideje az anya akinek lett fizetve és a gyermek, mi a teendő?
Köszönöm

gerbera317 # 2019.08.19. 16:11

Nagyjából mindent tudunk már: bírósági ítélet vagy bíróság által jóváhagyott egyezség alapján havi 20 ezret fizetsz 1 gyermek után. Ez életszerűnek tűnik. Ennél többet az anya nem követelhet, legfeljebb kérhet, illetve te önként adhatsz. Többet egyébként csak peres úton követelhet.
Mostantól viszont legyél óvatos, és minden teljesítésről őrizd meg a bizonyítékot, tehát az átutalási bizonylatokat, feladóvevényeket, személyes teljesítés esetén pedig az aláírt átvételi elismervényt. Jól jöhetnek még ezek egy újabb, felemelés iránti perben.

eszesroli39 # 2019.08.19. 15:39

1 gyermek után