Nevelőapa jogai


obsitos # 2006.01.31. 08:46

Azért is hasznos/fontos lehet, hogy az "édes"apa írja alá a továbbtanulási kérelmet, mert a választott iskolában ha túljelentkezés van, akkor valamilyen formában kénytelenek rostálni, és egy XY "nevelőapa" aláírást látva eleve félretolhatják a gyerek kérelmét: problémás családból nemigen kérünk...

Annak ellenére is járhatnak el így, ha netán és történetesen a Ti családi életetekben semmi probléma.

Meg legalább a biológiai apa egy minimális ismerettel rendelkezik a gyereke jelen dolgairól.

Exitus # 2006.01.31. 06:42

Nagyon szépen köszönöm a választ

derill # 2006.01.30. 19:26

Elvileg nem, hiába vagy gondviselő, a továbbtanulás az a jog, amit a vér szerinti apa akkor is közösen dönt el az anyával, ha a szülői felügyeleti joga szünetel. Elvileg tehát ha Te aláírod helyette, megvádolhat okirathamisitással, főleg, ha nem derül ki egyértelműen, hogy Te irtad alá és nem ő (mondjuk olvashatatlan aláírás), illetve az iskola sem fogadhatja el a Te aláirásodat az apáé helyett. Keressétek meg az apát, és irassátok vele alá.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Exitus # 2006.01.30. 13:01

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:

Párom előző házasságából 2 gyerek van.
Az egyik most érte el azt a kort, hogy a középiskolába jelentkezzen továbbtanulásra. Kérdésem, hogy Én mint gondviselő apa aláírhatom-e a továbbtanulási papírokat.
Mi több éve vagyunk már élettársi kapcsolatban. Én nevelem a gyerekeket, én fizetek mindent.
Az apa csak tartásdíjat fizet, de egyáltalán nem tartja a kapcsolatot a gyerekeivel semmilyen formában.

Előre is köszönettel