Gyermektartásdíj végrehajtása


pocak # 2006.05.12. 12:19

Odoragi!
Nem kell mindenáron problémát látni ott, ahol nincsen. Pláne kreálni nem kellene feleslegesen.
Hogy miért mondom ezt?
A párod tökéletesen teljesítette eddig az ígéretét.
Ha márc. 20-án mentetek szét, és havi 20 ezerben állapodtatok meg, akkor márciusra időarányosan neked a fennmaradó 11 napra 7-8 ezer jár, áprilisra 20, ez eddig 27-28, ami helyett rögtön kaptál 35-öt (vagyis 7-8 ezerrel többet), májusban pedig szintén 20 jár, amit meg most a héten megkaptál, azaz ráadásul 10-ig.
Mi ezzel a probléma?
Te meg azt írod, hogy legalábbis remélted, hogy megegyeztetek. Ehhez képest pont te akarod szemlátomást felrúgni az egyezséget!!!

Én a helyedben addig nem terelném hivatalos útra, amíg rendben teljesít. Ha majd lesz egy-két olyan hónap, hogy nem fizetm, akkor először beszélj vele, hogy mi ennek az oka. És ha tényleg azt látod, hogy a fizetési hajlandóságával van gond, akkor fordulnék csak bírósághoz. A hivatalos út 90%-ban elmérgesíti a helyzetet, és az mindenhármotok életére kihat. Ennél sokkal türeélmesebbnek és toleránsabbnak kellene lenned életed volt párjával, gyermeked apjával. Ne hidd el nekem, ha nem akarod, de olvasgasd kicsit ezt a fórumot, kérdezz mások tapasztalataiból, és rájössz, hogy megéri normálisnak maradni.

odoragi # 2006.05.12. 11:24

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni gyermektartás érvényesítésével kapcsolatban. Az exemmel márc.20-án költöztünk szét (nem voltunk házasok), a gyermek nálam van. Akkor 35.000Ft-ot letett az asztalra, azóta most a héten 20.000Ft-ot. Megegyeztünk/vagy legalábbis én azt hittem/, hogy minden hónapban ad 20.000Ft-ot. Azért nem többet, mert hétvégente nála van a kisfiam és megvesz neki mindent. Viszont most már nem akarok tovább várni, és szeretném hivatalos úton érvényesíteni a gyerektartást. Mindenképpen szeretném, ha nyoma maradna, és hivatalos papír lenne a kezemben, amire hivatkozhatnék, amikor nem akaródzik neki fizetni. Az sem lenne hátrány, ha tudnám, hivatalosan mennyi jár nekem. Mi a teendőm, milyen dokumentumokat kell kitöltenem, milyen adatokra van szükség fentiek érvényesítéséhez? Elég, ha bírósághoz fordulok, vagy ügyvédet is fogadjak? Mivel itt válásról nincs szó, nem tudom, mi a teendőm.
Köszönöm a gyors választ!

pocak # 2006.05.12. 07:52

De mégis hatásos lehet, mert az egytelen módja, hogy meneküljön az ítélet elől, ha kiegyenlíti a tartozását. Úgyhogy lehet belőle pénz.
Melody, jelentsd fel a párodat. Nem hiszem, hogy ha tényleg van pénze, csak hajlandósága nem volt eddig fizetni, akkor inkább a börtönt vagy a priuszt választaná.

ObudaFan # 2006.05.11. 19:24

Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban elôírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétséget követ el, és két évig terjedô szabadságvesztéssel, közérdekû munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendô.
A büntetés bûntett miatt három évig terjedô szabadságvesztés, ha a tartás elmulasztása a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki.

Az elkövetô nem büntethetô, a súlyos nélkülözés esetén pedig büntetése korlátlanul enyhíthetô, ha kötelezettségének az elsô fokú ítélet meghozataláig eleget tesz.

A probléma általában az önhiba bizonyítása szokott lenni, ezért nem árt, ha vannak tanúk arra a sok millás kocsira. Viszont az ítéletből még nem lesz pénz így sem.

Melody # 2006.05.11. 16:40

folytatás a levelemhez:a kérdésem az lenne,hogy,hogyan lehetne azt elérni hogy leülje,mert már több 100.000. ft-os adósága van,és ugy tudom hogy van rá lehetőség,csak nem tudom hogyan.Segitetek?

Melody # 2006.05.11. 16:38

Sziasztok.
Segitsen már nekem valaki.Gyermekem most lesz 8 éves,az apukával a gyermek születése után nem sokkal elváltunk.bár gyermektartásdij megvan állapítva az elejétől.de ő sosem fizetett egy fillért sem,volt minden rendőrségi,bírósági eljárás,végrehajtás,de ő rá semmivel sem lehet hatni.hivatalos munkát nem vállal,és semmi sincs a nevén,de több millás autóval jár,és hát a legutolsó divat szerint öltözik.
És azt elfelejtettem leírni hogy az állam megelőlegezte a tartásdijat már egyszer.Most hétfőn volt tárgyalásunk,ahol megigért fűt-fát a bírónak,de nekem tárgyalás után elmondta hogy neis várjam a pénzt,mert ugysem fog vizetni,ahogy eddig sem tette,mert adósok börtöne nincs Magyarországon,igy ne is törjem magam.

ObudaFan # 2006.05.10. 19:27

Az a legjobb.

kriszta69 # 2006.05.10. 12:16

Köszönöm válaszod, ObudaFan, a mai tárgyaláson sikerült megállapodnunk!

Kriszta


Kriszta

ObudaFan # 2006.05.09. 21:51
  1. 6 hónapnál régebbre is lehet érvényesíteni a gyt. igényt, ha a jogosultat mulasztás nem terheli. Meg kell próbálni erre hivatkozni, de azért az az igazság, hogy én nem fogadnám el ezt érvként.
  2. Terhelhető, haszonélvezettel terhelten lehet viszont csak árverezni, és így egyáltalán nem biztos, hogy elkel.
kriszta69 # 2006.05.09. 13:58

Sziasztok!

Két kérdésem van, és lehetőleg gyors segítségeteket szeretném kérni.

1. kérdés: Mi van, ha a februári tárgyalásunkon volt férjem - most már bizonyíthatóan - hamis állításai miatt nem kértem a tartásdíj végrehajtását (ti. tagadta, hogy ingatlan lenne a nevén). Ugye, csak 6 hónapra kérhetem, de nem mindegy, hogy februártól, vagy mostantól számítva fél év, mert korábban sokkal kevesebbet fizetett, mint most.
És az sem mindegy, hogy ránézve ezzel okozok-e vmilyen hátrányt, mert nem az a célom, hogy neki rossz legyen, hanem hogy nekem jó. Ezért inkább próbáljak más úton egyezségre törekedni? Vagy mindegy?
2. kérdés: volt anyósom halála után exférjem örökölte a házuk 1/2 részét, édesapja haszonélvezeti jogával terhelten. Erre terhelhető-e a tartásdíj-hátralék?

Bocs, ha idétlenül fogalmaztam!

Előre is köszönöm!

Kriszta


Kriszta

ObudaFan # 2006.02.07. 18:13

Ez akkor igaz, ha rendesen fizet. Ha a kérelemben tudod valószínűsíteni, hogy nem annyi a fizetése, mint amennyi után fizeti a gyt.díjat, akkor azért a végrehajtás mindenképpen megalapozott, 6 hónapra vissza is.

Pisti # 2006.02.07. 05:31

Mi a tapasztalat sikerül?Mert most jelenleg azt mondták addig nem lehet változtatni még havonta idöben rendesen fizet.Köszönöm.

ObudaFan # 2006.02.06. 20:59

Az elsőfokon eljárt bíróságon adj be letiltó végzés iránti kérelmet.

Pisti # 2006.02.06. 18:12

Szeretném megkérdezni,hogy abban az esetben,ha a volt feleségtől gyermektartás minden hónapban egy átvételi elismervényt aláirva kapom meg,és szeretném ha a fizetéséből vonnák le hivatalosan,akkor mit kell tennem?Egyébként ha megemlitem a dolgot azt a választ kapom,hogy nem megy bele mert akkor például nem tud kölcsönt felvenni,és gondolom több a fizetése is mint amit elmond a tizenharmadik havi fizetésröl,és az egyébb pézbeni juttatásokról nem is beszélve.Köszönöm!

obsitos # 2006.02.05. 16:21

A továbbiakban mint jogi fúrum...

obsitos # 2006.02.05. 16:18

A magam részéről inkább a feleségem finom fasirtja burgonyapürével.

Turmixnak pl. tej, valamilyen csömölcskompót, jégkocka.

derill # 2006.02.05. 13:54

Akkor mégis tudatlan maradok:( A franciák nem ugy sütik a krumplit mint mások? Egyébként nem szeretem a hamburgert. A sült krumplit igen, csak az ember általában azt nem eheti, amit a legjobban szeret. Turmixot meg még sosem ettem/ittam.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ObudaFan # 2006.02.05. 09:01

Azt jelenti, hogy "kérek egy hamburgert, sült krumplit és turmixot", csak ráadásul egy amerikai gyártotta ezt a latin mondatot, és így a sült krumpli pl. "francia módon megsütve" szerepel.

derill # 2006.02.04. 18:31

Na ezt értem, mert rövid, és mert olaszul van. De azt a másikat nem. És nem tudom, hogy szeretem-e, sok mindent szeretek. Csak azt nem amit nem értek.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

pappa # 2006.02.04. 17:28

Bona fortuna! :)

obsitos # 2006.02.04. 16:53

Pedig bizonyára te is szereted...

derill # 2006.02.04. 16:45

Na látom már, ezt szándékosan csináljátok. Én meg tudatlan maradok:(


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

obsitos # 2006.02.04. 16:38

Kedves pappa! Köszönöm! Tényleg nagyon érdekes. (Mint utóbb rábukkantam, van hasonló magyar-latinul is.)

ObudaFan, megvan, de a poénodat nem lövöm le...

Pedig hát a magyart csak érti az ember...)))

pappa # 2006.02.04. 14:41

http://www.yuni.com/…latin_1.html

Itt található sok ilyesmi

obsitos # 2006.02.04. 13:31

Írtam az egyik Hittudományi Főiskola honlapjára: ha az ottani kollegista fiuk "veszik a lapot" remélve csak átköltik érthetőbb nyelve Obuda szövegét...

Ha kapok választ, prívátban megírom majd!