Gyermektartásdíj végrehajtása


kissember # 2006.02.04. 10:14

Ezért nem szeretem ezt a sok jövevényszavat. Mennyivel egyszerűbben mondjuk mi hogy kérek egy menüt:)

ObudaFan # 2006.02.04. 08:37

Kérek egy hamburgert, sült krumplit és turmixot.

derill # 2006.02.04. 04:52

Nem egyszerübb ha leforditod? Te biztos tudod mit irtál oda:) Nekem meg idő, amiből a legkevesebb mostanság.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ObudaFan # 2006.02.03. 15:55

Akkor hozzád megy, de így első ránézésre behajtási jutalék nélkül szerintem indokolatlan.

Derill! Az internet-korszakban ez már nem lehet akadály. :)

baroque # 2006.02.03. 14:27

Köszönöm a segítséget! Sajnos az összeg nem kitaláció. A felhalmozott másfél éves tartásdíj-tartozás után 3% munkadíjat és egyéb költségeket számítottak fel, így is, hogy sikertelen volt a végrehajtás. A kapott díjjegyzéken is szerepel, hogy kifogással élhetek, csak kérdés, hogy ez mennyiben fogja módosítani a költségviselést, illetve tovább növeli-e?
És ha nem tudom befizetni az összeget, akkor hozzám jön majd a végrehajtó?

derill # 2006.02.02. 22:31

Óbuda: ez latin? nem értem. Forditsd le légyszi:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ObudaFan # 2006.02.02. 17:59

Végrehajtási kifogással élhetsz 15 napon belül a vh-t elrendelő bírósághoz. A költségmentesség ellenére a végrehajtási eljárásban utólag már kell fizetni vh költséget, és szünetelés esetén bizonyos összegek már esedékesek, de ez eltúlzottnak tűnik így első látásra, arra is tekintettel, hogy nem sikerült semmit behajtani.

baroque # 2006.02.02. 12:48

A segítségeteket szeretném kérni.
Másfél évvel ezelőtt a bíróság jogerősen megítélt nekem két gyermekem után fizetendő tartásdíjat, amit havi 40.000 Ft-ban határozott meg. Tudom ez nem sok, de nekünk erre is szükségünk lenne a megélhetéshez. A bírósági végrehajtás sikertelennek bizonyult, de hallottam, hogy az állam is megelőlegezi a tartásdíjat. Ehhez azonban szükséges volt, hogy végrehajtási eljárást indítsak. A végrehajtó több mint egy év után megállapította, hogy nincs végrehajtható vagyontárgya az apukának, illetve nem lelhető fel. Így most kaptam egy határozatot, hogy a végrehajtási eljárás szünetel, és fizessek be nyolc napon belül 50 000 Ft végrehajtási költséget. Én úgy tudtam az eljárás költségmentes, és valóban nem tudom előteremteni ezt az összeget.
Segítsetek, hova fordulhatok ez ügyben? Előre is köszönöm!