Gyermektartásdíj végrehajtása


Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.03. 12:34

Tartásdíj közokiratba foglalásával van mód egyidejűleg kérni a havi állandó munkabér letiltást?
Ha nincs végrehajtható határozat, akkor lehet úgyis.

gyorgyi79 # 2022.05.12. 12:02

Sziasztok!

Tavaly októberben beadtam a bíróságra a végrehajtási kérelmemet a gyerektartás miatt, apuka felé. Mivel Németországban dolgozik az Igaszságügyi Minisztériumnál van az ügy. Onnan már visszajeleztek, hogy meg van apuka, és, hogy behajtható az összeg. Azt szeretném kérdezni, hogy járt-e már így valaki? Mire számíthatok, mennyi idő mire megkapom a pénzt? köszönöm a válaszokat

Majordomus # 2022.05.12. 17:25

Egyszerübb lenne ha felhívnád,mert neki is olcsóbb lenne ha önként fizetne.

Adorjan67 # 2022.05.31. 06:10

Jó napot kívánok!

Gyerektartásdijjal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tartásdíjat fizetek nagykorú autista gyermek után. Anyukája szerint 70%-osan rokkant, nem foglalkoztatható. Ennek ellenére felvették szakiskolába, a második szakképesítését fogja megszerezni ha végez. Az állam hármat támogat. Kérdésem, hogy meddig kell még fizetnem a gyerektartásdíjat?

papinianus88 # 2022.05.31. 06:44

nappali tagozatos, hallgatói jogviszony esetén 25 éves koráig.

drbjozsef # 2022.05.31. 07:21

nappali tagozatos, hallgatói jogviszony esetén 25 éves koráig.
Ezt elsősorban, normál esetben, csak az első adott szintű végzettségig kötelező. Ha a második, azonos végzettséget adó szakmájában tanul, akkor már nem feltétlenül.
A továbbtanuló nagykorú gyermek fejezetben a hátrányos helyzetre nem szerepel passzus.
Arról már nem is szólva, hogy ha anyuka szerint nem is munkaképes, akkor rá ez a passzus egyáltalán nem vonatkozik :
4:220.§ (1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra...

Legfeljebb a rokontartás általános szabályai szerint, a 4:205.§ (4) alapján kötelezhető rá, de akkor a feltételek fennállása esetén akár korhatár nélkül is.

Szóval van itt egy kis ellentmondás a foglalkoztatható - nem foglalkoztatható szempontból.

Adorjan67 # 2022.05.31. 09:11

Köszönöm! Nem volt világos, hogy Kérhetem-e a gyerektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetését. A rokontartást gondolom majd megegyezés alapján vagy külön perben fogja rendezni a bíróság.

Adorjan67 # 2022.05.31. 16:13

Másik kérdésem, amennyiben a másik, nagykorú munkaképes, felsőfokú szakképesítéssel rendelkező gyermekem úgy dönt, hogy gépészmérnöki tanulmányait az egyetemen két év után abbahagyja és újra kezdi az alapképzést informatikusi szakon, mennyiben vagyok ezt, mint tartásra kötelezett tolerálni? Kérhetem-e esetében a gyerektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetését? Mennyiben számít ez, a tanulmányok megszakitásának?