Végehajtható azonnal?


derill # 2006.03.04. 21:01

Előzetes végrehajthatóság
231. § Fellebbezésre tekintet nélkül végrehajthatónak kell nyilvánítani:

  1. a tartásdíjban, járadékban és más hasonló célú időszakos szolgáltatásban marasztaló ítéletet;

b)

  1. a birtokháborítás megszüntetésére kötelező ítéletet;
  2. az alperes által elismert követelésben marasztaló ítéletet;
  3. a közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban (195., 196. §) vállalt kötelezettségen alapuló pénzbeli marasztalást tartalmazó ítéletet, ha az annak alapjául szolgáló összes körülményeket ilyen okirattal bizonyították;
  4. a nem pénzbeli marasztalást tartalmazó ítéletet, ha a felperesnek a végrehajtás elhalasztásából aránytalanul súlyos vagy nehezen megállapítható kára származnék, és ha a felperes megfelelő biztosítékot nyújt.

Ezek szerint fennállt az f) pont, ami igen ritkán fordul elő. Ezt ugyanis az eljárás során bizonyitani kell. Az ideiglenes intézkedés mindig előzetesen végrehajtható.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

marianna # 2006.03.02. 07:17

Mindenkivel örömmel tudatom, hogy igen, előzetesen végrehajtható!!!!!

ObudaFan # 2006.02.28. 22:16

Erre (lett volna) való az ideiglenes intézkedés.

marianna # 2006.02.28. 09:51

?????
Segítsetek lécci! Nem lesz ott az ügyvédem és sajna elérhető sem akkor!!

marianna # 2006.02.27. 12:11

Mostmár végképpen összezavarodtam!:)
Lesz egy ítélet, amiben kiskorú gyerek elhelyezéséről, gyerektartásról, lakáshasználatról, kacsolattartásról döntenek majd.
Én viszont nem kértem lakáshasználat megosztást mert elköltözöm. Na akkor ha nem lesz előzetesen végrehajtható, akkor hogy viszem magammal a gyereket?? Mert az ellen nem fog fellebbezni, hogy elköltözöm. Tehát akkor hiába ítélik nekem, nem vihetem el??
NEM ÉRTEM!!!! SEGÍTSETEK!!

Zoltán György # 2006.02.27. 09:48

Nálunk a kapcsolattartás és a gyermektartásdíj fizetés tekintetében volt előzetesen végrehajtható az ítélet.

Az anya aggályoskodásaira hivatkozva megvont kapcsolttartásokra tekintettel.

balazs01 # 2006.02.27. 07:13

Derill!
Mik azok a "meghatározott esetek" ahhoz, hogy előzetesen végrehajtható legyen??

derill # 2006.02.25. 20:10

Szerintem nem lesz előzetesen végrehajtható, csak a tartásdijra vonatkzó rész. De egyébként ez az ítéletből ki fog derülni, olvasd el tüzetesen, meg persze ki is hirdeti a bíró. Az előzetes végrehajthatóságnak ugyanis a Pp-ben meghatározott esetekben van csak helye.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ObudaFan # 2006.02.23. 16:35

Előzetesen végrehajtható lesz.

marianna # 2006.02.23. 12:45

Kissember!
Igazad van, csak reménykedhetek. De annyi minden szól mellettem és annyi minden a férjem ellen, hogy bízom benne, a bíró is meglátta az igazságot.
Ildikó31!
Köszönöm a válaszod!

ildikó31 # 2006.02.23. 12:36

Kedves marianna!

Onnét fogja tudni, hogy a bíró ítélethirdetéskor meg fogja mondani.


ildiko31

kissember # 2006.02.23. 12:26

Honnan tudod, hogy az ítélet a Te javadra fog szólni? Nem kekeckedni akarok, csak szeretném tudni. Egyébként úgy tudom hogy előzetesen végrehajtható.

marianna # 2006.02.23. 08:54

Sziasztok!
Lenne egy aktuális kérdésem felétek!
Gyerekelhelyezéses válóperben jövő héten hírdetnek ítéletet. A férjem nagy valószínúséggel fellebbezni fog az ítélet ellen. Az a kérdésem, hogy az ítélet akkor is előzetesen végrehajtható lesz???
Tehát magamhoz vehetem a gyereket attól a naptól fellebbezésre tekintet nélkül??

Köszönöm a válaszokat előre is!