Informatikus jogász


kolejanisz # 2023.05.16. 11:07

Sziasztok!

Mindenkit érinteni fog hamarosan, aki tárhelyszolgáltató, felhőszolgáltató vagy egyébként digitális szolgáltatást nyújt, ajánlom a figyelmetekbe:

https://kolejanisz.hu/…an-hamarosan

nonolet # 2018.09.15. 13:28

"Kártérítés, ha van kár."

... és, ha bizonyítható a dolog.

nonolet # 2018.09.15. 13:27

Katácska13

Az a cég ahol a fontos dolgok CSAK egy helyen vannak meg... az erősen hülye!

A legfontosabb intézkedés tehát az adatáramlás, adatvédelmi és tárolási plusz biztonsági másolat rend kidolgozása és működtetése.

...és ha véletlenül törlődik az adat ?!
Vagy tönkremegy, elveszik, ellopják a notebookot.

Akkor éhen hal a hülye cég vagy mi lesz?

- -

Egy ideje már a csapból is GDPR folyik...
Talán meg kéne végre csinálni azt is.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.14. 10:40

Kártérítés, ha van kár.

Katácska13 # 2018.09.14. 09:32

Tisztelt Fórumozók!
Van egy munkavállalónk, aki felmondott, még tart a felmondási ideje, de szabadságon van.
Utolsó munkában töltött napján a cég számítógépéről törölt olyan adatokat, ami fontos lett volna az utódja számára. Mivel nem magán dokumentumok voltak, hanem a cég működésével kapcsolatosak, ezért milyen szankciókat lehetne alkalmazni vele szemben, vagy a későbbiek elkerülése végett milyen utasítást hozhat a cégvezető?
Segítséget előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.09. 21:19

Nem. Egy átruházási szerződést. És azt sem "kell", csak ha nem csináltok, akkor szorulhatsz. Neki mindegy.

barrerra # 2013.07.09. 20:02

@KBS: C-128/11

@Sherlock: én is így gondoltam, hogy 1 használt szoftver licenszét csak egy embernek lehet eladni, ezért is hangsúlyoztam ki, hogy nem kalózoldalról való letöltésre gondolok. Egyébként érdekes, ha mondjuk nem a UsedSoft oldaláról töltök le egy szoftvert, hanem egy magánszemélytől vásárolok, akkor annak kell készíteni egy új licensz szerződést?

Sherlock # 2013.07.09. 17:49

http://curia.europa.eu/…ocuments.jsf?…

De az ítélet ebben a formában (ahogy leírtad) nem alkalmazható - 1 ember licenszét csak 1 (egy darab) másik ember szerezheti meg, nem pedig több. A bizonyítás nagyon egyszerű, be kell tudnod mutatni a szerződést amivel megszerezted.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.09. 14:43

a szoftverkészítő/forgalmazó cég kizárólagos terjesztői joga egy adott terméknél az első eladás esetén kimerül, tehát legálisan lehet kereskedni használt szoftverrel oly módon, hogy azt az eladó a saját használatban lévő adathordozóján használhatatlanná teszi,
Ezt honnan veszed? Tudsz mondani ügyszámot is?

zsolesz7706 # 2012.09.26. 05:27

Fnif bár nem vagyok én sem egy nagy zseni ilyen téren de erre tudok választ.
Google szoftverbázis.hu majd ott keresőbe keresd meg YTD video Downloader töltsd le a gépedre majd azt a bizonyos videót amit szeretnél menteni másold ki URL címét másold be a progiba és letölti a gépre egyszerű használni.Remélem tudtam segíteni.

Fnif # 2011.11.10. 12:43

Ki tud nekem abban segíteni, hogy interneten fenn lévő honlap és az azon megosztott video ténylegességét hogyan tudom bizonyítékként lementeni?
Ez egyszerre jogi és informatikai kérdés. :)

A forráskód és a print screen az nem elég, tudomásom szerint. Előállítható utólag is.
Egy olyan mód kellene nekem, ami bizonyítja egy honlapra kitett video létét lehetőleg a felrakás dátumával együtt, hogy akkor is bizonyítható legyen, ha a honlap üzemeltetője leveszi addigra, amikorra a bizonyításra sor kerül.

Tud valaki ebben segíteni vagy tanácsot adni?

Köszönöm.

üdv. Fnif

póniló # 2008.12.04. 07:21

Nem semmi ajánlat! Még jó, hogy Obudafan ingyen osztogatja a tanácsait!
De hát ki tudja, lehet van rá igény.
Én némi baksisért (mint mérlegképes könyvelő) az onnan származó jövedelmedről megcsinálom az adóbevallásodat! :D

Pistone # 2008.12.03. 21:52

Én programozó matematikusként kezdtem, aztán elfajzottam RTF irányba, nemrég szereztem jogi diplomát. Az informatika büntetőjogi területén elég komoly (mondhatni talán, hogy egyedülálló) tapasztalatom van. Jelenleg GYED-en vagyok itthon (pasiként), így elég sok szabad időm van, szóval egy kis baksisért szívesen megosztom tudásomat, amennyiben van rá igény :)

Üdv: Pistone

oldalajto@gmail.com

csumpika # 2006.08.02. 19:34

http://cyberlaw.ajk.pte.hu/index.php?…

Akit érdekel ez a terület..

pixel # 2005.06.06. 23:17

Stalker!

Én pl keresek infos szakjogaszokat.

derill # 2004.07.21. 15:19

De igen:))) Engem minden szakdoga érdekel, főleg, ha valaki megtisztel vele, és elküldi. A szakdogák ugyanis mindig ujdonságok. Legalább is általában:))


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Stalker # 2004.06.08. 21:32

Én is informatikai jogból írtam a szakdogámat. Nem mintha ez bárkit is érdekelne, gondolom... :-)

anaksunamon # 2004.03.07. 21:49

Mondjuk minket.Nincs ügyvédünk,és valószínű nem is lessz mert nem tudjuk fizetni.De pár hasznos tanácsért hálás lennék.

Leiterjakab # 2004.03.07. 20:06

Pontosan mit kellene védeni?


Leiterjakab

anaksunamon # 2004.03.07. 19:58

Petrocelli.
Gyer el a lapunkra,és nézd meg magadnak az ott összeverődött társaságot.Védjél minket!!!
Nagy szükségünk lenne okos emberek tanácsaira.
www.adathordozo.hu
A lap még csak 1 hetes de már közel 600 nézték.Gyere el te is ,várunk.

Petrocelli # 2004.02.09. 12:22

Kedves Heléna !

Kuldtem neked egy emilt. Remélem nem veszed tolakodásnak a direkt kapcsolatfelvételt :-) , meg természetesen azt is, hogy tudunk egymásnak újat mondani. Na üdv.

helene # 2004.02.05. 18:08

örülök h nem vagyok egyedül :-) igazából azt sem tudom hol fogjak hozzá.
most próbálkozom kijutni egy LLM képzésre de azon belül nekem kell speckót választani. nem tudom igazából hol alkalmaznak olyan szakembert aki otthon van a netjogban.
nem szeretnék vérszívó ügyvédek mellett gürizni szakvizsgáig, olyan helyet szeretnék ahol tanulhatok.
hogyan tovább?
neked?

Petrocelli # 2004.02.05. 14:14

Kedves HEléna !

Kicsit hasonló cipőben járok. Infóra készültem, aztán 8-12- osztályban inkább id. nyelvekre mentem aztán jogra. Nem mondanám,hogy megbántam, bár...
Szóval hosszú téma. Azért az info érdekel, ezért igyekszema jog azon területére specializálódni, ami érinti az IT-t. Szakdoga elektronikus kereskedelem, e-szigno stb., szakmai gyakorlatra bevergődtem az IHM-be. Kezdetnek nem jut eszembe több, de ha gondolod jelezz vissza, de az itt publikus e-mailem már nem él.

helene # 2004.02.05. 11:30

Végre eldöntöttem hogy informatikával szeretnék foglalkozni a probléma csak az hogy jogot végeztem. Szóval arra várnék ötleteket hogy hogyan tolhatnám a pályámat ebbe az irányba. érdekel a szoftverjog, de nem igazán tudom hogyan kapcsolódhatnék bele.
emellett beszélek 2 nyelvet is tehát külföld is szóba jöhet.
van itt aki hasonló érdeklődésű?
érdekel a véleményetek
köszi

    (A segítségékérés topikból átmozgatva a szakmai témák alá. Sz.K.)