szakdolgozat


szlaura19 # 2003.11.24. 15:43

Kedves Segítő!

Szakdolgozatot írnék a hetekben magánjog-szerződések,szerződés szegések témában.Adás-vételi és lízing szerződés szegésekre szeretnék példákat kapni,ha lehet.Nem nagyon tudtam ez ügyben hova fordulni.A témát pedig minél több példával kellene alátámasztanom.A példa lehet telekommunikációs,autós,ingatlanos...Bármi segítene. Előre is köszönöm!

mosolygó :) # 2003.11.26. 20:37

Mint már oly sokszor most is elsődlegesen a publikált döntéseket, azaz BH-kat tudom javasolni, valamint a cd jogtár jogi bibliográfiáját. Jó munkát :-)

Thetys # 2005.07.08. 08:19

sziasztok!
Segítségeteket kérném, hogy az Ítélőtáblákról hol találhatok anyagot. Próbáltam a google-n keresztül keresni, de több tízezer találtot hozott ki, aminek a nagy része a különböző döntésekről, határozatokról szól. Engem főleg a kialakulása, története érdekelne, és megjelenése, megvalósulása a polgári eljárásjogban. Jogszabályhelyek megjelölésével. Esetleg ötleteket várnék, honnan induljak.
Köszönöm!

manolo # 2005.08.23. 10:21

sziasztok!

szakdolgozatot írok a családon belüli erőszakról.
első szakdolgozatom.
szívesen fogadok minden ötletet.
előre köszönöm segítségeteket.

manolo

Legislator # 2005.08.23. 11:35

Kedves Thetys!

Az Ítélőtáblához tudok egy történeti könyvet, majd ideírom az adatait. 8Talán Gábor János írta). Javaslom a Kerszöv CD Jogtár Jogi Bibliográfia adatbázisa mellett a MOKKA adatbázist is (www.mokka.hu). Egyébként a Kerszöv az Ogy. könyvtártól vásárolja az adatokat. Érdemes még elolvasni Maraffai Tamás barátom tanulmányát, ez a Collega folyóiratban megjelent 1999 körül.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.08.23. 11:39

Javaslom az MTA JTI által kiadott Lamm-Peschka főszerkesztette Jogi Lexikont. Esetleg belekukkanthatsz a Jogi Enciklopédiába (kis sansz), illetve a Pomogyi-féle Jogi Lexikonnak mondott valamibe, de ez a régi, Márkus Dezső-féle ötkötetes Jogi Lexikonból+a 80-as és 90-es évek joggyakorlatából válogat. A Márkus is alapforrás a történetre+rengeteg szakirodalmat ajánl. Ezeket minden szakdolgozónak ajánlom, akik joggal foglalkoznak.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.08.23. 11:40

Manolo, mintha megjelent volna a témáról egy könyv mostanság. Érdemes a Simek Kittyről írt munkácskát is kézbevenni.


Sunshine after the rain.

manolo # 2005.08.24. 09:36

kedves Legislator!
köszönöm,hogy válaszoltál.
igen,megjelent mostanában többféle könyv is,de még azt sem tudom hogy építsem fel az egészet.Amihez nem nagyon találok anyagot:a nők és a gyermekek ellen elkövetett erőszak és bántalmazás az ókorban/középkorban.bevezetésként kb 8 oldalt kellene írni.amit találtam,néhány sor.

ez az egyik fő problémám.

Banyamancs # 2005.08.24. 10:01

www.nane.hu nem segít valamit?

manolo # 2005.08.26. 08:04

kedves Banyamancs!

köszönöm a tippet.
a nane honlapján is van sok jó dolog,de fő problémám a középkorban történt dolgok feltérképezése.

Legislator # 2005.08.26. 12:04

Van egy olyasféle történeti könyv, hogy Gyermekek a középkorban, vagy valami hasonló. Érdemes az ötkötetes Egon Friedell-féle európai kultúrtörténetet is kézbe venni. Megjelent a XX. század elején magyarul Paul Gide: A nő joga (vagy valami ilyesmi) ez egy eléggé vaskos összefoglalás. Aztán van egy kiegészítő munka: Az erkölcsök története az újkorban, 3 kötetben mintha ebben lenne néhány vad dolog (inkább a nemiségről szól, de mintha bántalmazás, ilyesmi is lenne benne). Aztán érdemes megnézni egy nemi deliktumokról írt könyvet a 70-es évekből. Ennek kikeresem az adatait a mokkán.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.08.26. 12:08

Schulteisz Emil: A nemi erkölcs elleni bűntettek de lege lata.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.08.26. 12:10

Budapest, 1966 és talán KJK. Mokkán nincs, furcsa, csak egy egyetemi BJ szakirodalomjegyzék hozta.


Sunshine after the rain.

lyonel # 2008.05.15. 15:07

Kedves Legislator!
Szakdolgozati témaválasztásban szeretném segítségedet kérni.
polgári eljárásjog tanszéken írnám, de a témák amiket eddig ajánlottak azok nem tetszettek igazán. Annyi körvonalazódott még, hogy szeretném, ha a dolgozatnak köze lenne a közjegyzőséghez. Tudom, hagyatéki eljárásban elég sok téma van, de én inkább az okiratokkal kapcsolatosan írnék valamit.
szóval tudnál nekem ajánlani valamilyen témát, amiről lehetne írni hosszabban, aktuális és érdekes is?(tudom, nem egyszerű)
Előre is köszönöm a segítséget!!!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.02. 11:53

a

Legislator # 2008.07.05. 11:08

Kedves lyonel,

Szerintem érdemes lenne a közjegyzői nemperes eljárások közül pl. okirat-és értékpapír-megsemmisítésre irányuló eljárás nagyon szép. Keress egy jó közjegyző konzulenst, vagy ha ELTÉ-s vagy beszélj Kiss Daisy-vel, hogy kivihető-e? Nem tudom írtak-e erről ld. Complex DVD Jogtár magyar szakirodalmi jegyzékét.


Sunshine after the rain.

antihellokitty # 2008.08.03. 20:21

Sziasztok! Szakdolgozatom témája az atipikus szerződések joga a fogyasztóvédelem tükrében, és ezzel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Tudnátok nekem ebben a témában publikációkat , más szakirodalmat ajánlani akár a hazai, akár az eu-s jog körében?
Előre is nagyon szépen köszönöm!

Legislator # 2008.08.16. 19:11

Kiindulásul a Kluwer (KJK-Kerszöv) Complex DVD Jogtár Magyar jogi bibliográfia/Európai jogi bibliográfia elnevezésű részeiben való keresést ajánlanám.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.09.17. 00:50

Ezt annyira utálom, és nem is tudom, miért van, hogy rengeteg szakdolgozat címe úgy végződik, hogy "TÜKRÉBEN". Mintha csak ez az egy szó létezne, vagy enélkül nem lenne szép a cím. Szerintem pont emiatt nem hangzik már jól az ilyen cím, hiszen elcsépelt. Körülbelül a szakdolgozatok egyharmadánál találkozhatunk ezzel a szóval a címben. Óh, miért? :D

pl. mint ahogyan azt egy fórumozó írta a szakdolgozata címéről:

"az atipikus szerződések joga a fogyasztóvédelem tükrében"

Nem akarom leszólni semmi esetre sem, hiszen ez szinte már divat, de én röhejesnek tartom, és nem is tudom megérteni ezt a jelenséget. :)

Legislator # 2008.10.31. 09:54

Vááájjjj????:-)))


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.31. 09:57

"Óh, miért? :D"
A váájjj? erre volt a reagálásom.

Esetemben három anyag címében szerepel az a szó, hogy "tükrében". De ha Neked nem tetszik, nem lesz negyedik:-).


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.10.31. 10:08

és a "különös tekintettel"?

az nem fáj?

Legislator # 2008.10.31. 11:28

Szerintem a "különös tekintettel" cool.


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.10.31. 11:51

én is így gondolom,
bár lehet, hogy vmi újat érdemes lenne kiagyalni

Legislator # 2008.10.31. 14:55

Kitekintéssel?:-)


Sunshine after the rain.