Személyi jogok megsértése


kkelly # 2013.02.05. 18:27

A minap vette észre a fiam internetezés közben, hogy az egyik telefonos szolgáltató, a telefonok között az összesnél az utolsó képen van egy telefon és mellette egy személyi igazolvány (a méret összehasonlítása miatt)Kérdésem... lehet ilyet csinálni a beleegyezésem nélkül?

Annyi még pluszba, hogy egy céges internetes portálon ez a személyi igazolvány szerepel, minden személyes adat, (név, igazolványszám, stb. eltakarásával) csak a fénykép van rajta publikálva, amit a telenor felhasznált az oldalon!
Ez szabályos?
(Az eltakarásokat is kijavították, mintha original lenne még a kártya és nem lenne odaírva semmi sem!)

perdy # 2013.04.05. 14:33

Tisztelt forumózok!

a párom munkahelyéről kitíltottak. nem mehetek be hozzá. Bejegyzett élettársi kapcsolatban élünk (leszbikus ),a fönöke tudja. a másik két recepciós családja bejárhat a panzióba, én csak a kapuig mehetek. Tehetek feljelentést???
köszönöm előre is a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.05. 14:50

Milyen bűncselekmény gyanújával tennél feljelentést?

pplord # 2013.04.05. 14:53

Kedves perdy!

Az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz kellene fordulnod, nem a rendőrséghez.

perdy # 2013.04.06. 16:25

köszönöm szépen

roberto888 # 2013.07.06. 11:30

Tisztel Jogi Fórum!

Segítségre lenne szükségem. Egyik ismerősömnek birtokában vannak rólam fényképek, mondjuk így hiányos öltözetben. Ezeket én küldtem még neki üzenetben Facebook-on. Kijelentette, hogy fel fognak kerülni a képek az internetre. Segítséget szeretnék kérni, hogy mennyire meríti ki ez a dolog a személyi jogaim sértését? Köszönöm előre is a választ!

Üdv: Róbert.

majom88 # 2014.07.19. 10:58

A kérdésem az lenne,hogy egy hete regisztráltam magam egy oldalra,melyen sem a nevem sem a korom nem a valóság a fotón pedig csak háttal vagyok.Édesanyám és barátnője tudott róla csak(a barátnő nem igazán kedvel).4 nappal később én és a párom is megkaptuk a a facebook-ra az oldal linkjét és a fotókat és azzal fenyeget,hgy nyilvánosságra hozza.Nem tudom ki lehet az hisz semmiről nem lehet felismerni.Ez sérti a személyi jogokat?Érdemes feljelentést tennem?
A válaszokat előre is köszönöm

rush1 # 2014.08.13. 15:47

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok kerlek segitsetek!Mit tehetek ha a telefonomat a belegyezesem nelkul hasznaltak es visszaeltek az elettarsamnak kuldott fotoval:'( johetnek a kovek , elettatsi kapcsolatban elunk.10eve .Nem kertelek meztelen fotorol van szo fej nelkul.ami rejtett mappaba volt.kozeli ismerosom feltorte a mappamat es a galeriam atkuldte maganak es honapok ota kuldozgeti mindenkinek es zsarolo telefonhivasokat zaklatasokat kapok.paromnak nm merem elmondani.az illeto gunyolodik es azt mondja mindenkinek en adtam oda h nezze meg....ugyan mit tehetek ellene ez megy 3honapja!!:'(:'(:'(:'( kerek valakit legyen szives ismertesse a szituaciobol kifolyolag a jogaim. Koszonom elore

robenzo # 2015.09.26. 13:39

mit adsz a meztelen képekért cserébe ? vagy felrakjam valahova őket számmal! Azt szeretném tudni hogy ez ellen tudok valamit tenni törvényes úton. És minek minősül? Előre is köszönöm a válaszát Tisztelettel Varga Róbert

ostyascukor # 2016.02.17. 21:16

Tisztelt Fórum

tényállás a következő
emailben elküldtem kivülálló személynek egy alapítóokirat tervezetett ahol lakótársak személyes adatai (neve, anyja neve, születési dátuma) is fel van tüntetve
ezzel megsértettem a személyes adatok védelmét, és érdekelne hogy ha ezért perelnek akkor mire számíthatok
milyen büntetési tételek vannak, vagy ez még nem olyan durva amiért perelnének?

köszönöm válaszukat!

ObudaFan # 2016.02.18. 05:37

Hát lett-e valamilyen negatív következménye ennek?

ostyascukor # 2016.02.18. 23:08

hát csak maga a tény hogy ezeket az személyes adatokat az alapítóokiratot aláírókon kivüli nem hivatalos személy is láthatta.
egyébb negatív következményről nem tudok

Tzg1 # 2019.02.06. 08:32

Segítséget szeretnék kérni. számomra most derült ki, hogy 2 éve egy felvételt amin rajta vagyok feltettek a Youtube-ra, az engedélyem és a megkérdezésem nélkül. Milyen jogi illetve kártérítési lehetőségem van az illetővel szemben? Mit kell tennem a jogi eljárás megindítására. Köszönöm a választ.

rigoz # 2019.02.06. 09:02

Tisztelt Tzg1!

Ügyvédet kellene keresni.

Amennyiben vagyoni és jövedelmi helyzete olyan - a rendszeres havi jövedelme nem haladja meg a kb. 114.000Ft-ot az Önnel közös háztartásban élők vonatkozásában egy főre bontva -, akkor a lakóhelye, munkahelye, illetve tartózkodási helye szerint területileg illetékes járási (fővárosi kerületi) kormányhivatal Gyámügyi és Igazságügyi Osztályától kérheti a pártfogó ügyvédi képviselet igénybevételének engedélyezését.

Ági2013 # 2022.03.22. 11:55

Üdv!

Háziorvos egyéb szakellátás beutalójára ráírta hogy " xy betegséggel pszichiátriára utaltuk, nincs betegségbelátása" , mely természetesen nem állja meg a helyét:

Szabadna ilyet, beutalóra ráírni különösen érzékeny eü adatot ami nem releváns?

Ja és nem is a megfelelő diagnózist írta rá, mert ha még egy pontos BNO kódot de nem..

Majordomus # 2022.03.22. 12:53

Hát valamiből ki kell találnia a szakrendelőnek hogy mivel kezeljenek?!

Ne mutogasd másnak...

groszfater@gmail.com # 2022.03.22. 14:09

Ági2013!
Ez nem kötelez téged semmire, ha akarsz mész ha-nem hát nem!
El-kéne olvasni az egészségügyi törvényt és a betegjogokat.

Ági2013 # 2022.03.22. 14:15

Félreértettétek!

A pszichiátrián rég voltam már, oda elmentem többször is.

Nade ha bármi más szakrendelésre pl kardiológiára küldött ott szerepelt ez a szöveg...

groszfater@gmail.com # 2022.03.22. 14:32

Dehogy értettük, Te nem érted. Az orvost köti a titoktartás, Te meg azzal osztod meg az egészségedre vonatkozó adataidat akivel akarod. (erre mondta dómusz ne mutogasd senkinek ha nem akarod)

drbjozsef # 2022.03.22. 16:21

groszfater,

Szerintem a kardiológia beutaló nem olyan, hogy azt ne kellene megmutatnia a szakrendelésen - akár több embernek is. Nem biztos, hogy van közük az EGYÉB egészségügyi adatához.

groszfater@gmail.com # 2022.03.22. 16:37

A kardiológiára nem kell beutaló!

drbjozsef # 2022.03.22. 16:42

Szerintem de.
Mondjuk ez tök mellékes most. Semmilyen beutalóra ne írja rá, se semmi másra. Azért érzékeny adat.

Majordomus # 2022.03.22. 20:52

Ami a másik orvosnak szól. Nem kell annak megmutatni akire nem tartozik. Ennyi.

Csuklósbusz # 2022.03.23. 00:26

De a másik orvosra sem tartozik. Hasonlóan a nemibetegségekhez vagy a HIV státuszhoz. Jó tudni mégis az eeszt alapból tiltja, csak az azonos végzettségű orvos láthatja. Pl a pszicho látja a pszicho leleteimet, de a gastroenterológus nem látja a hüvelygombát...

Beutalóköteles szakrendelés meg pont arról szól hogy le kell adni a beutalót. Regisztrációkor a portán, betegfelvételi pultnál, majd az asszisztens nélküle be se hív, és végül a doki rakja el valahova.
Rengeteg kézen átmegy. Nincs olyan hogy nem dicsekedek, a kardiológusnak meg pont semmi köze hogy mivel kezelnek a pszichiátrián. Ha annyira biztos benne a háziorvos hogy beképzelt betegség akkor minek küld oda? Ja mert annyira mégse biztos hogy vállalja érte a felelősséget, de akkor meg ne írjon rá olyat ami nem igaz.

Majordomus # 2022.03.23. 08:49

Fordulj a betegjogi képvisrlődhöz.