Személyi jogok megsértése


gerbera317 # 2022.08.11. 07:21

@Szomorú
odaadod a forgalmit, amit a vonalkóddal lecsippantanak és gyakorlatilag megy minden adatod a NAV felé
Nagy tévedés. Legfeljebb csak a forgalmi engedély számát továbbítják (ha egyáltalán továbbítják), és ha abból a NAV meg akarja tudni, hogy kinek az autójával tankoltak, egy külön osztályt kell ahhoz létrehoznia, ahol szakemberek százai dolgoznak éjt nappallá téve, hogy semmire sem használható kimutatás készüljön, mikor ki és mennyiért tankolt. Felejtsd el ezt a faxxságot.
OFF Felé, mi? ON

drbjozsef # 2022.08.11. 05:13

Biztos mindeki alkoholt vesz az Aldiban reggeltől estig...

_Önmagában_ a születési dátum megadása semmilyen jogodat nem sérti, sem adatkezelési törvényt. Persze, nem vagy köteles megadni, ahogy az Aldinak sem alkoholt eladni Neked.

Szomorú örökös # 2022.08.11. 04:50

Peter88

Az addig oké. hogy felmutatod és pénztáros rá néz , de ki is másolhat belőle adatrod?(Születési dátum) Én úgy tudom hogy ilyet nem lehet!?

Szerintem ez messze nem sérti a személyi jogokat. Az már sokkal jobban, hogy jelenleg akkor kapsz hatósági áron benzint az autódba, ha odaadod a forgalmit, amit a vonalkóddal lecsippantanak és gyakorlatilag megy minden adatod a NAV felé, hogy hol mikor és mennyit tankoltál. Viszont hoztak rá egy rendeletet és onnan kezdve ez is egyből rendben van - legalábbis szerintük. :-O

Vadsuhanc # 2022.08.10. 22:34

Én nem halottam róla... de ha csak a születési dátumodat viszi be az szerintem nem sért semmit...(abból nem azonosítható a személy)

Peter88 # 2022.08.10. 20:19

Üdvözletem!
Én Az Aldis személyi elkérés kapcsán írnék (Biztos mindenki hallott róla) Mennyire jogos?
Mindenkitől kérik, felmutatod és beviszik a születési dátumot, valami szoftverba és az kiszámolja, hogy viheted az alkoholt!
Az addig oké. hogy felmutatod és pénztáros rá néz , de ki is másolhat belőle adatrod?(Születési dátum) Én úgy tudom hogy ilyet nem lehet!?
Plusz semmilyen tábla vagy valami nincs kiírva/rakva! Adatvédelmi tájékoztasás, ilyesmi? Az oké, hogy ők azt mondják (Nem tárolják), de ennyi lenne jogilag?

Majordomus # 2022.03.23. 08:49

Fordulj a betegjogi képvisrlődhöz.

Csuklósbusz # 2022.03.23. 00:26

De a másik orvosra sem tartozik. Hasonlóan a nemibetegségekhez vagy a HIV státuszhoz. Jó tudni mégis az eeszt alapból tiltja, csak az azonos végzettségű orvos láthatja. Pl a pszicho látja a pszicho leleteimet, de a gastroenterológus nem látja a hüvelygombát...

Beutalóköteles szakrendelés meg pont arról szól hogy le kell adni a beutalót. Regisztrációkor a portán, betegfelvételi pultnál, majd az asszisztens nélküle be se hív, és végül a doki rakja el valahova.
Rengeteg kézen átmegy. Nincs olyan hogy nem dicsekedek, a kardiológusnak meg pont semmi köze hogy mivel kezelnek a pszichiátrián. Ha annyira biztos benne a háziorvos hogy beképzelt betegség akkor minek küld oda? Ja mert annyira mégse biztos hogy vállalja érte a felelősséget, de akkor meg ne írjon rá olyat ami nem igaz.

Majordomus # 2022.03.22. 20:52

Ami a másik orvosnak szól. Nem kell annak megmutatni akire nem tartozik. Ennyi.

drbjozsef # 2022.03.22. 16:42

Szerintem de.
Mondjuk ez tök mellékes most. Semmilyen beutalóra ne írja rá, se semmi másra. Azért érzékeny adat.

groszfater@gmail.com # 2022.03.22. 16:37

A kardiológiára nem kell beutaló!

drbjozsef # 2022.03.22. 16:21

groszfater,

Szerintem a kardiológia beutaló nem olyan, hogy azt ne kellene megmutatnia a szakrendelésen - akár több embernek is. Nem biztos, hogy van közük az EGYÉB egészségügyi adatához.

groszfater@gmail.com # 2022.03.22. 14:32

Dehogy értettük, Te nem érted. Az orvost köti a titoktartás, Te meg azzal osztod meg az egészségedre vonatkozó adataidat akivel akarod. (erre mondta dómusz ne mutogasd senkinek ha nem akarod)

Ági2013 # 2022.03.22. 14:15

Félreértettétek!

A pszichiátrián rég voltam már, oda elmentem többször is.

Nade ha bármi más szakrendelésre pl kardiológiára küldött ott szerepelt ez a szöveg...

groszfater@gmail.com # 2022.03.22. 14:09

Ági2013!
Ez nem kötelez téged semmire, ha akarsz mész ha-nem hát nem!
El-kéne olvasni az egészségügyi törvényt és a betegjogokat.

Majordomus # 2022.03.22. 12:53

Hát valamiből ki kell találnia a szakrendelőnek hogy mivel kezeljenek?!

Ne mutogasd másnak...

Ági2013 # 2022.03.22. 11:55

Üdv!

Háziorvos egyéb szakellátás beutalójára ráírta hogy " xy betegséggel pszichiátriára utaltuk, nincs betegségbelátása" , mely természetesen nem állja meg a helyét:

Szabadna ilyet, beutalóra ráírni különösen érzékeny eü adatot ami nem releváns?

Ja és nem is a megfelelő diagnózist írta rá, mert ha még egy pontos BNO kódot de nem..

rigoz # 2019.02.06. 09:02

Tisztelt Tzg1!

Ügyvédet kellene keresni.

Amennyiben vagyoni és jövedelmi helyzete olyan - a rendszeres havi jövedelme nem haladja meg a kb. 114.000Ft-ot az Önnel közös háztartásban élők vonatkozásában egy főre bontva -, akkor a lakóhelye, munkahelye, illetve tartózkodási helye szerint területileg illetékes járási (fővárosi kerületi) kormányhivatal Gyámügyi és Igazságügyi Osztályától kérheti a pártfogó ügyvédi képviselet igénybevételének engedélyezését.

Tzg1 # 2019.02.06. 08:32

Segítséget szeretnék kérni. számomra most derült ki, hogy 2 éve egy felvételt amin rajta vagyok feltettek a Youtube-ra, az engedélyem és a megkérdezésem nélkül. Milyen jogi illetve kártérítési lehetőségem van az illetővel szemben? Mit kell tennem a jogi eljárás megindítására. Köszönöm a választ.

ostyascukor # 2016.02.18. 23:08

hát csak maga a tény hogy ezeket az személyes adatokat az alapítóokiratot aláírókon kivüli nem hivatalos személy is láthatta.
egyébb negatív következményről nem tudok

ObudaFan # 2016.02.18. 05:37

Hát lett-e valamilyen negatív következménye ennek?

ostyascukor # 2016.02.17. 21:16

Tisztelt Fórum

tényállás a következő
emailben elküldtem kivülálló személynek egy alapítóokirat tervezetett ahol lakótársak személyes adatai (neve, anyja neve, születési dátuma) is fel van tüntetve
ezzel megsértettem a személyes adatok védelmét, és érdekelne hogy ha ezért perelnek akkor mire számíthatok
milyen büntetési tételek vannak, vagy ez még nem olyan durva amiért perelnének?

köszönöm válaszukat!

robenzo # 2015.09.26. 13:39

mit adsz a meztelen képekért cserébe ? vagy felrakjam valahova őket számmal! Azt szeretném tudni hogy ez ellen tudok valamit tenni törvényes úton. És minek minősül? Előre is köszönöm a válaszát Tisztelettel Varga Róbert

rush1 # 2014.08.13. 15:47

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok kerlek segitsetek!Mit tehetek ha a telefonomat a belegyezesem nelkul hasznaltak es visszaeltek az elettarsamnak kuldott fotoval:'( johetnek a kovek , elettatsi kapcsolatban elunk.10eve .Nem kertelek meztelen fotorol van szo fej nelkul.ami rejtett mappaba volt.kozeli ismerosom feltorte a mappamat es a galeriam atkuldte maganak es honapok ota kuldozgeti mindenkinek es zsarolo telefonhivasokat zaklatasokat kapok.paromnak nm merem elmondani.az illeto gunyolodik es azt mondja mindenkinek en adtam oda h nezze meg....ugyan mit tehetek ellene ez megy 3honapja!!:'(:'(:'(:'( kerek valakit legyen szives ismertesse a szituaciobol kifolyolag a jogaim. Koszonom elore

majom88 # 2014.07.19. 10:58

A kérdésem az lenne,hogy egy hete regisztráltam magam egy oldalra,melyen sem a nevem sem a korom nem a valóság a fotón pedig csak háttal vagyok.Édesanyám és barátnője tudott róla csak(a barátnő nem igazán kedvel).4 nappal később én és a párom is megkaptuk a a facebook-ra az oldal linkjét és a fotókat és azzal fenyeget,hgy nyilvánosságra hozza.Nem tudom ki lehet az hisz semmiről nem lehet felismerni.Ez sérti a személyi jogokat?Érdemes feljelentést tennem?
A válaszokat előre is köszönöm

roberto888 # 2013.07.06. 11:30

Tisztel Jogi Fórum!

Segítségre lenne szükségem. Egyik ismerősömnek birtokában vannak rólam fényképek, mondjuk így hiányos öltözetben. Ezeket én küldtem még neki üzenetben Facebook-on. Kijelentette, hogy fel fognak kerülni a képek az internetre. Segítséget szeretnék kérni, hogy mennyire meríti ki ez a dolog a személyi jogaim sértését? Köszönöm előre is a választ!

Üdv: Róbert.