elektronikus cégeljárás


ObudaFan # 2009.05.19. 11:23

A korábbi ügyvezetővel szemben léphetsz fel kárigénnyel, ha ezt megteszi.

meshi # 2009.05.19. 16:15

Kedves ObudaFan! köszönöm, a lehetősége fennáll (korábbi üzletmenetben már megtörtént váratlan és önkényes nagy összegű pénzfelvét), úgyhogy felkészülök. Ami kérdéses, hogy a Cégbíróság miért ilyen határidőkkel dolgozik (egyébként milyenekkel kell neki?) és miért nem módosították az ügyvezető- és tulajdonosváltást még Budapesten, ha egy székhelyáthelyezés ilyen sokáig tart? Van-e ennek törvényi szabályozása, hogy mit kell ilyenkor előrevenniük? Sajnos hiába az elektronikus ügyintézés lehetősége, ha 2 hónap kell ehhez... Vagy nekem kellett volna ügyesebbnek lennem és egymástól függetlenül, csak pár nap eltéréssel beadni a változtatási kérelmeket?

Ami mostani akadály, hogy egy sima folyószámlahitelt sem tudok elindítani, mert mindkét tulaj aláírása kell, amihez pedig a volt házastársnak már semmi köze és kedve/hajlandósága sincsen aláírni, amit meg is értek. manka

ObudaFan # 2009.05.19. 17:05

A cégbíróság helyesen járt el: először át kell tenni az ügyet, aztán a másik cégbíróság dönt a többi változás felől. Amit lehet tenni, az az áttételt elrendelő végzés elleni fellebbezésről lemondás, amit nem tudom, hogy megtett-e a jogi képviselő. Az 15-20 napot tud faragni a dolgon.

alovererus # 2009.05.19. 20:49

A 50/2007. (XI. 14.) IRM rendelet alapján lehetőség van a közzétételre a cég honlapján.
A gyakorlatban alkalmazta már valaki? Szeretnénk megnézni néhány weboldalt, hogy hogyan valósították meg a közzétételt a weboldalon.
Kérem ha valaki találkozott ilyennek akkor jelöljön meg néhányat.
Köszönöm!

Kiszi # 2009.05.21. 21:29

Kedves Rite Csillaggal!

Hol láttad, hogy egyszemélyessé válásnál elég a 15-ös illeték? Megnézetm a honlapjukat, de nem találtam erre való utalást. Netán telefonon mondták? Hasznos infó lenne... Mi ha valkinek pl. az 50%-a felmegy 100-ra, akkor ilyet kértünk, mert ilyenkor túllépi a 75-öt. Tényleg ilyen nagyvonalúak? Szinte el se bírom hinni! :))

Előre is köszi!

vagymi # 2009.05.28. 09:57

Segítséget szeretnék kérni:

Kft-nél tőrzstőke leszállítást csinálok. A cégbíróság felé a bejelentési kötelezettségemnek eleget tettem. De az elküldött taggyűlési jegyzőkönyvben a tőrzstőke leszállításon kívül más változás is van. Míg a törzstőke leszállítást kétszer meg kell jelentetni a cégközlönyben ami kb 60 nap. Addig várhatok-e a többi módosítással vagy probláma lesz belőle, bírságolnak-e? Mivel azok akkor kicsúsznak a 30 napos határidőből.

Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.05.28. 10:42

Én még ilyesmiért bírságot életemben nem láttam, de ha a 30. napon bejelented az egészet, akkor kapsz egy hiánypótlást a cégközlönyös dolgokra, amit időben teljesíthetsz, így minden határidőt meg lehet tartani.

drodoka # 2009.05.28. 12:35

vagymi:

Én úgy szoktam csinálni, hogy minden iratot aláíratok, mint a rendes módosításnál, de még nem adom (nem is adhatom) be. Megrendelem a közzétételt, és közben a cégbíróságra "egyéb iratként" a Gt. 162. § (1) bekezdése szerint beadok egy bejelentést, - ha gondolod, elküldöm priviben - azzal, hogy a Gt. 162-163.§-aiban foglalt hitelezővédelmi eljárás lefolytatását követően csatolom a cégbíróság részére a Ctv. 1-2. sz. mellékletében felsorolt iratokat, és igazolom a 162-163. §-ban foglalt szabályok betartását.Ennek melléklete a taggyűlési jgyk és az ügyvédi meghatalmazás.
Aztán bejönnek a cégközlöny lappéldányok, és ha letelik a hitelezőknek rendelkezésre álló 30 nap, akkor a Gt. 164. § (1) szerinti igazolással együtt beadok mindent.
Ezt eddig minden bíró elfogadta és bejegyezte, akkor is, ha egyéb módosítások voltak benne.
De nem működik akkor, ha S.O.S be kell jegyeztetni pl. ügyvezető megbízás meghosszabbítást, mert pl. lejárt.

Iwettke # 2009.06.05. 07:20

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kell-e módosítani a társasági szerződést, ha a BT beltagja férjhez ment és megváltozott a neve? Illetve, ha igen, akkor mi ennek a menete?
Sürgős lenne...
Köszönöm szépen, ha válaszoltok.
Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.05. 10:15

Kell bizony. Irány egy ügyvéd.

Iwettke # 2009.06.05. 13:45

Köszönöm szépen.
Bár nem örülök a hírnek... :(

meshi # 2009.06.15. 10:15

Siker! a céges székhelyáthelyezésről megkaptam a végzést az ügyvéden keresztül, elektronikusan. Két lépésben ment csak, kijavító végzést kellett kérni, mert kimaradt belőle az ügyvezetői lemondás. Mindegy, most már jogerős.
Viszont újabb kérdésem merült fel, mivel becsapottnak érzem magam az ügyvédem által, most kértem tőle egy hivatalos papírt a változásokról (a székhelyváltozással a cégjegyzékszám és az adószám is megváltozott), hogy legalább a nyomtatványboltba be tudjak menni számlát venni, vagy a nagykernél kérhessem az adataink módosítását. Közölte, végzésenként 2000 Ft-ot kell fizetnem a cégbírósági hivatalos iratokért (és ezt a kijavító végzés miatt máris duplán kell). Az ügyvédnek kifizettem a megfelelő munkadíjat, én azt gondoltam, majd kapok vmi papíralapú cégkivonatot is, előre nem tájékoztatott, hogy ennek csak emailen átküldött változata juthat el hozzánk "ingyen", amit simán kinyomtatva, hivatalosnak nem fogad el senki és ha papíron kell, akkor fizessek, mert az nincs benne az árban.

Ez tényleg így működik? Milyen lehetőség van papíron megszerezni? Az ügyvéd adhat ki ellenjegyzett elektronikus alapú, kinyomtatott kivonatot?

ObudaFan # 2009.06.15. 11:23

Tényleg elektronikus végzés van. Papíralapú kivonatot legolcsóbban a Cégszolgálatnál lehet 3000 Ft-ért beszerezni.

Ariana # 2009.08.26. 08:14

Sziasztok!

Nem tudom, látta-e már valaki, de a 34/2009 IRM rendelettel megjelent a cégeljárási nyomtatványok új verziója. Ahhoz szeretnék kis értelmezési segítséget kérni, hogy a 13. rovatban a külföldi vezető tisztségviselő esetében mit jelent az "Aláírói tanúsítvány" kitétel, és mit kell a rovatnak ezen helyére írni?

Köszönöm a segítséget!

Ariana # 2009.09.01. 11:18

És még egy kérdés, bár úgy tűnik, nem túl aktív ez a fórum topic: az új szabályozás szerint a magyar adószámmal nem rendelkező vezető tisztségviselőknek is kell adószámot beszerezniük, hogy azt be lehessen jelenteni a 13-as rovatban?

hbonline # 2009.09.02. 13:42

Üdv!

Az aláírói tanúsítvány azt jelenti, hogy rendelkezik az elektronikus eljáráshoz nélkülözhetetlen kártyával és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal, magyarán pl. egy ügyvéd, vagy közjegyző az illető, esetleg azok titkárnője, segédje.

Az adószámát minden vezető tisztségviselőnek kötelező beírni, legyen akár magyar, akár külföldi. Cégalapításra is érvényes, így először irány az APEH, majd utána lehet érdemben foglalkozni az üggyel.

Ariana # 2009.09.03. 09:45

Köszönöm a választ!

ZSZSZS # 2009.09.04. 12:30

Jól látom, hogy az új nyomtatványoknál nem tudom a főtevékenységet megváltoztatni? Merthogy ilyen négyzet az már nincs a 9. rovatnál az biztos:)
Ha ez így van, akkor fantasztikus munkát végeznek a skacok.

ObudaFan # 2009.09.04. 16:57

Jól látod. Állítólag direkt van.

ZSZSZS # 2009.09.07. 07:06

Juhé.

ObudaFan # 2009.09.13. 09:22

Továbbra sem egyértelmű a külföldiek adószámával kapcsolatos cégeljárás
2009. szeptember 09

Múlt heti hírlevelünkben beszámoltunk arról, hogy dr. Kenesei Judit a Fővárosi Cégbíróság vezetője a Ctv. 2009. szeptember 1-jei változásával kapcsolatosan szóban válaszolt a BÜK és a MÜK által intézett megkeresésekre. A cégbírósági vezető kifejezte reményét a tekintetben, hogy a fővárosi cégbírák az adószámmal még nem rendelkező külföldi tisztségviselők esetében nem fogják elutasítani az adószámot természetszerűleg nem tartalmazó bejegyzési kérelmeket. (Mint azt kollégáink tudják, a cégbíróság vezetőjének nincs joga a bírói függetlenség által védett cégbírókat valamely gyakorlat folytatására utasítani, lehetőségei főleg szakmai konzultáció lefolytatására korlátozódnak.)

Több kollégánk jelezte, hogy sajnos a Fővárosi Bíróság is hozott már a tájékoztatással ellentétes tartalmú, elutasító végzéseket. Dr. Réti László, a Kamara elnöke ezért levélben fordult az igazságügyi és rendészeti miniszterhez, kérve az egyéni és jogbiztonságos normatív szabályozás mihamarabbi kezdeményezése végett.

ZSZSZS # 2009.09.14. 10:38

Tényleg érdekelne miért nincs - akár csak minimális szinten - egyeztetés az érintetteket képviselő szervekkel, kamarákkal a jogszabály szerkesztése során.

Monnyonle!

aláírás-minta, teáor szám, nyomtatvány-mizéria...

agi0330 # 2009.09.30. 11:30

Kihagytam a korábbi ügyvezető törlésére vonatkozó oldalt a kérelem nyomtatványból, így benne maradt a cégadatokban, hiába szerepel a mögöttes iratokban, hogy lemondott.
Most ismételt változásbejegyzésit kérjek, és egy egyéb irat (amiben leírom mi történt) mellé csatoljam a jó oldalakat a kérelemből? És ugyanannyi díjat (közzétét+ill) megint meg kell fizetnem? (ui. én hibáztam) vagy van valami más megoldás?

Köszi.

ObudaFan # 2009.09.30. 11:47

Először kérd a határozat kiegészítését, mert az semmibe nem kerül. Ha ez nem sikerül, akkor új változásbejegyzési kérelem kell, annak minden költségével.

Sárinka # 2009.09.30. 16:59

Kedves ZSZSZS!

Megtudtad esetleg valahonnan (cégbíróság, kolégák stb.) időközben, hogy hogyan lehet főtevékenységet módosítani, így, hogy a nyomtatványban nem lehet kitölteni?

Ha bárki más tudja, szívesen venném a megoldást.

Előre is köszönöm: Sára

Ui.: Ez tényleg eszméletlen, hogy naponta változtatnak valamit a cégeljáráson, nehogy normáslisan lehessen dolgozni.