Kft. ügyvezető felelőssége


David1234 # 2015.07.01. 10:43

Tisztelt Ügyvéd urak!

Adott egy 16 éve fennálló Kft. A tulajdonos 2013.03.-ban megvásárolta egyedül, ezáltal 100%-os tulajdonos, és ügyvezető is lett. A Kft. könyvelése teljesen rendben van vezetve, a bevallások is be lettek adva, hitelezőknek nem tartozik. Tartozása kizárólag a NAV, illetve a helyi önkormányzat irányába van. A tartozás kb. 2,5 M Ft. A vállalatnak vagyona nincsen. Amennyiben a tulajdonos a vállalatot eladja, az új tulajdonos a vállalatot átveszi az összes tartozással egyetemben, van a tulajdonosnak/ügyvezetőnek a társasággal szemben ezt követően bármi nemű felelőssége?

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2015.04.30. 13:45

Főszabály szerint természetesen nem. De akkor már, ha a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetben ő nem járt el a hitelezői érdekek szerint, és emiatt nem lehet kifizetni ezeket a régebbi tartozásokat, akkor előfordulhat.

vyctorya # 2015.04.29. 21:56

Tisztelt Fórumozók!

Nagyjából értem az ügyvezetői felelősségre vonatkozó szabályokat, mégis nehéz értelmeznem konkrét helyzetre, ezért segítségüket kérem.
KFT ügyvezetőjén behajtható/végrehajtható-e múltbéli, tehát az ő tevékenysége előtti NAV tartozás, vagy bármilyen egyéb hivatalos (pl. önkormányzati) büntetés/kötelezettség?

ObudaFan # 2015.04.28. 13:03

Zsiros B. Ödön

Elvileg végrehajthatják, de kérj részletfizetési kedvezményt a végrehajtótól.

ObudaFan # 2015.04.28. 13:02

tímea78

Arra, hogy végrehajtják rajta.

tímea78 # 2015.04.28. 12:53

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi kérdésben szeretnék tanácsot kérni:
A törvényszék egyszerűsített felszámolási eljárással megszüntette az adós gazdálkodó szervezetet. A cégnek vagyona nincs. A törvényszék kötelezte a volt vezetőt pénzösszeg megfizetésére a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatal számlájára. A kérdésem hogy mi a teendője a volt vezetőnek ha nem tud fizetési kötelezettségének eleget tenni? Milyen jog következményekre kell számítani?
A válaszokat előre is köszönöm!

Zsiros B. Ödön # 2015.04.17. 16:01

Tisztelt fórumozók!

Egy barátommal szeretnék Kft-t alapítani.Én lennék az ügyvezető, viszont magánszemélyként BAR listás vagyok.
Kérdésem, hogy végrehajtás alá vonhatják-e az üzletrészem annak ellenére, hogy a végrehajtó felé fizetek havi szinten egy meghatározott összeget?
Illetve az hátrányba helyezi-e a céget pl. EU-s források igénylésekor?

Köszönöm!

Dr.Attika # 2015.03.15. 10:55

Valószínűleg a mérleg nem lett jóváhagyva a tulajdonos által. A cégjegyzékszám ismeretében lehet megfejteni a "rejtélyt".

csabahalasz73 # 2015.03.15. 09:45

Nekem az a problémám, hogy én a saját egyszemélyes Kft-m tulajdonosa vagyok csak és nem az ügyvezetője. Az ügyvezető egy másik illető. Most a cégbíróság engem kötelezett 100.000 Forint pénzbírság megfizetésére, mert a cég nem adta le a mérleget.
Kérdésem az, hogy ezt megteheti a cégbíróság? Felelősségre vonható vagyok azért, mert a cégem ügyvezetője (aki hangsúlyozom nem én vagyok) nem gondoskodott a mérleg leadásáról?

Köszönöm előre is a választ.

NagyZizi # 2013.06.05. 19:46

Igazad volt ,nem akarja egyedül vállalni a felelősséget ez ügyben. Írtunk egy tagi gyűlési jegyzőkönyvet,hogy a másik két tag megbízza az aláírásra. Az összeg is maradt a régi , a hétvégén alá lesz írva a szerződés.

Köszönöm az eddigi segítségedet,Üdv.

ObudaFan # 2013.06.04. 20:44

De arra meg nem igazán kényszeríthetitek az ügyvezetőt, hogy aláírjon valamit. Persze, többséggel le lehet váltani.

NagyZizi # 2013.06.04. 20:09

ObudaFan köszönöm .

a mi társasági szerződésünk nem tartalmaz kitételeket,az általános szabályok az irányadók.
De,ma közölte velünk ,hogy az ingó adásvételi szerződés összegét át kellene beszélni,mert ő ragaszkodna a saját verziójához.
Most mond meg ,mi csináljunk,holnap tagi gyűlést hívott össze.
A vevő már megíratta a második szerződés tervezetét,amit a mi Ügyvédnőnk egy korrekt pontos szerződésnek nevezett ,ami már a végleges kialkudott árat tartalmazza .
Erre most még variálni akar az összeggel ,annak tudatában ,hogy úgysem ad többet a vevő.

Azt szeretném kérdezni,hogy ilyen esetben elég a többségi szavazás?
Üdv.

ObudaFan # 2013.06.04. 05:17

Ha képviseletre jogosult, akkor elvileg nem lenne muszáj (hacsak a társasági szerződésben nincs ilyen speciális szabály), de lehet, hogy ilyen horderejű kérdésben nem akar egyedül dönteni, nem akarja egyedül vállalni a felelősséget.

NagyZizi # 2013.06.03. 19:48

Elnézést kérek ismét,hogy itt kötöttem ki,de ígérem a továbbiakban a Kkt-s ügyekhez fogok írni.
Üdv.

NagyZizi # 2013.06.03. 19:39

Tisztelt Szakértők!

Ismét segítséget szeretnék kérni,továbbra is a társaságunk közös képviselőjével kapcsolatban.

Az ingatlan átruházással kapcsolatban,a vevőtől megkaptuk a végleges ingatlan adásvételi szerződés tervezetét. A képviselőnk azért akar összehívni egy tagi gyűlést,hogy a többi tag megbízást adjon az ő részére arra,hogy egyedül aláírhassa a szerződést.
Mi,többiek nem értjük,hogy miért kell megbízást adni erre az egy esetre ,amikor már 21 éve meg van bízva,mint aláírásra jogosult közös képviselő.

Vagy tévedünk ,és tényleg kell az a megbízás?
Várom válaszaitokat,Üdv.

NagyZizi # 2013.05.17. 20:30

ObudaFan és Kovács B. S . Köszönöm szépen a segítségeteket,Ha a későbbiekben is szükségem lesz segítségre akkor jövök.
Üdvözlettel.NagyZizi

ObudaFan # 2013.05.17. 20:00

Azért azt megnézhetik, hogy a beszámolókat elfogadta-e a taggyűlés.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.17. 19:23

Az adóhatóság a számviteli könyveket ellenőrzi, nem a jegyzőkönyveket.

NagyZizi # 2013.05.17. 19:19

Üdv KBS !
Az előzőekben leírtam,hogy a társaságnak sikerült értékesíteni az ingó és ingatlanját,és majd a társaságot meg szeretnénk szüntetni. A tevékenység marad a régi,de új céggel működik tovább.Egy ügyvéd ismerősünk javasolta,hogy a társaságot át lehet ruházni,
így egy kis pénzhez is juthatunk,
vagy végelszámolással megszüntetni,ami ObudaFan szerint is egy NAV vizsgálatot is jelentene.
A képviselőnk azt mondta,hogy nem egyezik bele az átruházásba,mert visszaélhetnek a nevünkkel.
És én nagyon tartok egy alapos ellenőrzéstől,igaz jan-ban is volt egy ,tavaly is kettő. De az ördög sosem alszik,ha akarnak úgyis találnak olyat amibe beleköthetnek.
Ezért kérdeztem,hogy egy végelszámoláskor ellenőrzés során kérhetik-e a tagi gyűlés jegyzőkönyveit,amit megírhatunk-e utólag.Én a 3 tag egyike vagyok.
Megköszönöm ha válaszolsz Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.17. 17:50

Milyen ellenőrzés?

NagyZizi # 2013.05.17. 17:49

Bocsánat,azt elfelejtettem írni,hogy gyűlésen megbeszéltük ezeket,csak nem készült róla jegyzőkönyv.
De utólag írhatunk? ellenőrzéskor ezeket is kérhetik?
Üdv.

ObudaFan # 2013.05.17. 13:48

Jogszerűen természetesen nem vehetsz fel jegyzőkönyvet egy múltbéli meg nem történt eseményről.

NagyZizi # 2013.05.17. 12:10

Köszönöm szépen.
És akkor még azt szeretném tudni,hogy az elmaradt tagi gyűlés jegyzőkönyveit pótolhatjuk-e természetesen visszanézve az időpontokat ,vagy ilyeneket nem is néznek egy végelszámolás vagy átruházás ellenőrzés
esetén?
Üdv.

ObudaFan # 2013.05.16. 20:39

Az átruházáshoz minden tagnak hozzá kell járulnia.
Annak a kölcsönnek meg látni kellene minden bizonylatát, hogy állást lehessen foglalni.

NagyZizi # 2013.05.16. 19:56

Üdvözlet KBS !
Igazad van,ha jól emlékszem az áll a társasági szerződésben,hogy a Társaságot képviselő személy .
Tehát akkor ,képviselő? Mindegy nem is ezen van a hangsúly. De még ha benne is van a könyvelésben az az összeg amit aláírtunk ,akkor sem mondhat többet ,nem?

A másik dolog,hogy nem készült minden tagi gyűlésről jegyzőkönyv,gondolok, olyanra,hogy bolt nyitások ,bezárások,béremelések segélyezések,most még az ingatlan eladásról sincs még.
Ha végelszámolásnál vizsgálat történik ,ezeket is kérhetik? tólag meg lehet írni a dátum szerint?

És még egy,ha átruházásra kerülne a társaság ,akkor milyen szavazati többséggel teheti ezt meg.Mivel 3 tag van,kétharmados,vagy 100 %-os határozat kell?
Köszönöm a választ, és ha lesz erre azt is.
Ödv.