Kft. ügyvezető felelőssége


Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 11:18

Aha. Akkor ezt biztos én írtam korábban: „semmi munkája nincs a kft-ben! Egyikőnk sem dolgozik a kft-ben

Nem javaslom, hogy bíróságon ilyesmivel próbálkozz. Ha egyszer tettél egy egyértelmű és határozott nyilatkozatot, akkor annak a kimagyarázási kísérlete már csak ront a helyzeten.

JTomi # 2012.09.14. 22:34

Kedves Ügyvédek!

Egy működő, de 0-s vagyonú(bank, eszközök, házipénztár is 0 körül) 0 tartozású kft-t, 4 évvel ezelőtti fiktív számlák befogadása miatt potenciálisan ellenőrizheti az adóhatóság. Kérdésem, amennyiben az ellenőrzés fiktívnek minősíti a számlákat, ennek milyen anyagi és jogi következményei lennének a az ügyvezető és tagok részére?

Köszönöm!

ObudaFan # 2012.09.18. 08:39

Adóhiány, adóbírság, a körülményektől függően büntetőeljárás az ügyvezetőkkel szemben.

Cirmos81 # 2012.09.27. 17:15

Az ügyvezető fizetését a tagok határozzák meg, vagy azt is az ügyvezető saját magának? Előre is köszönöm a választ!

Dr.Attika # 2012.09.27. 17:27
Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.28. 09:43

A taggyűlés ;)

Cirmos81 # 2012.10.03. 09:45

Az sem számít, hogy alkalmazott vagy megbízott az ügyvezető? Mindenképp a taggyűlés dönt a fizetéséről?
Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.03. 09:59

Igen.

zoldike # 2012.10.18. 08:09

Mi történik abba az esetben, ha egy kft ügyvezetője nem adja át a bizonylatokat az ellenőrzésnek. A bevételekről tudomásuk van költségszámlák és a könyvelés az ügyvezetőnél van. Mennyiben felelősek a tagok, akik egyébként a munkák irányításában is részt vettek. Ők nyilatkoztak is, hogy azokat elvégeztették, de azóta az ügyvezető eltünt, nincsenek papírok, a tulajdonostársak sem találják

Cirmos81 # 2012.11.19. 09:49

Érdeklődni szeretnék, ha kártérítési pert indítok a kft ellen és büntetőfeljelentést teszek az ügyvezető ellen, akkor kb. milyen hosszú procedúrára számíthatok? Valamint érdekelne, hogy ha megítélnék a kártérítést, akkor először engem fizetnek ki a kft vagyonából és utána a többi tagot, vagy egyformán fizetnek ki mindenkit? Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2012.11.19. 09:57

Ha a kár nem téged, hanem a kft-t érte, akkor a kft. indíthat pert, nem te. Persze, ha a kft. taggyűlése ezt az indítványodat elutasíthatja, akkor van mód arra, hogy a kft. nevében indíts eprt, de akkor sem te leszel a jogosult.
A kártérítés ugyanúgy a kft. vagyonának része lesz, mint bármilyen más bevétel, és ugyanolyan szabályok szerint lehet a tagoknak kifizetést eszközölni belőle, mint bármilyen más bevételből.

Cirmos81 # 2012.11.19. 10:11

Az ügyvezető és az egyik tag jelentős összegeket vett ki a kft-ből valamint költség elszámolással is rengeteg pénzhez jutottak. Büntetőfeljelentést teszek az ügyvezető ellen és akkor a kft. jut pénzhez? És még mint tulajdonostárs ő is kap belőle? Ezt nem értem, hiszen én vagyok az egyik károsult! Az ügyvezető ilyen esetben felel a magánvagyonával?

Dr.Attika # 2012.11.19. 10:36

Akkor csak azt kell tisztázni, hogy Önnek milyen jogviszonya van a céggel és milyen kára megtérítését kéri a bíróságtól.

Cirmos81 # 2012.11.19. 10:59

Tulajdonos vagyok és a közös vagyon ellopása miatt szeretnék kártérítést követelni, amit az ügyvezető ás társa már ellopott! Büntetőfeljelentést teszek, ha peren kívül nem egyezünk meg és ennek a lefolyása érdekelne!

Rexor # 2012.11.19. 11:10

Hm. első körben talán beszélj a társaság könyvelőjével, mert lehet hogy túlliheged a dolgot. Olyan nincs, hogy "közös vagyon ellopása", sok minden jöhet szóba: sikkasztás, csalás, stb, de ezt bizonyítani kell. Másrészt, amit többen is mondtak nem Te vagy a károsult, hanem a társaság.

sparkstar # 2012.11.19. 11:24

Kedves Fórumozók!
Használt autót vásároltam, az adás-vételi szerződésen szerepel az eladó KFT. pecsétje és az ügyvezető aláírása is. Már a vásárlás napján jelentkezett egy hiba, aminek javítása igen költséges. Végső esetben felel-e az ügyvezető a saját vagyonával?

Dr.Attika # 2012.11.19. 12:37

Így már világos. Küldje el a cégjegyzékszámot a lentebb olvasható elérhetőségre és megpróbálom feltérképezni, hogy a mérlegből mi valószínűsíthető a bűncselekmény elkövetésére.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.19. 14:19

Végső esetben felel-e az ügyvezető a saját vagyonával?
Nem.

ObudaFan # 2012.11.19. 14:50

Cirmos81

Ha a cégnek okozott kárt a károkozó, akkor a cég követelhet tőle. Ebből egyébként nem következik szorosan, hogy neked is kárt okozott, mert attól, hogy a cégnek a vagyona több lett volna, nem feltétlenül lett volna a tied is nagyobb, nincs ugyanis olyan törvényi kötelezettség, hogy a cég nyereségét minden esetben osztalékként kell kifizetni.

sparkstar # 2012.11.19. 15:18

Köszönöm.

A.S.B. # 2013.01.12. 16:40

Egy 2012. augusztusában alapított egyszemélyes kft esetében, amelynek ezidáig még nem volt munkája, ezáltal bevétele sem, viszont a törzstőkét felélte, szóval semmilyen vagyonnal nem rendelkezik, ennek következtében már a telefonszámláját sem képes fizetni, viszont az előfizetésre 2 éves szerződése van aláírva meghatározott havi díjjal. Milyen következményei lehetnek annak, ha nem tudja kifizetni a telefonszámát? A kifizetetlen számlák terhelik-e az ügyvezető magánvagyonát?
A választ előre is nagyon köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.14. 11:43

Előfordulhat, hogy megállapítják a felelősségét. Persze, az ilyesmi csak kérésre történik, és megvannak a feltételei.

csőrike79 # 2013.01.15. 10:04

Kedves fórumozók!
Az alábbi a problémám. 2005.ben alapított vállalkozásunk sajnos az utolsókat rúgja. Kb 6 mós adótartozást sikerült felhalmoznunk (ÁFA+ járulék), fizetgetek folyamatosan, ahogy van pénzünk, de nem érjük utól magunkat. Az összeg egy része most végrehajtás alá került, de sajnos nem tudjuk kifizetni, munkánk is nagyon kevés van. A válságterv az, hogy elküdöm egy ember kivételével az összes alkalmazottat, és kiárulom az árukészletünket, természetesen a befolyó pénzt utalom a NAVnak. Többségi tulajdonos és ügyvezető is vagyok egyben, a kérdés az lenne, hogy van-e magánvagyonommal felelősségem ilyen esetben, ha cég raktárkészletének értékesítéséből nem folyik be elég pénz a tartozás kiegyenlítésére?

Köszönöm!

ObudaFan # 2013.01.15. 15:27

Ha a beszámolók minden évben le lettek adva és a felszámolóval majd együttműködsz, akkor nem valószínű.

Dr.Attika # 2013.01.15. 18:22

A kérdező ugyan azt írta, hogy ügyvezető és az kft-t feltételez, de biztos, hogy kft. a gazdasági társaság? Mert ha nem, akkor (bt. kkt.esetén) a magán vagyonával is felel.