Bt tartozás, megszűntetés


SOrsi83 # 2012.10.18. 09:19

és akkor most mit tanácsoltok? mi legyen? várjuk meg míg tiltanak?
teljesen tanácstalan vagyok, és mérges, hogy miért most szóltak, mikor már ekkora a baj.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.18. 09:16

Ez így nem fog menni. Különösen többszöri áttételen keresztül nem.

SOrsi83 # 2012.10.18. 08:58

igen, valószínű, hogy úgy van ahogy írtad! bocsánat, nem vagyok otthon sajnos ebben a témában, :( azért fordultam hozzátok.
abban tudsz segíteni, hogyha felszámolást kérnek, akkor az mivel jár és mi a menete?

ObudaFan # 2012.10.18. 08:50

Most is rosszul írtad. Valószínűleg végelszámolást szerettek volna és az nem ment. Ebben az esetben valószínűleg egy felszámolással is jobban jár, mintha tovább működik a cég.

SOrsi83 # 2012.10.18. 08:49

igen, rosszul írtam, szóval kérték a felszámolást, de az apeh a tartozás miatt nem engedi.

ObudaFan # 2012.10.18. 08:27

Valószínűleg azzal is sokkal jobban jártok, ha ti kéritek a bíróságtól a felszámolás elrendelését.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.18. 08:16

a felszámolást már megindították, csak az apeh nem hajlandó felszámolni..
Valamit rosszul tudsz, félreértesz. Így persze, segíteni sem lehet.

SOrsi83 # 2012.10.18. 07:58

köszi a választ!
a felszámolást már megindították, csak az apeh nem hajlandó felszámolni.. :(
akinél volt az ügy, az átkerült másik kirendeltséghez, és itt abba is maradt a dolog. tudom, már rég utána kellett volna járniuk. most próbálok nekik segíteni, mert most szóltak, hogy baj van.
tényleg van olyan, hogy lehet kérni az apehot, hogy méltányosságból engedjék el a tartozást. sajnos ön hibáján kívül nem tud dolgozni, és ha még az 52 ezer ft-os nyugdíjából is tiltanak,,, nem tudom mi lesz.

ObudaFan # 2012.10.17. 18:38

Legalább így utólag meg kellene indítani a felszámolást, mert ez csak tovább fog nőni. Tilthatnak abból.

SOrsi83 # 2012.10.17. 12:28

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy anyum testvérének van egy bt-je. Minden rendben ment, míg a szemével ( bevérzett, nem lát semmit szinte ) nem műtötték. Sajnos azóta nem tud dolgozni. :( vissza akarta adni a bt-t, de az apeh nem engedte. Voltak is kint az apehtól, megnézték mit tudnának elvinni, ( varrással foglalkozik ) van kötőgép, meg varrógép ( elég régiek ) de közölték, hogy ócska vasak, ezek nem kellenek nekik. Az 5 év alatt 2 millió Ft körül gyűlt össze a tartozás.
Egyébként a nénikém nyugdíjas, 52.000 Ft-ot kap. Abból tilthatnak? A nevén nincs se autó, se lakás.

a válaszokat előre is köszönöm! :)

nndnu # 2012.10.09. 14:33

Valahogy nekem is ez volt az érzésem.
Egy 40 milás ÁFA tartozás 5 éven belül elévül, lásd gyurcsányi úszómedence, egy tönkrement BT nem.
Lehet ezért van ennyi hajléktalan.
Azért köszönöm.
nndnu

ObudaFan # 2012.10.09. 13:22

Jól már sehogy, előbb kellett volna észnél lenni. Próbálj egy részletfizetésben megegyezni az adóhatósággal, illetve esetleg a pótlékokat elengedhetik.

nndnu # 2012.10.08. 23:21

Kedves Hozzáértők!
Egyszemélyes kis külker BT beltag vagyok. Kb. 5 évvel ezelőtt volt egy 700e Ft ÁFA tartozásom, aminek kértem az átütemezését, mondván, hogy ilyenre már volt példa (900e) és azt év végéig ki is fizetem. Az APEH ezt a kérvényt elutasította, majd rátelepedett a bankszámlára. Mivel a tranzakciók 98%-a átutalással zajlott, ezzel teljesen ellehetetlenített, tehát a cégnek annyi lett. Én kimentem külföldre és mikor most hazajöttem, gondoltam megszüntetem ezt a céget, mert minek legyen. A könyvelő minden évben 0-ás bevallást adott be, de egyebet nem tett. Most viszont kiderült, hogy a tartozás már 3m-re tornázódott fel. Sajnos van egy lakás a nevemen, de nyilván nem szeretném elbukni. Szerintetek hogy tudok a legjobban kijönni ebből?
Előre is köszi.
nndnu

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.25. 09:53

a magánszemély kérelme alapján az őt terhelő adótartozást,

De mint már mondtam, bár igazad lenne.

ObudaFan # 2012.09.25. 09:42

Art. 134. § (1)Az adóhatóság a magánszemély kérelme alapján az őt terhelő adótartozást, valamint a bírság- vagy pótléktartozást mérsékelheti vagy elengedheti, ha azok megfizetése az adózó és a vele együtt élő közeli hozzátartozók megélhetését súlyosan veszélyezteti.

Szó sincs itt arról, hogy miből ered az adótartozás. Magánszemély kérelme.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 13:30

Azigaz. Viszont amiért mögöttes felelősként helyt kell állnia, az cégnek a tartozása. Ebből akkor sem lesz magánszemély adótartozása, ha egy magánszemély kénytelen helytállni.

Egyébként kívánom, hogy neked legyen igazad, épp próbálkozom egy analóg ügyben.

ObudaFan # 2012.09.24. 13:28

Cégnél nincs. De a beltag nem cég.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 13:19

Cégnél nincs mérséklés. Csak a kamatokat és a bírságot engedhetik el.

ObudaFan # 2012.09.24. 08:05

Lehet kérni méltányosságból mérséklést, esetleg elengedést és persze részletfizetést. De egyébként elindul a végrehajtás és ha előbb-utóbb lesz vagyonod, vagy jövedelmed, majd abból végrehajtanak.
Viszont célszerű lenne elindítani a cég felszámolását, hogy legalább ne nőjön ez tovább.

Koha # 2012.09.23. 19:19

Tisztelt fórumozók!

Segítségeteket kérném!

Van egy Bt.-m aminek tartozása van NAV felé EVA és járulék együtt kb.: 3 M. Én vagyok a beltag és az adóhivatal mostmár az én nevemre küldött egy levelet amiben kéri tőlem a 3 millát ezt nem tudom kifizetni.
Kérdésem most mire számíthatok? Vagyonom nincs. Fizetésem nincs. Mit tesznek? Jönnek és megbotoznak? :) vagy Leültetnek egy pár évre???
Esetleg lehet kérni, hogy töröljék a tartozást?
Mi a legjobb lépés ilyenkor?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdvözlettel:
Kovács Péter

ObudaFan # 2012.08.01. 21:16

Én nem látom akadályát. De a könyvelőddel is beszélj.

csaba.szerda # 2012.08.01. 12:03

Sziasztok!

A problémám a következő:
Van egy Bt, amelyben a jegyzett tőke 20ezer. Néhány év alatt összeszedett kb 3 millió veszteséget (eredménytartalék terhére), idén is kb fél millió a veszteség, és van kb 500ezer értékű tárgyi eszközöm. Ezzel szemben pedig a cégnek van kb 4 milliós tagi kölcsöne. A Bt-t meg kéne szüntetni. Annyit tudunk tenni, h a tárgyi eszközt eladjuk, és ezzel csökkentem a tagi kölcsönt. De a kérdés abban volna igazán, h a 20ezer Ft jegyzett tőkére tudok-e tőkeemelést csinálni a maradék 3,5 millió tagi "terhére", hogy ezáltal valamelyest 0-ra fusson a cég, jobban mondva 0-ra fusson a tagi kölcsön? És ha ez járható út, akkor a végelszámolásnál nem fog-e ez problémát jelenteni, nem fognak-e az ellenőrzés során belekötni? Válaszokat előre is nagy köszönettel várok.

Üdv, Csaba

nyomasekbobo # 2012.01.08. 16:24

Tisztelt Forumtarsak!

Sajat butasagombol naivitasombol adodoan beltagja vagyok Bt nek, ami tudomasom szerint fel volt szamolva vegelszamolassal 2007 ben.
Ev vegi viccelodes kozben kivancsisagbol rakerestem a neten es megrokonyodesemre mint mukodo ceget talaltam meg. Utananeztem mi a helyzet es kiderult hogy a cegnek kb 1.2m forintos koztartozasa van mindent egybevetve, es meg is inditottak a felszamolast ellene, de mindossze valamikor a mult ev elott. Mivel en kulfoldon elek nem tudtam az egesz eljarasrol semmit.
A cegkozlony egy kivonata szerint a "felfuggesztes idopontja 2011.01.01"
Kerdesem a kovetkezo: Mit is jelent ez pontosan? Lezarult az eljaras akkor ezek szerint? Ha igen, akkor engem mint egykori beltagot milyen felelosseg terhel? Nyilvanvaloan nem nagyon lenne inyemre megfizetni ekkora osszeget, amihez gyakorlatilag semmi kozom. Viszont magyar allampolgar vagyok, es utazom is rendszeresen Magyarorszagra, nem szeretnek egy nap a hatosagokkal osszeutkozesbe kerulni.
Valaszukat elore is koszonom.

ObudaFan # 2011.10.24. 14:24

Ekkora összegre 6 hónapnál tovább aligha.

nngy # 2011.10.24. 14:22

Sajnos akkor nem tudtam a problémáról amikor elkezdődött a felszámolás:(
Még egy kérdés a részletfizetést max. hány hónapra engedélyezik,csak ,hogy tudjam mivel is kell kalkulálnia?!
Nagyon köszönöm a segítségedet!