Bt tartozás, megszűntetés


ObudaFan # 2009.02.04. 12:41

Valószínűleg jól.

Lepeny # 2009.02.03. 22:44

Köszönöm a választ!
Megnéztem a társasági szerződést, és eszerint semmiféle üzletvezetésre nem vagyok jogosult. Akkor eszerint nekem nem nagyon van félnivalóm, jól gondolom ?

ObudaFan # 2009.02.03. 17:43

Látni kellene a társasági szerződést, hogy üzletvezetésre jogosult vagy-e. Ha igen, akkor a te felelősséged is. Ha nem, nem. (Ez a valószínűbb.) Hogy az övé, mint beltagé mindenképpen, az biztos.

Lepeny # 2009.02.02. 20:46

Tisztelt Fórumtársak!

Tanácsot szeretnék kérni, egy bonyolult ügyben.
Adott egy Bt. aminek két tagja volt, én a kültag, és a társam a beltag.
A beltag 2008 februárjában 3hónapos rendes felmondást jelentett be az ügyvédjén keresztül.
Ezt szeptemberben a cégbíróság májusi határidővel bejelentette.
Azóta nekem nem sikerült új beltagot szervezni, sőt alapvetően megszűntetni szerettem volna.
De akad egy apró (illetve azóta egy nagyobb probléma).
Kiderült a könyvelő által, hogy félmillió forintnál is több tárgyi eszköze van a cégnek ami még nem selejtezhető.
Persze ezek csak papíron vannak, mert a "kedves" társ, csak a számlákat adta be, de ezek nagyrésze valószínűleg soha nem is volt sem az övé, sem a cégé.
A májusi kilépése után novemberben lejárt a 6 hónapos türelmi idő ami alatt én új tagot nem jelentettem be.
A cégbíróság még látszólag nem lépett ezügyben. Viszont most kiderül, hogy van még több mint százezer forint tartozása egy internetes cég felé.
Ez 2008 januártól - 2008 májusáig terjedő szolgáltatás elmaradt díja, ami alatt ugye még papíron is ő volt a beltag!
Állítása szerint viszont én nagyon "megszívtam a dolgot" mert úgyis rajtam fognak követelni midnent. És még a cégbíróság általi megszűntetés költsége is engem fog terhelni.
Ezt azért nehezen tudnám elhinni. Kérem nyugtasson meg valaki hozzáértő, hogy engem nem fog terhelni semmilyen, költség illetve felelőség az általam soha nem kért, és vállalt egyszeméjes maradék tagságom miatt.
Valamint milyen felelőségem, vagy kötelezettségem lett volna, illetve lehet még ezügyben ?

Előre is köszönöm!

Üdv,
T